Προς το περιεχόμενο

Συναρμολογώντας μια BOLT-ON κιθάρα (Strat-Tele κ.ο.κ)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκατσα διαβασα κ γω ολο τα post, γιατι με ενδιαφερει ιδιαιτερα το θεμα,επειδη ετοιμαζομαι να παραγγειλω ενα κιτ απο site αγγλικο ( les paul ) για να το φτιαξω οπως θελω εγω κ επειδη καπου διαβασα για το music accesorise κ μπηκα στην σελιδα του η οποια εχει σωματα les paul  αλλα δεν εχει καθολου πληροφοριες κ γενικα τιμες,γνωριζει καποιος να μου πει ποσο παει το μαλλι για σωμα κ μανικι ( les paul )απο music accesorise? αν ειναι ακριβα να τα παραγγειλω απο εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κατά πάσα πιθανότητα 3 φορές επάνω από την τιμή που έχεις δεί στο αγγλικό site (δώσε μας ένα link). Τα περισσότερα κιτ που βλέπεις είναι κινέζικα. Το μόνο (που εγώ ξέρω) US kit είναι της Carvin (κρατάω και μία επιφύλαξη).

http://www.musik-schmidt.de/products/de/E-Gitarren/St-Modelle/Carvin-GK-1-Bolt-On-Guitar-Kit.html

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε και ένα link με πολλά kit

http://www.harpkit.com/Merchant2/merchant.mvc

Aτυχώς, ενώ είχε lespaul kit, τώρα δεν έχει...δεν αγοράζει κανένας!!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:)thanx marathon!κ ειχα μια υποψια για τις τιμες...οσο για το link απο εδω σκεφτομαι να παραγκειλω το συγκεκριμενο της saga

http://www.highlystrung.co.uk/acatalog/Electric_Guitar_kit.html

 

πιστευω οτι ειναι αξιοπιστο 8)......ασε που ειναι κ φτηνο οποτε αν κανω κ καμμια μ.... να μην κλαιω τα λεφτα μου. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γνωστές Saga...για να παίξεις είναι ότι πρέπει (και να μην κλαίς τα λεφτά σου). όταν λέω για να παίξεις, δεν εννοώ μουσική. Επειδή το πρώτο kit που έφτιαξα ήταν κάτι τέτοιο από τον Thomann (τότε τα είχε φτηνότερα το είχα πάρει όλο 80 ευρώ), μπορώ να σου πώ το εξής. Το μπράτσο είναι σκουπόξυλο, και οι μαγνήτες άφωνοι, τα δε pots σφυρίζουν. Όσο και εάν φαίνεται περίεργο, το σώμα είναι εντάξει. Πάρτο, κάνε τη πλάκα σου (θα σου κοστίσει και κανένα 80-100 χρώματα λούστρα), αλλά μην πέσεις στο πειρασμό να το αναβαθμίσεις, δεν αξίζει τον κόπο. Θα μάθεις για το επόμενο

 

Πάντως και το kit που ποστάρεις, έχει bolt on neck

LC-10.jpg

Yπάρχουν και καλύτερες λύσεις σε αυτή τη κατηγορία, με λιγότερα λεφτά και μπορείς να έχεις και καλύτερο αποτέλεσμα

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γνωστές Saga...για να παίξεις είναι ότι πρέπει (και να μην κλαίς τα λεφτά σου). όταν λέω για να παίξεις, δεν εννοώ μουσική. Επειδή το πρώτο kit που έφτιαξα ήταν κάτι τέτοιο από τον Thomann (τότε τα είχε φτηνότερα το είχα πάρει όλο 80 ευρώ), μπορώ να σου πώ το εξής. Το μπράτσο είναι σκουπόξυλο, και οι μαγνήτες άφωνοι, τα δε pots σφυρίζουν. Όσο και εάν φαίνεται περίεργο, το σώμα είναι εντάξει. Πάρτο, κάνε τη πλάκα σου (θα σου κοστίσει και κανένα 80-100 χρώματα λούστρα), αλλά μην πέσεις στο πειρασμό να το αναβαθμίσεις, δεν αξίζει τον κόπο. Θα μάθεις για το επόμενο

 

εχεις να μου προτεινεις κατι πιο καλο κ αξιοπρεπες στα ιδια περιπου λεφτα?παντα για les paul.θα ειναι η πρωτη κ η τελευταια κιθαρα που θα φτιαξω λογω ελλειψης χρονου κυριωσ. :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω οτι μπορει να γινομαι σπαστικος(ωραια ολα αυτα που παραθετεις),αλλα θελω αν ειναι δυνατον να ειναι αβαφτα.αν βρεις κατι θα με υποχρεωσεις, thanx για το ενδιαφερον κ παλι. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

scofield παλικάρι μου...ψάξε και λίγο μόνος σου....www.ebay.com και θα τα βρείς όλα (επίσης www.ebay.co.uk. λιγότερα μεταφορικά, πιό γρήγορη παράδοση). Πρίν κάνω τη πρώτη αγορά μου το έψαχνα 3 μήνες, για να καταλάβω πως παίζεται το παιχνίδι.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωω,πω! :o

Πως τρεχει ετσι αυτο το νοιζ μωρε παιδια!

Αν λειψεις μια μερα,μεταφραζεται σε διακοσια χρονια...νοιωθω Μαθουσαλας.. ;D

 

SF,

ωραιο το αρθρο! :D

Πολλοι βρισκουν το μαστορα τους... 8)

 

Αλλα αυτα τα απολυτα ΔΕΝ σου,ρε παιδι μου...

 

Θα το ξαναδιαβασω ξεκουραστος,να το καταλαβω καλα,και θα σου πω τη γνωμη "της αλλης πλευρας",

οπου το ξυλο ειναι κατι σαν ηθοποιος...

Παιζει πολλους ρολλους!! ;D

 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου