Προς το περιεχόμενο

M-audio Ozone ή ξεχωριστές φέτες?


kokoman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξέρω ότι είναι ένα θέμα που έχει σχεδόν εξαντληθεί,αλλά ακόμα δεν μπορώ να αποφασίσω τί κάρτα ήχου και τί midi keyboard να πάρω.Ήθελα να ρωτήσω λίγο τί είναι balanced kai unbalanced είσοδοι?Σκεφτόμουν να πάρω την δοκιμασμένη M-audio 24/96.Δεν με ενδιαφέρουν πολλές είσοδοι.Θέλω να γράφω ένα-ένα τα όργανα (κυρίως κιθάρα δηλαδή,αλλά θα ήθελα και μικρόφωνο).Ξέρει κανείς στα ίδια χαρακτηριστικά και στα ίδια πάνω-κάτω λεφτά κάρτα ήχου με phantom power?Για midi είμαι ανάμεσα στο Evolution MK61 kai Fatar 61.Βέβαια είδα και το Ozone της M-audio που έχει και κάρτα ήχου και midi keyboard περίπου στην ίδια τιμή αν θα τα έπαιρνα ξεχωριστά.Αξίζει?το έχει δοκιμάσει κανείς?Είναι καλύτερο να τα έχω "όλα σε ένα" ή να τα πάρω ξεχωριστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ feather.Επιτέλους ξέρω τι είναι balanced,γιούπι!Η απόσταση θα είναι πάρα πολύ μικρή,αλλά ο υπολογιστής (και η κάρτα δηλαδή) θα είναι εκατοστά κάτω από τον ενισχυτή και την φέτα ραδιόφωνο που έχω.Θα έχω πρόβλημα με τις uanbalanced εισόδους που δίνει η audiophile?Όσο για το ozone και εγώ συμφωνώ,απλά ήθελα να δω μήπως αξίζει τον κόπο.Όσο για την άλλη ερώτησή μου? (με την κάρτα ήχου στα ίδια χαρακτηριστικά και πάνω κάτω ίδια λεφτά,αλλά με phantom power?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου