Προς το περιεχόμενο

Τι θα γίνουν όλα όσα έχουμε... όταν φύγουμε από τον μάταιο τούτο κόσμο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ θανατοσυζήτηση έπεσε σε αυτό το thread. Ψυχοπλακώθηκα. Πάρε βρε Λάκη μια βιβλιοθήκη και βάλτα τα βιβλία να τελειώνουμε. Να, βρήκα μια έτοιμη 

 

1287d12fa3ae46f892eaae38506bd2f9.jpg.4dbb9cbcdb7b817eb942b1186b473b63.jpg

  • Χαχα 2

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Πολύ θανατοσυζήτηση έπεσε σε αυτό το thread. Ψυχοπλακώθηκα. Πάρε βρε Λάκη μια βιβλιοθήκη και βάλτα τα βιβλία να τελειώνουμε. Να, βρήκα μια έτοιμη 

 

1287d12fa3ae46f892eaae38506bd2f9.jpg.4dbb9cbcdb7b817eb942b1186b473b63.jpg

Εγώ είπα στην φιλενάδα μου, ότι όταν τα κακαρωσω,  να με βάλουν σε άσπρο φέρετρο....γιατί είμαι αστεφάνωτος😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Superfunk είπε

 

κομματακι δυσκολο μια και ειμαστε οι καλυτεροι φιλοι απο το 1972 😅 (εκτος βεβαια αν τον γνωρισες το 1971 🤣)

 

εξω απο την πλακα με τον Γιαννη μεγαλωσαμε μαζι και πορευομαστε και μαζι εδω και 52  χρονια... 😉  (εκτος απο απιστευτος ντραμμερ  ειναι δε και απιστευτος ανθρωπος, proud to call him a friend)

Το 72 ήμουν αγέννητος. Το 81 θυμάμαι έπαιζα τις πρώτες μου νότες. Την ΥΕΝΕΔ όμως την πρόλαβα, 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Το 72 ήμουν αγέννητος. Το 81 θυμάμαι έπαιζα τις πρώτες μου νότες. Την ΥΕΝΕΔ όμως την πρόλαβα, 

 

To σημαντικό είναι ότι πρόλαβες το ΠΑΣΟΚ ,αΦτο μόνο υπάρχει.

  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέτε, εγώ πάντως με το που βρήκα σπίτι στο γερμανιστάν, με παίρνει τηλέφωνο φίλος και μου λέει να πάω να βοηθήσω, γιατί πέθανε ένας γνωστός του και αδειάζουν το σπίτι. Να μην σας τα πολυλογώ αγαπημένες μου φίλες, κονόμησα πλυντήριο (Bosch), ΤΗΛΕΟΡΑΣΑΡΑ (Loewe), και πλήρες σετ ραπτικής. Τέλε δεν βρήκα, ο συγχωρεμένος ήτο φιλόμουσος.

  • Like 1
  • Χαχα 3

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το θέμα για μένα είναι επίκαιρο καθώς χρειάστηκε να μετακομίσω σε μικρό σπίτι, όπου δεν χωρούσαν απο τη μια όλα μου τα υπάρχοντα αλλα και γιατί μεγάλωνε και το ποσό που θα χρεωνόμουν για τη μεταφορά.

Και ετέθησαν κάποια θέματα.

Τι θα κάνω τα βινύλια... τα CD και τα βιβλία που είναι τα βαρύτερα και ίσως λιγότερο χρησιμοποιούμενα αντικείμενα μου. Αμ... το παλιό μου σύστημα hi-fi που ήταν μια μελετημένη συλλογή κομματιών;

 

Όσο υλικά και αν φαίνονται σε κάποιους, αυτά είναι ένα μεγάλο μέρος της ζωής και της παιδείας μου.

Οπότε αν ήθελα να θυμάμαι κάτι όσο ζω, σίγουρα μου είναι χρήσιμα, γιατί είμαι εγώ. Αν μπω στη διαδικασία να τα αναζητήσω. Ίσως τώρα που νομίζω πως εχω περισσότερο χρόνο. Για το μετά, δεν με αφορά. 

 

Οι κιθάρες, ενισχυτές και το home studio είναι κάποιας σεβαστής αξίας. Ο γιός μου δεν ακολούθησε και δεν γνωρίζει την αξία τους. Μπορεί όμως να τα γκουγκλάρει. Ελπίζω.

 

Το φιλοσοφικό θέμα που προκύπτει όσο μαζεύονται τα χρόνια στη πλάτη, δεν είναι τι θα γίνει με τα υλικά.

Τι θα γίνει με τη συσσωρευμένη γνώση και εμπειρία που παίρνουμε μαζί. Επαγγελματική και μη.

Πόσα χρόνια παλεύαμε να παίξουμε σωστά το Smoke on the water...😄

Τι ποσοστό μένει πίσω στα παιδιά μας. Για να προχωρήσουν παραπέρα πατώντας πάνω τους.

Άσχετα τι είναι σωστό ή λάθος απο αυτά, είναι μια καλή αρχή.

Αλλά όσο περνάει ο καιρός μου φαίνεται πως είναι ένα μικρό ποσοστό που μεταδίδεται.

Ισως για καλό ή κακό, δεν ξέρω.

 

Νομίζω πως η ζωή είναι ένα mandala απο άμμο που με μεγάλη υπομονή και τέχνη δημιουργούν οι βουδιστές μοναχοί, για εβδομάδες και μετά... το σβήνουν.

 

Sand-Mandala.webp

 

et4qwegewgwegweg.jpg

  • Like 5
  • Συμφωνώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
11 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

 

 

Όσο υλικά και αν φαίνονται σε κάποιους, αυτά είναι ένα μεγάλο μέρος της ζωής και της παιδείας μου.

Οπότε αν ήθελα να θυμάμαι κάτι όσο ζω, σίγουρα μου είναι χρήσιμα, γιατί είμαι εγώ.

 

 

 

 

 

 

Αυτό ακριβώς. 

Είναι η πορεία μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Τι θα γίνουν όλα όσα έχουμε... όταν φύγουμε από τον μάταιο τούτο κόσμο.

 

Τα προσωπικά αντικείμενα του καθενός που αποκτήθηκαν μετά κόπων και βασάνων ποτέ δεν θα έχουν την ίδια αξία σε αυτούς που τα ''κληρονόμησαν''. Αλλιώς ''πονάς'' για ένα αντικείμενο που αγωνίστηκες οικονομικά για να το αποκτήσεις και αλλιώς για κάτι που απλά κληρονόμησες και το βρήκες έτοιμο.

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου