Προς το περιεχόμενο

Συγκρίνοντας Virtual Πιάνα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο πρώτο-πρώτο ποστ αυτού του thread, θυμίζω ότι μπορεί να ακούσει κανείς δείγματα σχεδόν όλων των ψευτικων πιάνων της αγοράς.

 

Κατάπληκτος παρακολουθώ εδώ και εβδομάδες, ανθρώπους που αγνοώντας το πρώτο post αλλά επίσης αγνοώντας (προφανώς) πως ακούγεται ένα πιάνο, λένε διάφορα για kurzweil και λοιπές ιστορίες.

 

Κάντε μου τη χάρη και αρχίστε να προσέχετε τι γράφετε και τι γράφουν οι άλλοι.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο πρώτο-πρώτο ποστ αυτού του thread' date=' θυμίζω ότι μπορεί να ακούσει κανείς δείγματα σχεδόν όλων των ψευτικων πιάνων της αγοράς.

 

Κατάπληκτος παρακολουθώ εδώ και εβδομάδες, ανθρώπους που αγνοώντας το πρώτο post αλλά επίσης αγνοώντας (προφανώς) πως ακούγεται ένα πιάνο, λένε διάφορα για kurzweil και λοιπές ιστορίες.

 

Κάντε μου τη χάρη και αρχίστε να προσέχετε τι γράφετε και τι γράφουν οι άλλοι.[/quote']

 

Συγνωμη αλλα νομιζω πως στη λιστα που μας παραθετεις υπαρχει και η λεξη KURZWEIL.

Ολα αυτα τα Demos τα εχω ακουσει εδω και πολυ καιρο,αλλα και ο καθενας που τα εχει ακουσει ,πιστευω πως εχει βγαλει τα συμπερασματα του και απο κοινη ομολογια λεω πως κανενα soft δεν μπορει να σταθει στον

ηχο και στον ογκο της kurzweil(ολα αυτα τα λεω γιατι αναφερες την kurzweil και παντα φιλικα φυσικα :lol: )

Περα απο'κει πολυ καλο σοφτ πιανο ειναι(κατ'εμε παντα)το akoustik της native.Oλα τα αλλα δεν μου αρεσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πρώτο-πρώτο ποστ αυτού του thread' date=' θυμίζω ότι μπορεί να ακούσει κανείς δείγματα σχεδόν όλων των ψευτικων πιάνων της αγοράς.

 

Κατάπληκτος παρακολουθώ εδώ και εβδομάδες, ανθρώπους που αγνοώντας το πρώτο post αλλά επίσης αγνοώντας (προφανώς) πως ακούγεται ένα πιάνο, λένε διάφορα για kurzweil και λοιπές ιστορίες.

 

Κάντε μου τη χάρη και αρχίστε να προσέχετε τι γράφετε και τι γράφουν οι άλλοι.[/quote']

 

Δεν σε καταλαβαίνω.¶κουσα όλα τα soft πιάνα του πρώτου post και κατέληξα στα εξής προαναφερθέντα(από εμένα)2.Ειπώθηκε κάτι κακό;

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε καταλαβαίνω.¶κουσα όλα τα soft πιάνα του πρώτου post και κατέληξα στα εξής προαναφερθέντα(από εμένα)2.Ειπώθηκε κάτι κακό;

 

Όχι, απλά έτσι όπως έχεις γράψει τη γνώμη σου φαίνεται σα να είναι απάντηση στον εδεσσαίο, ο οποίος ζητά ένα μικρότερο σε όγκο όργανο, ενώ το Ivory είναι τεράστιο. Σόρυ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα πρόβλημα.Το post μου δεν ήταν συμβουλή προς τον εδεσσαίο, αλλά η άποψή μου για τα συγκεκριμένα virtual pianos.Αλλά που κολλάει το ότι αγνοώ πως ακούγεται ένα πιάνο;Aπό που έβγαλες αυτό το συμπέρασμα;

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@starscream

 

Το σχόλιό μου δεν ξέρω αν αναφέρεται σε εσένα διότι δεν κατάλαβα ποια ακριβώς είναι η γνώμη σου.

 

@taskor

 

Η άποψη ότι η Kurzweil έχει καλά πιάνα είναι απαξιωμένη. Τα σύγχρονα καλά σαμπλαρισμένα πιάνα όπως το ivory την έχουν αφήσει πολύ πίσω, αλλά επειδή υποψιάζομαι ότι η συζήτηση θα πάει στο software vs hardware, λέω να μην τη κάνουμε μεσημεριάτικα. :D

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η άποψη ότι η Kurzweil έχει καλά πιάνα είναι απαξιωμένη. Τα σύγχρονα καλά σαμπλαρισμένα πιάνα όπως το ivory την έχουν αφήσει πολύ πίσω' date=' αλλά επειδή υποψιάζομαι ότι η συζήτηση θα πάει στο software vs hardware, λέω να μην τη κάνουμε μεσημεριάτικα. :D[/quote']

 

Mπορεί η Ivory να την έχει ξεπεράσει όσον αφορά τα virtual pianos αλλά έχοντας την stereo dynamic piano rom σε διαβεβαιώνω ότι δεν συγκρίνονται!Μακράν μπροστά η Kurzweil.

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξεκινάει κανένα battle μεταξύ hardware και software synthesizer.Προσωπικά γουστάρω και τα 2 για διαφορετικές χρήσεις το καθένα.

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες ειναι οι κυριότερες χρήσεις που προτιμάς το κάθενα? Αναφέρσου σε βασικά σημεία. Μια δύο για το καθένα, όχι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου