Προς το περιεχόμενο

Πώς σας επηρεάζει η ιδέα του ότι δεν θα βιώσετε ποτέ κάτι που θα θέλατε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ex-Πάνος Χελιδόνης

Αυτά που ήθελα και δεν έκανα χωρίζονται σε κατηγορίες αιτιών:

α) Τα απαγόρευε ο νόμος και δεν ήθελα να έχω τραβήγματα, οπότε προτίμησα να μη το ρισκάρω.

β) Άνηκαν σε άλλη εποχή, π.χ. δεν μπόρεσα να δω live τους  Pink Floyd το 1977 διότι γεννήθηκα το '78.

γ) Δεν μου το επέτρεψαν τα οικονομικά μου (πολύ ακριβή η Aston Martin cabrio..)

δ) Δεν μου το επέτρεψαν άλλοι άνθρωποι (γονείς, καθηγητές, γκόμενες, αφεντικά κλπ)

 

ΑΡΑ, αυτά που δεν έκανα δεν οφείλονταν ποτέ μα ποτέ σε εμένα, στην τεμπελιά μου κλπ.

Όλες τις φορές που μου ΕΠΕΤΡΑΠΗ να κάνω αυτό που θέλω, το έκανα και το έκανα τέλεια.

 

Όλες οι μαύρες σκέψεις που είχα νεότερος για αυτά που δεν είχα κάνει, εξανεμίστηκαν απο μόνες τους μόλις συνειδητοποίησα τα παραπάνω, δηλαδή το γεγονός οτι δεν έφταιγα εγώ και αντίστοιχα, το ευτυχές γεγονός πως, όταν περνούσε 100% απο το χέρι μου, όλα έγιναν όπως έπρεπε και όπως επιθυμούσα.

Αυτομάτως λοιπόν, καθάρισε το τοπίο. Έκανα πέρα όσους είχαν την προδιάθεση να αποτελέσουν εμπόδιο σε μελλοντικές επιλογές, όσους είχαν την πιθανότητα να θελήσουν στο μέλλον να μου κλέψουν τις επιλογές μου και όσους ως τότε αποτελούσαν μέρος του προβλήματος και οχι μέρος της λύσης. Συμπερασματικά λοιπόν, αν είσαι σίγουρος πως εσύ κάνεις 100% και κυριολεκτικά Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ, καθάρισες.

 

Υ.Γ. 1: Η τύχη είναι κάτι ανύπαρκτο. Όλα έχουνε προκαθοριστεί απο εμάς τους ίδιους πριν την ενσάρκωσή μας και σε συνεννόηση με τον φύλακα-άγγελό μας που φροντίζει να μην ξεφύγουμε απο το σχέδιο, έτσι ώστε όταν φύγουμε απο εδώ να είμαστε καλύτεροι απο ότι ήμασταν όταν ήρθαμε.

Υ.Γ. 2: Το παρελθόν δεν υπάρχει. Υπήρξε. Το μέλλον επίσης δεν υπάρχει. Ακόμα. Για το μόνο για το οποίο είσαι σίγουρος είναι το παρόν. Προτείνω να πράττεις πάντα με βάση μόνον αυτό.. but that's just me.

Υ.Γ. 3: Επίσης προτείνω, αντί για τελεκάστερ να πάρεις κανα hardware synth.

 

Καλημέρες παντού (για να πάνε κι εκεί που πρέπει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και να γιατί απαγορεύονται οι συζητήσεις θρησκευτικού περιεχομένου.

 

Τα μηνύματα αποκρύπτονται, παρακαλώ να σταματήσει εδώ αυτό το παρακλάδι της αρχικής κουβέντας.

  • Like 2

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρξε ένα περιστατικό απαγωγής από εξωγήινους παλιά για να γίνει κάποιο πείραμα.

Κατέβηκαν 2 εξωγήινα όντα, απήγαγαν μια νεαρή παρθένα κοπέλα και τη γονιμοποίησαν με εξωγήινο dna.

Το παιδί που γεννήθηκε λοιπόν είχε εξωγήινο και ανθρώπινο dna.

Το παιδί μεγάλωσε εδώ στη Γη με τη μητέρα του και τον άντρα της.

Μεγαλώνοντας κατάλαβε ότι είχε κάποιες ικανότητες ανώτερες των υπόλοιπων ανθρώπων.

Το ίδιο είδαν και κάποιοι αξιωματούχοι οι οποίοι θορυβήθηκαν με το γεγονός.

Αποφάσισαν να σκοτώσουν το άτομο αυτό.

Το όνομα αυτού?

 

Υπάρχουν καταγεγραμμένα σε βιβλία που κάνουμε στο σχολείο και άλλα περιστατικά με πειράματα εξωγήινων και με ανθρώπους αλλά και με ζώα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, trolley είπε

Ρεβυθούλης;

Μην κοροδέβεις φίλος, αυτά είναι γνωστά σε όλους από την αρχαιότητα. Άνοιξε και κάνα βιβλίο του Ντένικεν, χρόνια τα φώναζε ο άνθρωπος...

 

image.png.35019efa86b53ec0ecff1bea5c5920cb.pngimage.gif.d024c62f9936c9b6e269609202eedf36.gif

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Αυτά που ήθελα και δεν έκανα χωρίζονται σε κατηγορίες αιτιών:

α) Τα απαγόρευε ο νόμος και δεν ήθελα να έχω τραβήγματα, οπότε προτίμησα να μη το ρισκάρω.

β) Άνηκαν σε άλλη εποχή, π.χ. δεν μπόρεσα να δω live τους  Pink Floyd το 1977 διότι γεννήθηκα το '78.

γ) Δεν μου το επέτρεψαν τα οικονομικά μου (πολύ ακριβή η Aston Martin cabrio..)

δ) Δεν μου το επέτρεψαν άλλοι άνθρωποι (γονείς, καθηγητές, γκόμενες, αφεντικά κλπ)

 

ΑΡΑ, αυτά που δεν έκανα δεν οφείλονταν ποτέ μα ποτέ σε εμένα, στην τεμπελιά μου κλπ.

Όλες τις φορές που μου ΕΠΕΤΡΑΠΗ να κάνω αυτό που θέλω, το έκανα και το έκανα τέλεια.

 

Όλες οι μαύρες σκέψεις που είχα νεότερος για αυτά που δεν είχα κάνει, εξανεμίστηκαν απο μόνες τους μόλις συνειδητοποίησα τα παραπάνω, δηλαδή το γεγονός οτι δεν έφταιγα εγώ και αντίστοιχα, το ευτυχές γεγονός πως, όταν περνούσε 100% απο το χέρι μου, όλα έγιναν όπως έπρεπε και όπως επιθυμούσα.

Αυτομάτως λοιπόν, καθάρισε το τοπίο. Έκανα πέρα όσους είχαν την προδιάθεση να αποτελέσουν εμπόδιο σε μελλοντικές επιλογές, όσους είχαν την πιθανότητα να θελήσουν στο μέλλον να μου κλέψουν τις επιλογές μου και όσους ως τότε αποτελούσαν μέρος του προβλήματος και οχι μέρος της λύσης. Συμπερασματικά λοιπόν, αν είσαι σίγουρος πως εσύ κάνεις 100% και κυριολεκτικά Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ, καθάρισες.

 

 

 

Διαφωνω... Όλα Σχεδόν εξαρτώνται από μας και από το πόση ενέργεια είμαστε διατεθειμενοι να ξοδέψουμε για να το πετύχουμε... Πχ μπορούσες να κάνεις κάτι παράνομο όπως λες με το κίνδυνο και το ρίσκο να σε πιάσουν... Μπορούσες να πάρεις την Aston Martin αρκεί να ήσουν διατεθειμένος να πληρώνεις όλη σου τη ζωή.... Κ πάει λεγοντας

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

Μην κοροδέβεις φίλος, αυτά είναι γνωστά σε όλους από την αρχαιότητα. Άνοιξε και κάνα βιβλίο του Ντένικεν, χρόνια τα φώναζε ο άνθρωπος...

 

image.png.35019efa86b53ec0ecff1bea5c5920cb.pngimage.gif.d024c62f9936c9b6e269609202eedf36.gif

 

20210620.jpg

 

Να, εδώ έχω μία φωτογραφία από το αρχείο μου, που δείχνει την υποταγή των metallica, κάτω από την Dua Lipa.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, trolley είπε

 

20210620.jpg

 

Να, εδώ έχω μία φωτογραφία από το αρχείο μου, που δείχνει την υποταγή των metallica, κάτω από την Dua Lipa.

 

 

Ντοκουμέντο! Που το βρήκες ρε θερίο? 😲

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Waterfall-K είπε

Ντοκουμέντο! Που το βρήκες ρε θερίο?

 

Πλάκα κάνεις; Τα είχα όλα και μάλιστα στην ελληνική έκδοση. Μη μου θυμίζεις τι μαλάκας ήμουν και τα έχασα σε κάποια μετακόμιση...

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου