Προς το περιεχόμενο

Beato - Matteo Mancuso, μολις βγηκε απο το φουρνο


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Καλή η συνέντευξη, περίμενα να πει κάτι για την κιθάρα, το rig κλπ, αλλά μείναμε μόνο στο παίξιμο.

Με Line 6 Helix παίζει κυρίως, τι να πει, πώς στήνει τα patches; Φτιαγμένα από άλλους πρέπει να είναι. Κι εμένα θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο πάντως.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά το 1.5 χιλιοστό ανοίγει. Και πρέπει να το έχω προλάβει να βάλω logo.

Τα άλλα δυο όχι τόσο, ιδίως τον παράμεσο που είναι αυτός που χρησιμοποιείται λιγότερο.

Αλλά η ρωγμή πλέον γίνεται ακόμα κι αν δεν παίζεις. 

Πχ έχω να παίξω 4 μήνες και γίνεται μόνη της.

2 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Με Line 6 Helix παίζει κυρίως, τι να πει, πώς στήνει τα patches; Φτιαγμένα από άλλους πρέπει να είναι. Κι εμένα θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο πάντως.

ξερω γω...κάτι

Η κιθάρα του είναι στοκ?

Μόνο για τις 10ρες μιλήσανε

 

με τον άλλον τον plini καθήσανε και κάνανε ολόκληρο βίντεο πως στήνουν patches

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μου άρεσε εδώ στον Ρικ. Πληρώνει από την τσέπη του τη συνέντευξη, οπότε δεν έχει κανέναν λόγο να μιλήσει για yamaha και line 6. Πάντως συμφωνώ ότι για helix έχει ηχάρα

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα τραγούδι έχει βγάλει αυτός ο Μαγκουσο;Υπάρχουν στο YouTube διάφοροι τέτοιοι όπως ο Ichika Nito η ο Seigi Igusa.

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Κανένα τραγούδι έχει βγάλει αυτός ο Μαγκουσο;Υπάρχουν στο YouTube διάφοροι τέτοιοι όπως ο Ichika Nito.

Άλλο στιλ ο Νίτο. Και ναι, γράφει instrumental τύπου fusion

 

 

  • Like 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσες συνθέσεις. 

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραία συνέντευξη. Πολύ μελετημένο το παλικάρι, φαίνεται και από τα παιξίματα, αλλά και από τη συζήτηση που έκανε με τον Beato.

 

Μεγαλώνοντας θα ωριμάσει, θα ρίξει λίγο τα κασκαντεριλίκια και θα βγουν και τα τραγούδια.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BillTrantos είπε

Ωραία συνέντευξη. Πολύ μελετημένο το παλικάρι, φαίνεται και από τα παιξίματα, αλλά και από τη συζήτηση που έκανε με τον Beato.

 

Μεγαλώνοντας θα ωριμάσει, θα ρίξει λίγο τα κασκαντεριλίκια και θα βγουν και τα τραγούδια.

Εγω δεν πιστευω οτι θα βγουν .. "τραγουδια" ... τραγουδαρες. Και τωρα βγαζει κομματια. Δεν περιμενω ομως να μου βγαλει ενα καινουργιο "cause we ended as lovers".

Απο τη μια ειναι το ειδος της μουσικης που παιζει, απο την αλλη ειναι οτι εχει γινει γνωστος απο τα κασκαντεριλίκια. Δες για παραδειγμα γνωστα συγκροτηματα που εχουν γινει διασημα απο ενα συγκεκριμενο υφος. Πχ Iron Maiden. Πιστευεις οτι γουσταρουν μετα απο 50 χρονια να βγαζουν ιδια τραγουδια με τα παλια? Κι ομως το κανουν (ή προσπαθουν) , γιατι αυτο θελει το κοινο τους. Ετσι κι αυτος. Ειναι μεγαλο ρισκο να αλλαξει ροτα ενας καλλιτεχνης.

Ειναι και οτι ολα (τα καλα) εχουν παιχτει πια. (πχ καινουργιο και που δεν εχει ξαναπαιχτει  ειναι αυτο το ειδος των Polyphia , αλλα δεν μου αρεσει, δεν το θεωρω καλο. Το θεωρω ιδιαιτερο. Γουστα ειναι αυτα.)

Εμενα παντως δεν με χαλαει αυτο που κανει ο Mancuso ακομα κι αν δεν βγαλει τις μεγαλες συνθεσεις. (Συγνωμη δηλαδη, το πρωτυπο του ο Eric Johnson, ποσα κομματια του ξερει ο κοσμος? Ακομα και οι αμεσα ενδιαφερομενοι - οι κιθαριστες- αν τους ρωτησεις πανω απο 4-5 κομματια του, δεν ξερουν να σου πουν τιτλους.)

O Mancuso ειναι ενας δεξιοτεχνης που χαιρεσαι να τον βλεπεις και να τον ακους.

Εμενα, για ενα τετοιου ειδους μουσικο,  θα μου εφτανε να βλεπω και επανεκτελεσεις ή διασκευες απο παλιες καλες συνθεσεις αλλων συνθετων, με το δικο του υφος.

 

 

.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου