Προς το περιεχόμενο

Funky Beans


ex - v27, bk27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@mpamps @Jet72

 

@Terry RoscoeBeck5 @Ali Barout 

 

Ευχαριστω πολυ παιδια

 

Γιωργη φαντασου το θα φτιαχνω με σπετσοφαι ασουμε!

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Γιωργη φαντασου το θα φτιαχνω με σπετσοφαι ασουμε!

Δεν ξέρω. Εγώ νομίζω ότι κάτι γίνεται με τα όσπρια. Φέρνουν μια έμπνευση, ένα πνεύμα μετά τη βρώση. Τώρα βέβαια, μετά από κάποιες ώρες από κάπου πρέπει να φύγει αυτό το πνεύμα, δεν ξέρω αν με πιάααααññññς;

 

Πάντως γέλασα λίγο κι εγώ με το λιντ, γιατί το είχες ξεκινήσει ωραία ναούμ, και όσο πήγαινε σε κάθε κύκλο χαίβενε. Λέω έχει γούστο να βάλει κι άλλον έναν κύκλο μόνο σαπίλα. Τελικά το άφησες εκεί. Κρίμα.

 

Πάντως κούναβε με τον καινούργιο πολογιστή σε βλέπω τσακ μπαμ τις κάνεις τις δουlliιτσες, πολύ χαίρομαι!

 

😍😘💓

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ, είσαι καλός....

 

αλλά κοίτα να δεις.

Τα φασόλια, τώρα που είναι και χειμώνας και σφιγγόμαστε, θέλουν ψωμί κανονικό.

Εσύ μας τα σερβίρεις με γαλετάκια ολικής.

Βάλε λοιπόν ένα τούμπανο σωστό

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mpamps @Ali Barout

 

εχετε απολυτο δικιο για το lead ηχο μεσα σε αυτο το κονσεπτ.

Αρκουδα στο μυαλο οτι ειναι Τζαμ κ δικο μου , πραγμα που σημαινει πως το ζητουμενο ηταν να ξεχαρμανιασω, να αποσυμπιεστω απο τα φασολια που λεει κ ο Γιωργης.

 

Το κινητρο κ τα ζητουμενα για να κατσω να φτιαξω κατι ηταν τα εξης:

1. Να φτιαξω ηχους με ελαχιστο (στα καθαρα) εως καθολου (στα lead) reverb

2. Να φτιαζω ηχους πιο "στραγαλατους" που να "κοβουν" λιγο περισσοτερο

3. Να αποφυγω τον εντονο χρωματισμο στην εκφραση μου στην κιθαρα κ τα πολυ... δραματικα σηκωματα 

4. Να δοκιμασω στα ρυθμικα οργανα να κανω την ελαχιστη ποστ επεξεργασια, ν'ακουγονται καλα μαζι απο το pre production δηλαδη

 

Φυσικα να διασκεδασω, να ειναι συντομο κ ευκολο κ στο τελος να φτιαξω βιντεο με πολλα διαφορετικα μινι βιντεα μεσα για να θυμηθω να συγχρονιζω audio κ βιντεο (εστω κ πλεημπακ οπως αυτο).

Τα "πετυχα" ολα εκτος του συγχρονισμου οποτε ειμαι ικανοποιημενος. (Το μουσικο αποτελεσμα δεν ηταν στα προαπαιτουμενα 😛)

 

Ειχα "σιχαθει" ηχητικα, τον εαυτο μου στις τελευταιες παραγωγες (παροτι το add blockers το λατρευω), κυριολεκτικα δε μπορουσα να μ'ακουω να παιζω κιθαρα, κ ηθελα να διαπιστωσω αν μου φταιει το παιξιμο κ μικρολεπτομερειες του για αυτο το συναισθημα ή εχει να κανει με το που βρισκομαι σαν φτιαχτης ηχων αυτην τη περιοδο κ φυσικα κ με τις μιξεις μου. 

 

Τωρα ο lead ηχος κοβει παρα πολυ κ ενω ακουγεται σουπερ για κανονικη παραγωγη (που αυτο ηταν το ζητουμενο) εδω ειναι παντου. Δε μ'ενοχλει ομως γιατι ειναι τζαμ κ γιατι ακουγεται οπως θελω. Το φιζ που εχει στις ψηλες ειναι σε πολυ στενο Q κ θυμιζει φιζαρισματα κανονικων ενισχυτων. Με ποστ eq θα μπορουσε να φυγει. Δεν εκανα ποστ επεξεργασια ιδιαιτερη ομως στη lead 

 

@PAL @dimsonic Ευχαριστω πολυ!

 

Ηθελα να ειναι τζαμ. Κατι που θα εγραφα πχ αν ειχα λουπερ. Να φευγει απο πανω μου γρηγορα. Να μαζεφτουν πολλα τετοια κ μετα να μπορω αν υπαρχει ιδεα που να θελω, να γινεται upgrade σε κανονικο κομματι. Επειδη με ξερω ποσο ψειρας ειμαι με το drum programming αν πηγαινα προς τα εκει, ακομα δε θα ειχε τελειωσει.  

 

 

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Like 4

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είσαι παικταράς, γράφεις ωραία και έχεις μουσική άποψη. Δηλαδή συμφωνώ 100% με τον Φούζιο.

 

Να μας ανεβάζεις πιο συχνά, γιατί κάθεσαι και αναλύεις το πώς και το γιατί, πράγμα πολύ χρήσιμο για γκαζμάδες σαν κι εμένα.

  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Είσαι παικταράς, γράφεις ωραία και έχεις μουσική άποψη. Δηλαδή συμφωνώ 100% με τον Φούζιο.

 

Να μας ανεβάζεις πιο συχνά, γιατί κάθεσαι και αναλύεις το πώς και το γιατί, πράγμα πολύ χρήσιμο για γκαζμάδες σαν κι εμένα.

Μπιλ ευχαριστω πολυ για τα λογια σου.

 

Το αναλυτικος το εχω σε υπερθετικο βαθμο... αν κανει το λαθος καποιος κ με ρωτησει τι κ πως, δεν εχω φιλτρο κ τα λεω ολα μη ξεχασω κατι...🥺

 

Αυτο για το γκαζμαδες που λες για τον εαυτο σου, μονο ως αστειο μπορω να το εκλαβω.. κ οχι πετυχημενο 💗

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
49 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Μπιλ ευχαριστω πολυ για τα λογια σου.

 

Το αναλυτικος το εχω σε υπερθετικο βαθμο... αν κανει το λαθος καποιος κ με ρωτησει τι κ πως, δεν εχω φιλτρο κ τα λεω ολα μη ξεχασω κατι...🥺

 

Αυτο για το γκαζμαδες που λες για τον εαυτο σου, μονο ως αστειο μπορω να το εκλαβω.. κ οχι πετυχημενο 💗

Καλά κάνεις ρε συνονόματε, έχω μάθει πάρα πολλά πράγματα διαβάζοντας πώς γράφετε μουσική ορισμένοι εδώ μέσα.

 

Το γκαζμάς ήταν μεταξύ σοβαρού κι αστείου, με την έννοια ότι πολλοί εδώ έχετε μια ιδέα και τη γράφετε κάτω, ενώ εγώ βαράω νότες εδώ κι εκεί (πλέον και στα πλήκτρα) μέχρι να ακούσω κάτι που μ'αρέσει, το οποίο μπορεί να μη με εκφράζει απαραίτητα.

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

ενώ εγώ βαράω νότες εδώ κι εκεί (πλέον και στα πλήκτρα) μέχρι να ακούσω κάτι που μ'αρέσει, το οποίο μπορεί να μη με εκφράζει απαραίτητα.

 

Να ήξερες Βασίλη, σε κάθε μουσική ιδέα που καταλήγει σε κομμάτι, πόσες ώρες τρισάθλιου και ανώφελου νούντλινγκ αναλογούν.😆

  • Συμφωνώ 4

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου