Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

από όσα περιγράφεις πάντως απλά μου επιβεβαιώνεις τον κανόνα πού λέει ότι οι usb συνδέσεις δεν ενδυκνείονται για απαιτητικές audio εφαρμογές...

 

Πάντως' date=' έτυχε πριν απο μερικές μέρες να είμαι στην αντιπροσωπεία της συγκεκριμένης κάρτας, όπου είχε έρθει ένας κύριος αναφέροντας παρόμοια προβλήματα. Αποδείχτηκε (προς μεγάλη του χαρά) ότι το πρόβλημα είχε να κάνει με τη χρήση του anti-virus προγράμματος που χρησιμοποιούσε. Το απενεργοποίησε και όλα συνήρθαν.

 

Το anti-virus (επί τη ευκαιρία) ήταν το γ@μ1μ3ν0 Norton, το οποίο έχει καταλήξει να είναι εντελώς για τα πανηγύρια, αλλά ο άνθρωπος στον οποίο αναφέρομαι (με το δίκιο του) δεν μπορούσε να το πιστέψει, μέχρι που το είδε με τα μάτια του.

 

Τι θέλω να πω; Πρώτον, ότι συχνά ο υπολογιστής είναι σούργελο ή ο χειριστής του τον έχει κάνει σούργελο μέσα από την αμετροεπή εγκατάσταση προγραμμάτων. Δεύτερον, ότι (με την επιφύλαξη του ότι δεν γνωρίζω τι εννοεί ο npap με το "απαιτητικές"), ο controller Kore της NI (η μόνη συσκευή USB που έχω και παριστάνει το audio interface) λειτουργεί απροσδόκητα ικανοποιητικά, σε σημείο που είχε αρχίσει να με προβληματίζει σχετικά με το αν έπρεπε να το προτιμήσω σε μία επερχόμενη αγορά έναντι ενός Firewire interface. Τελικά, firewire αγόρασα, αλλά το ζήτημα παραμένει ανοιχτό.

 

:)[/quote']

 

Ο υπολογιστής μου για τήν δημιουργία μουσικής είναι τελείως κενός απο τέτοιου είδους προγράμματα.. No antivirus, no any other stuff. Strictly audio apps and only. Για internet χρησιμοποιώ το lap μου και άλλου είδους λειτουργικά συστήματα που δέν χρειάζονται κάν antivirus : http://www.debian.org/ , http://www.osx86project.org/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχει κανείς καμμία firewire να μου νοικιάσει? Ο φίλος μου δέν είναι τελικά εδώ.. Θέλω απλά μια καλή firewire να δοκίμασω (m-audio, motu klp..) Εννοείται πώς θα είναι και ο κάτοχος παρών και φυσικά θα πληρωθεί για τον κόπο του. Εγώ μένω Κουκάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την us 122 και δουλεύει μια χαρά. Θες να μου δώσεις το mail σου να σου στείλω τους drivers που χω πάνω;

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπλε οθόνη και τα κλασσικά πράγματα με διευθήνσεις μνήμης. Βασικά μου βγάζει ακριβώς αυτά που βγάζει και στο παιδί : DRIVER_IROL_NOT_LESS_OR_EQUAL

 

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7681

 

Όπως και νά χει , αν υπάρχει κανα παιδί με καμμιά καλή firewire ας μου στείλει κανα πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την us 122 και δουλεύει μια χαρά. Θες να μου δώσεις το mail σου να σου στείλω τους drivers που χω πάνω;

 

Έχω κατεβάσει 2 drivers απο έδω..

 

http://www.tascam.com/Products/US122_downloads.html

 

no luck :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε εμενα κολαγε γιατι οι ρυθμησεις ηταν στα 48khz - 24bits τα αλλαξα στα 44100 - 16 εφτιαξε τσεκαρε το και πες μας

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιουσα πριν λιγο καιρο την US122.Πιστευω για τα λεφτα της ειναι

θαυμα.Οσο για το αν μπορει να "σηκωσει" πολλα vst, οπως ειπε και ο

bwkaw ειναι καθαρα θεμα υπολογιστη.Με την ιδια καρτα σε μενα δουλευε

λιγοτερα vst απο του φιλου μου γιατι ειχε πιο ισχυρο μηχανημα.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ιδια καρτα σε μενα δουλευε

λιγοτερα vst απο του φιλου μου γιατι ειχε πιο ισχυρο μηχανημα.

 

Εγω ειμαι ο φιλος σου?Ειμαι πολυ συγκινημενος :lol: :lol: :lol:

Περα απ'την πλακα πραγματικα ειχα κι εγω καποτε την us 122 και δουλευε

θαυμασια,Full plugins (οσα σηκωνε ο cpu φυσικα)χωρις προβλημα.Ισως καπου εισαι uncompatible(motherboard chipset e.t.c)στο λεω γιατι με την us-428 ειχα παρομοιο προβλημα.Δες το λιγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την US-144 είχα παρόμοια προβλήματα + στην μικρότερη στάθμη του knob έπαιζε μόνο το δεξί ηχείο + σε άσχετες στιγμές χωρίς να φορτώσω το PC π.χ. άκουγα μουσική στο media player και ξαφνικά έπαιζε την μουσική με πολύ θόρυβο, το πρόβλημα λύνεται όταν την αποσυνδέω + διάβασα 200 φορές manual.

Αλλά μάλλον το πρόβλημα είναι στην κάρτα γιατί θα μου την αλλάξουν. Αύριο το πρωί την στέλνω thomann.

uff P. *Μάγος*

~Hip-Hop Salonika~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου