Προς το περιεχόμενο

Ξυλο μετα μουσικης - Cory Wong Live at Ancienne Belgique 6 Οκτ 2023


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Eγω τον παρακολουθω στα διαφορα καναλια του γιατι ειναι μεγαλο νουμερο ο τυπος κ το κωμικο του ταλεντο μετριαζει καπως την απελπισια που με πιανει βλεποντας το παιξιμο...

Κι αλλος απελπισμενος.

Ρε παιδια δεν το καταλαβαινω αυτο.
Ακομα κι αν το δουμε σαν μουσικοι, αυτα πρεπει  να μας φτιαχνουν, οχι να μας απελπιζουν.

 

 

.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 2
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Spyros Delta είπε

Αλλα και παλι, ολα τα ηξερε?

Έλα μου ντε...

 

2 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Και μετα σκεφτομαι, κατι τετοιο το κανει καποιος που πιστευει οτι μια μερα θα παιξει μαζι τους.

Πόσα είπε... νομίζω πενηνταφεύγα κομμάτια; Τι να σου πω... είναι εξωπραγματικός ο τύπος. Δηλαδή αν το καλοσκεφτείς, δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος ότι έκανε έστω και μισή πρόβα μαζί τους (με δεδομένους τους χρόνους -48 ώρες- το ταξίδι κλπ) 🙄

Τελικά υπάρχουν εξωγήινοι και ζουν ανάμεσα μας, "μεταμφιεσμένοι" σε μπασίστες 😄

 

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Terry RoscoeBeck5 είπε

Έλα μου ντε...

 

Πόσα είπε... νομίζω πενηνταφεύγα κομμάτια; Τι να σου πω... είναι εξωπραγματικός ο τύπος. Δηλαδή αν το καλοσκεφτείς, δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος ότι έκανε έστω και μισή πρόβα μαζί τους (με δεδομένους τους χρόνους -48 ώρες- το ταξίδι κλπ) 🙄

Τελικά υπάρχουν εξωγήινοι και ζουν ανάμεσα μας, "μεταμφιεσμένοι" σε μπασίστες 😄

 

Οταν το ακουσα που το ελεγε, δεν πιστευα τα αυτια μου.

Κι εσυ οπως εγω θα εχεις ισως βρεθει σε παρομοια φαση που σε φωναζουν να κανεις αντικατασταση χωρις προβα, αλλα εδω μιλαμε για αλλο επιπεδο και χωρις οδηγους, ολα απ'έξω. Δεν γινονται αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Ρε παιδια δεν το καταλαβαινω αυτο.

 

Όταν ακούω ένα οποιοδήποτε κομμάτι, ένα ασυνείδητο μέρος του μυαλού μου το επεξεργάζεται και το αναλύει μουσικά/παικτικά. Καμιά φορά μπορεί και να πιάσω την κιθάρα. Στον Cory Wong και διαφόρους άλλους σεσημασμένους απλά λέω άστο διάλο ρε και το κλείνω.

 

Έδιτ: Όσον αφορά τον μπασίστα που συζητάτε, είναι προφανές ότι τα ήξερε ήδη τα κομμάτια. Και όχι απλά τα ήξερε δηλαδή, είχε κάτσει και είχε παίξει πάνω στα ηχογραφημένα και τα live, ατελείωτες ώρες. 

Επεξεργασμένο από Jazzjoker
  • Like 1
  • Χαχα 2

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Πόσα είπε... νομίζω πενηνταφεύγα κομμάτια;

 

Έλα μωρέ τώρα ...

Η Άντζελα πώς ξέρει απ' έξω πάνω από 100 κομμάτια δηλαδή?

  • Like 1
  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Jazzjoker είπε

 

Όταν ακούω ένα οποιοδήποτε κομμάτι, ένα ασυνείδητο μέρος του μυαλού μου το επεξεργάζεται και το αναλύει μουσικά/παικτικά. Καμιά φορά μπορεί και αν πιάσω την κιθάρα. Στον Cory Wong και διαφόρους άλλους σεσημασμένους απλά λέω άστο διάλο ρε και το κλείνω.

Μη το κλεινεις. Απλα ακου το χωρις να πιασεις την κιθαρα 😁 και χωρις να το αναλυεις.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Spyros Delta ναι βρε Σπύρο, τρόπος του λέγειν είναι

 

Εννοείται πως όλοι αυτοί οι παληκαροι, ίσα ίσα που δίνουν έμπνευση κιόλας ή πορωση ή ο, τιδηποτε άλλο, καλό ομως

  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Spyros Delta είπε

Οταν το ακουσα που το ελεγε, δεν πιστευα τα αυτια μου.

Κι εσυ οπως εγω θα εχεις ισως βρεθει σε παρομοια φαση που σε φωναζουν να κανεις αντικατασταση χωρις προβα, αλλα εδω μιλαμε για αλλο επιπεδο και χωρις οδηγους, ολα απ'έξω. Δεν γινονται αυτα.

Ναι, αλλά όχι έτσι... Κάτι είχα, έναν οδηγό κάτι... Και σε κομμάτια που κουτσά- στραβά ήξερα - και ομοίως φυσικά κουτσά- στραβά έπαιζα 😄 Εδώ μιλάμε ότι όντως είναι η επιτομή του "δεν γίνονται αυτά".

Αυτό το αγόρι ανήκει στην πολύ μικρή "κάστα ημίθεων" μουσικών, που είναι ικανοί για κάτι τέτοιο.  

  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Jazzjoker είπε

Btw αν βλέπω καλά ο Wong παίζει με 2 Twin Reverb Tone Master. Αυτοί δεν είναι λάμπα. Έτσι κι εγώ ξέρω.

 

Εσύ να παίζεις με amplitube, να τους τινάξεις τα μυαλά στον αέρα.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου