Προς το περιεχόμενο

Funky Beans


ex - v27, bk27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άκου τι θα κάνεις, θα πας και θα του πεις

"Φίλος, η κιθάρα που μου δάνεισες είναι χαλασμένη. Να, κοίτα πως είναι, μαύρα χάλια. Ξεφλουδισμένη, καταπονημένη, παίζει-δεν παίζει. Πραγματικά δεν αξίζει μια τέτοια κιθάρα μέσα στην πανέμορφη συλλογή σου. Αλλά μην ανησυχείς, γι αυτό είναι οι φίλοι.😌 Με €50 σε απαλλάσσω από αυτή. Ναι, ναι, μόνο με €50, στα δίνω, μου δίνεις την κιθάρα και δεν την ξαναβλέπεις ποτέ σου.🙂 

Έλα βρε, τιναφτά? Τι με ευχαριστείς? Σιγά τη θυσία, εξάλλου τι φίλοι είμαστε?image.png.1ed01d1a4c1bc53b31ba0ff499c36c28.png Κι εσύ το ίδιο θα έκανες για μένα μπλα μπλα μπλα..."

Κατάλαβες? image.gif.d1d3bdc3162effb4fe9f8bde5a16e4b3.gif

  • Χαχα 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Άκου τι θα κάνεις, θα πας και θα του πεις

"Φίλος, η κιθάρα που μου δάνεισες είναι χαλασμένη. Να, κοίτα πως είναι, μαύρα χάλια. Ξεφλουδισμένη, καταπονημένη, παίζει-δεν παίζει. Πραγματικά δεν αξίζει μια τέτοια κιθάρα μέσα στην πανέμορφη συλλογή σου. Αλλά μην ανησυχείς, γι αυτό είναι οι φίλοι.😌 Με €50 σε απαλλάσσω από αυτή. Ναι, ναι, μόνο με €50, στα δίνω, μου δίνεις την κιθάρα και δεν την ξαναβλέπεις ποτέ σου.🙂 

Έλα βρε, τιναφτά? Τι με ευχαριστείς? Σιγά τη θυσία, εξάλλου τι φίλοι είμαστε?image.png.1ed01d1a4c1bc53b31ba0ff499c36c28.png Κι εσύ το ίδιο θα έκανες για μένα μπλα μπλα μπλα..."

Κατάλαβες? image.gif.d1d3bdc3162effb4fe9f8bde5a16e4b3.gif

Φοβερη η ιδεα σου Καταρρακτη, αλλα εχει ενα μικρο προβλημα.

Οπως εχω πει η κιθαρα αυτη ηταν δικη μου πριν του την πουλησω.

Κ οταν του την πουλησα, δεν του την εδωσα ουτε για χαλασμενη... ουτε 50 ευρω 😊

Οποτε αν του πω κατι τετοιο το πιο πιθανο ειναι να την παρει πισω, αφου με κοπανησει με δαυτην γιατι ως γνωστον οι Φεντερ δεν παθαινουν κ πολλα αν χρησιμοποιηθουν για μπηφ κ τελικα κ χωρις κιθαρα θα μεινω κ δαρμενος θα βγω.

Ευχαριστω πολυ για την ιδεα ομως. Τετοιες ιδεες καλο ειναι να μοιραζονται. Μια απο αυτες θα πιασει κ θα κανει τη διαφορα 🤣

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Οπως εχω πει η κιθαρα αυτη ηταν δικη μου πριν του την πουλησω. Κ οταν του την πουλησα, δεν του την εδωσα ουτε για χαλασμενη... ουτε 50 ευρω 😊

Άρα, στην χάλασε!😲 Εσύ του πούλησες μια χαρά κιθάρα και κοίτα πως την κατάντησε! Και κάνει και τον δύσκολο και δεν καταδέχεται και καλά τα €50?🤨 Τζάμπα πρέπει να στην δώσει!☝️

Αν σου πει "μα-μου-σου-του" πες του να περάσει απ'το ΝΟΙΖ να του παίξω στο MODX δύο φωνήεντα.image.gif.fe5ca913a70fe9fbfb6cbde96abeac73.gif

  • Χαχα 3

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Μπράβο βρε Βρασίλη.

Είσαι σρέντερς, είσαι σλάπερς, είσαι και περκάσιβ γκίταριστ.

Απ' όλα τα καλά είσαι.

Και μου αρέσει η μουσική άποψή σου γενικότερα.

Μπράβο.

Εν τω μεταξυ συνειδητοποιω πως μου λεει ενας ανθρωπος καλες κουβεντες κ εγω τον πιανω απο τα μουτρα 🤣

 

Προφανως κ εγω κατι ενδιαφερον βρηκα κ το εγραψα. Ρυθμικα ας πουμε μου αρεσει αρκετα που πεφτει το καθε οργανο. Απλα δεν εχει θεμα, ειναι "τζαμ" γι'αυτο λεω δεν εχει μουσικο ενδιαφερον. Λειπει το τσιτσι βρε παιδι μου 😇

 

Παντως αυτο που ηθελα να δω κυριως μου φαινεται πως λειτουργει. Πολυ λιγοτερο reverb απ'οτι συνηθως, γιατι το ειχα παρακανει, ειδικα στις κιθαρες

4 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Άρα, στην χάλασε!😲 Εσύ του πούλησες μια χαρά κιθάρα και κοίτα πως την κατάντησε! Και κάνει και τον δύσκολο και δεν καταδέχεται και καλά τα €50?🤨 Τζάμπα πρέπει να στην δώσει!☝️

Αν σου πει "μα-μου-σου-του" πες του να περάσει απ'το ΝΟΙΖ να του παίξω στο MODX δύο φωνήεντα.image.gif.fe5ca913a70fe9fbfb6cbde96abeac73.gif

Ειδες που λεω αυτες οι ιδεες πρεπει να μοιραζονται?

Κατι αχνοφαινεται σιγα σιγα... 🤔

  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Εν τω μεταξυ συνειδητοποιω πως μου λεει ενας ανθρωπος καλες κουβεντες κ εγω τον πιανω απο τα μουτρα 🤣

 

Μ' έπιασες απ' τα μούτρα βρε κιαρατά και δεν το πήρα χαμπάρι?

Από που βρε?

Μήπως απ' την μύτη?

Απ' τα αυτιά?

Πάω να κοιταχτώ στον καθρέφτη να δω αν έχω τίποτα μώλωπες.

 

Σοβαρά τώρα, συνεχίζεις να με εκπλήττεις ευχάριστα.

 

EDIT: Ο ήχος και πάλι φοβερός.

Δώσε λεπτομέρειες.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Ευχαριστώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Μ' έπιασες απ' τα μούτρα βρε κιαρατά και δεν το πήρα χαμπάρι?

Από που βρε?

Μήπως απ' την μύτη?

Απ' τα αυτιά?

Πάω να κοιταχτώ στον καθρέφτη να δω αν έχω τίποτα μώλωπες.

 

Σοβαρά τώρα, συνεχίζεις να με εκπλήττεις ευχάριστα.

 

EDIT: Ο ήχος και πάλι φοβερός.

Δώσε λεπτομέρειες.

Η ρυθμικη καθαρη κιθαρα ειναι S-Gear... bassman παλι 😊. Μπροστα εχει εναν κομπρεσσορα, μετα τον ενισχυτη slap delay (πολυ χαμηλα στο μιξ του), IR York Audio Dlx Reverb κ στο τελος πολυ πολυ πολυ λιγο plate reverb.

 

H κιθαρα... τυμπανα ειναι το ιδιο πρησετ, καθολου delay κ reverb ομως κ της μουρλης μετα στην ποστ επεξεργασια με compression, eq κ limiter να... μπισταει

 

Το μπασο 2 καναλια (το ιδιο σημα κ τα δυο). Στο ενα καναλι low pass filter στα 110 Ηz να ακουω μονο τ πολυ μπασα κ προσπαθω να παρω απο εκει το warmth. Στο αλλο καναλι hi pass στα 110 Hz κ εκει προσπαθω να το κανω να εχει παρουσια κ πρεσενς. Κ τα δυο μαζι ακουγονται σαν μπασο. Ξεχωριστα ειναι χαλια κ τα δυο. Απλα τα σπλιταρω στα 110 και ζηταω διαφορετικο πραγμα απο το καθε καναλι γιατι αλλιως τα κανω πολυ muffled ολα. (Α κ φυσικα τα στελνω κ τα 2 στο ιδιο bus μετα για επεξεργασια)

 

Lead ηθελα να φτιαξω ηχο προς Ριτσι Κοτσιρα κ επειδη δε μου εκαναν οι επιλογες απο S-Gear ανοιξα Neural.

κιθαρα------>Nembrini TS808----->MatchlesDC30 στο NAM (μην το δει ο Νεκκων 🤣)------> YA matchless 2 12''--------

--------> Repeater Delay (Group Audio) 

 

Το καφρο ριφ στο τελος το εγραψα με τον lead ηχο... βαριομανε ακομα κ να κλεισω τα delay με automation 🤣

 

 

@fusiongtr παντως Στρατο οπου εχω χρησιμοποιησει York Audio IR μου λες καλα λογια για τον ηχο!

Θα ελεγα πως το κανεις επειδη τα χρησιμοποιει ο Χεντερσον, αλλα το λες πριν το γραψω ρε γ@μωτη 😛

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο Βασίλη.

Ωραίοι παιξίματα.

 

Ηχητικά όλα καλά εκτός από τη lead για μένα.

Ενώ μου αρέσει ο ήχος της lead, δε μου κολλάει με τα υπόλοιπα.

 

Είναι λίγο πιο βρώμικος από ό,τι θα ήθελα.

Με προδιαθέτει για άλλο ήχο η λούπα που έχεις χτίσει.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να ξέρω τι να περιμένω, το βίντεο τελείωσε και μου έχει μείνει ο ενθουσιασμός!

 

Θα μπορούσε να είναι θέμα σε κάποια αμερικανική σειρά, και να το βλέπεις να παλεύουν να το κάνουν κάβερ οι διάφοροι YTuberάδες κλπ κλπ. Εξαιρετικό και πολύ στα γούστα μου. 

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου