Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά! Εχώ ενα μικρό πρόβλημα με τήν us-122. Συγγεκριμένα όταν φορτώνω αρκετα VST στο Nuendo, τα windows κάνουν αυτό που ξέρουν καλύτερα.. :twisted: Αναρωτίεμαι άν έχω κάνει κάτι λάθος στίς ρυθμίσεις ή, αν ήρθε ο καιρός να αγοράσω μια καλύτερη καρτούλα σαν αυτήν :

http://www.rme-audio.com/english/firewire/ff400.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε νομίζω να φταίει η κάρτα σου,πιο πιθανό είναι να έχεις λίγη μνήμη ή αδύναμο επεξεργαστή.Τα αρκετά vst πόσα είναι δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 GB Corsair ddr1 Ram, 3800+ Amd x2 , 3 x Seagate Sata, 550 Watt PSU.

 

:roll:

 

Χρισιμόποιω τούς τελευταίους drivers τής κάρτας και το σύστημα τρέχει πάνω σέ win xp pro sp2. Η κάρτα ναί, δέν φταίει.. Είμαι 80% σίγουρος πώς είναι θέμα drivers. Αν υπάρχει κάποιος απο εδώ που να χρισιμοποιεί τήν ίδια κάρτα θα εκτιμούσα πολύ λίγη βοήθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θά ρωτήσω ένα φιλαράκι να μου δανείσει τήν m-audio firewire που έχει για να τήν δοκιμασώ στό σύστημα μου. Αν παίζει καλά, η tascam τρώει κλώτσο.. sorry, αλλά δέν μπορεί να με κρεμάει στήν μέση του project μού....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 vst : ( stylus' date=' trilogy, bfd και άλλα 2, δέν θυμάμαι..) Είχαν πιάσει μόνο τά μισά τής μνήμης...[/quote']

 

Μόνο και μόνο το stylus και το bfd αν τα δούλεψες μαζί αρκούν. Είναι θεόβαρα. Και αν είχες και κανά ακόμα από την arturia..... Δεν φταίνε ούτε τα windows ούτε οι drivers εκ πρώτης όψεως. Δοκίμασε να κάνεις και freeze σε κανά κανάλι που δεν το επεξεργάζεσαι και άλλα τέτοια κόλπα και θα βρεις την λύση.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hmm Διαφωνώ.. Στο στούντιο τρέχουν 10 vst με περίπου ίδιο hardware.. Πιστεύω απλά πώς η us-122 είναι για λίγα πράγματα. Θα δοκιμάσω τήν maudio τού φίλου μου και θα δούμε άν τελικά ειχα δίκιο η άδικο.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου