Προς το περιεχόμενο

Game Audio Ripper?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να βγάλω ήχους από ένα Arcade Game αλλά δεν μπορώ να ανοίξω το .dll Προσπαθώ να τους γράψω όσο παίζει το παιγνίδι αλλά δεν μπορώ να τους απομονώσω. Ξέρει κάποιος να μου πεί αν υπάρχει πρόγραμμα που να τους βγάζει ?

 

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δώσε πληροφορείες. Θα το τρέξεις από κονσόλα (λέμε τώρα), θα χειρουργήσεις το Atari (εδώ και αν γελάμε) ή θα το τρέξεις από εξομοιωτή;

 

Η κάρτα σου έχει επιλογή record what you hear ή κάτι παρόμοιο; Αν ναι τότε το επιλέγεις, παίζεις το παιχνίδι και την αφήνεις να ηχογραφεί

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Total Recorder:

http://www.highcriteria.com/

 

Το εγκαθιστάς και παρεμβάλλεται μεταξύ της κάρτας ήχου και της εξόδου ήχου από τα προγράμματά σου, σκέψου κάτι σαν εικονική κάρτα ήχου. Επομένως ό,τι φτάνει στα ηχεία σου μπορείς άνετα να το ηχογραφήσεις (ήχος παιχνιδιών, streaming από internet, κλπ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ο φίλος μας θέλει να απομονώσει συγκεκριμένους ήχους απο το παιχνίδι και όχι όλο το Mix από το soundtrack του παιχνιδιού.

 

Αν η μίξη γίνεται εσωτερικά στο παιχνίδι δεν μπορώ άμεσα να σκεφτώ κάποιον προσβάσιμο τρόπο για να γίνει αυτό.

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά απόλο το κατεβατό που θα ηχογραφηθεί θα κόψει τον ήχο που θέλει και θα είναι κομπλέ.

 

Αρχαιοτάτη τέχνη που χρησιμοποιείται σε πάσης φύσεως μουσικού είδους!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που μου λέτε να κάνω τα κάνω και με το Wavelab και το Sound Forge. Αλλά όταν γράφω έναν ήχο, από μέσα ακούγεται και κάποιος άλλος μπλίου μπλίου ντζούφ.

 

Το παιγνίδι είναι το Lost Worlds της ReflexiveArcade

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά προσπάθησε να βρεις 1 σημείο του κομματιού, που να είναι όσο το δυνατόν καθαρό για να μπορέσεις να το χρησιμοποιήσεις. Επεξεργάσου το λίγο πχ με κανά eq ή κανά φίλτρο κόψε τις πολύ χαμηλές συχνότητες, για να απαλλαγείς από τους ήχους που ακούς στο βάθος. Επίσης το soundforge έχει ειδικά Plugins για audio restoration. Παίξε και με αυτά και κάτι θα καταφέρεις.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου