Προς το περιεχόμενο

Χρονικό περιθώριο που να μπορούμε να επεξεργαζόμαστε το σχόλιο μας χωρίς να το χαρακτηρίζει edited


Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Δεν καταλαβαίνω τι γράφεις φίλος

 

https://artxpress.gr/mousiki/synavlies/item/4697-synavlia-ton-tangerine-dream-stin-aithousa-tis-lyrikis-skinis-stayros-niarxos/

 

"Μιμπούρδα", δεν ξέρω τι είναι.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, trolley είπε

Ας πει κάποιος σ'αυτούς τους τρεις απίθανους να αλλάξουν όνομα...🙄

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Άγιος είπε

Πολλές φορές βλέπω ορθογραφικά και συντακτικά λάθη αμέσως μόλις δημοσιεύσω ένα σχόλιο, καλό είναι να έχουμε ένα μικρό περιθώριο να τα διορθώσουμε χωρίς να χαρακτηρίζεται ''επεξεργασμένο'' το σχόλιο

 

Να τα τσεκάρεις καλά πριν πατήσεις την Υποβολή απάντησης. Κανονικά δεν έπρεπε να υπάρχει καθόλου η επιλογή της επεξεργασίας, για να σκεφτόμαστε 2 φορές πριν απαντήσουμε. Ότι γράφει δεν ξεγράφει. ✍️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καντε αυτό που κάνω εγώ.

 

Πάντα γράφω στο τέλος κάθε προτασης κάτι που θα κοπεί,δέν θα θέλει να το περάσει ο εκάστοτε Moderator,μιά βρισιά π.χ

Μπαίνει να επεξεργαστεί το κείμενο,σβήνει μία,πέφτει το μάτι του σε κανα ορθογραφικό δίπλα,κοίτα σου λέει τον άλλο πως το έγραψε,τσάκ...το διορθώνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

Ας πει κάποιος σ'αυτούς τους τρεις απίθανους να αλλάξουν όνομα...🙄

 

Μην είσαι τόσο αυστηρός, ένα είδος επίσημης cover band είναι. Επαρκείς απ' ότι μου λένε. Σίγουρα, σαν ήχος και φάση θα έχουν ενδιαφέρον.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Αρχή Διαλόγου είπε

Να τα τσεκάρεις καλά πριν πατήσεις την Υποβολή απάντησης. Κανονικά δεν έπρεπε να υπάρχει καθόλου η επιλογή της επεξεργασίας, για να σκεφτόμαστε 2 φορές πριν απαντήσουμε. Ότι γράφει δεν ξεγράφει. ✍️

Σε όλα τα social media δίδεται η δυνατότητα να προσθαφαιρεις ότι θες, οπότε θες και αυτό είναι το κανονικό. Για εμένα με αυτό θα πρέπει να εναρμονιστουν όλα τα forum, δηλαδη να υπάρχει άμεση δυνατότητα από το χρήστη και μάλιστα χωρίς καμία υποχρέωση, αιτιολογήση κλπ. Οτι γράφει πρέπει και θα έλεγα επιβάλλεται να ξεγραφει, ελεύθερα και χωρίς όρους και όρια. 

Κανονικά αυτό θα έπρεπε να συμβαίνει και εύχομαι μια μέρα όλα τα forum να εναρμονιστουν με αυτό. 

 Τι θα πει να σκεφτόμαστε ότι γράφουμε? Να σκεφτόμαστε αν παραβαίνουμε κανόνες του φόρουμ και να τους γνωρίζουμε. Να μην μπορεί να διορθώσει κάποιος αυτό που έγραψε είτε για κάποιο ορθογραφικό ή συντακτικό λάθος ή επειδή γράφοντας αυθόρμητα του φεύγει κάτι, μια επεξήγηση κλπ. καθόλου μάλιστα είναι παράλογο, απάνθρωπο 😀θα έλεγα. 

 Αυτες οι προσοχες έχουν νόημα σε εργασια, όχι σε forum που μεταξύ άλλων ή συμμετοχή σε αυτά είναι και ψυχαγωγικού χαρακτήρα. 

 Κανονικά ΠΑΝΤΟΎ υπάρχει η δυνατότητα edit. Αυτό είναι το κανονικό. Αυτό που λες εσύ δεν μπορεί να είναι κανονικότατα στα forum, στα social media. 

 Το έγραψα σαν σκέψη. Συμφωνούμε ή διαφωνούμε 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, trolley είπε

Μην είσαι τόσο αυστηρός, ένα είδος επίσημης cover band είναι. Επαρκείς απ' ότι μου λένε. Σίγουρα, σαν ήχος και φάση θα έχουν ενδιαφέρον.

Τι θα πει "επίσημη cover band"? Ή είσαι cover band ή ή ίδια η band. Και από αυτή την band έχει περάσει κόσμος και ντουνιάς. Καλώς ή κακώς, η ιστορία κάποιων συγκροτημάτων είναι άρρηκτα συνδεδεμένες με τον frontman/founder τους, στηρίζονται σχεδόν αποκλειστικά από αυτόν και όταν για κάποιον λόγο αυτός αποχωρεί από το γκρουπ, το γκρουπ παύει να υφίσταται. Σκέψου λέει να φύγει ο Coverdale από τους Whitesnake και αυτοί να συνεχίσουν να παίζουν με το ίδιο όνομα. Θα γελάνε και τα μικρόφωνα.🤢

Ο μόνος ίσως που θα μπορούσε να κρατήσει το όνομα Tangerine Dream είναι ο γιος του Edgar Froese, Jerome, ο οποίος ήταν και μακροχρόνιο μέλος της μπάντας. Αλλά από το 2006 είναι εκτός. Οπότε, χωρίς Jerome, και κυρίως χωρίς τον μεγάλο Edgar Froese, Tangerine Dream δεν υφίστανται, παρά μόνο ίσως για κάποιους που τους ανακάλυψαν την τελευταία δεκαετία και τους ακούνε αποσπασματικά. 

Τα τρία τωρινά μέλη της μπάντας δεν αμφιβάλω ότι "τα σπάνε", αλλά δεν μπορούν να κυκλοφορούν με αυτό το όνομα. Ας φτιάξουν ένα δικό τους trio που να βασίζεται αποκλειστικά σε δικές τους συνθέσεις, να τους ακούσουμε, να τους αξιολογήσουμε και αν αξίζουν να τους υποστηρίξουμε. Αυτό που κάνουν τώρα λέγεται Καπηλεία.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Οτι γράφει πρέπει και θα έλεγα επιβάλλεται να ξεγραφει, ελεύθερα και χωρίς όρους και όρια. 

Αρκεί να υπάρχει και μια history list των διορθωμένων μηνυμάτων, όπως πχ στο Facebook, έτσι ώστε να βλέπουμε τι άλλαξε, και κυρίως, πότε άλλαξε, και αυτό για ευνόητους λόγους. Δεν μπορεί κάποιος να κάνει διόρθωση σε απάντηση του μετά από 5 χρόνια, να αλλάζει εντελώς το νόημα της και οι υπόλοιποι που διαβάζουν να μην ξέρουν το είδος της διόρθωσης και τον λόγο που έγινε. 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Αρκεί να υπάρχει και μια history list των διορθωμένων μηνυμάτων, όπως πχ στο Facebook, έτσι ώστε να βλέπουμε τι άλλαξε, και κυρίως, πότε άλλαξε, και αυτό για ευνόητους λόγους. Δεν μπορεί κάποιος να κάνει διόρθωση σε απάντηση του μετά από 5 χρόνια, να αλλάζει εντελώς το νόημα της και οι υπόλοιποι που διαβάζουν να μην ξέρουν το είδος της διόρθωσης και τον λόγο που έγινε. 

Εγω θα ήθελα να γίνεται ελεύθερα αλλά εγώ είμαι εγώ 😀 

Αυτο που λες βέβαια είναι ο πιο ευλογος λόγος 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Σε όλα τα social media δίδεται η δυνατότητα να προσθαφαιρεις ότι θες, οπότε θες και αυτό είναι το κανονικό. Για εμένα με αυτό θα πρέπει να εναρμονιστουν όλα τα forum, δηλαδη να υπάρχει άμεση δυνατότητα από το χρήστη και μάλιστα χωρίς καμία υποχρέωση, αιτιολογήση κλπ. Οτι γράφει πρέπει και θα έλεγα επιβάλλεται να ξεγραφει, ελεύθερα και χωρίς όρους και όρια. 

Κανονικά αυτό θα έπρεπε να συμβαίνει και εύχομαι μια μέρα όλα τα forum να εναρμονιστουν με αυτό. 

 Τι θα πει να σκεφτόμαστε ότι γράφουμε? Να σκεφτόμαστε αν παραβαίνουμε κανόνες του φόρουμ και να τους γνωρίζουμε. Να μην μπορεί να διορθώσει κάποιος αυτό που έγραψε είτε για κάποιο ορθογραφικό ή συντακτικό λάθος ή επειδή γράφοντας αυθόρμητα του φεύγει κάτι, μια επεξήγηση κλπ. καθόλου μάλιστα είναι παράλογο, απάνθρωπο 😀θα έλεγα. 

 Αυτες οι προσοχες έχουν νόημα σε εργασια, όχι σε forum που μεταξύ άλλων ή συμμετοχή σε αυτά είναι και ψυχαγωγικού χαρακτήρα. 

 Κανονικά ΠΑΝΤΟΎ υπάρχει η δυνατότητα edit. Αυτό είναι το κανονικό. Αυτό που λες εσύ δεν μπορεί να είναι κανονικότατα στα forum, στα social media. 

 Το έγραψα σαν σκέψη. Συμφωνούμε ή διαφωνούμε 

Κάποια ξένα φόρουμ επιτρέπουν επεξεργασία χωρίς χρονικό περιθώριο αλλά μαρκάρουν το σχόλιο ως επεξεργασμένο με ένδειξη ημερομηνίας και ώρας, σπάνια υπάρχουν περιπτώσεις επεξεργασίας εκ των υστέρων που αλλάζουν το νόημα, μια χαρά συζήτηση γίνεται και εκεί. Δεν έχω γνώμη για το αν αυτή η δυνατότητα μπορεί να λειτουργήσει στο noiz καθώς σαν φόρουμ και σαν λαός γενικότερα έχουμε ιδιαιτερότητες. Πάντως συμφωνώ ότι η συμμετοχή στα φόρα θα πρέπει αν είναι καθαρά ψυχαγωγική και ενημερωτική, θα πρέπει δηλαδή να είναι ευχάριστη και όχι δυσάρεστη, να μην δημιουργεί αδιέξοδα και αμετάκλητες καταστάσεις

Επεξεργασμένο από Άγιος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου