Προς το περιεχόμενο

Χρησιμοποιούμε σωστά ελληνικά όταν μιλάμε για όργανα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπά' date=' ο Απόλλωνας τότε είχε την Tonelab για ευκολία στα live, δεν είχε πολύ χρόνο για να ψάχνει πεταλάκια, καλώδια κλπ αφού ως γνωστόν ήτο τρελλλοπουτανιάρης και τον είχαν φάει οι groupies. Συχνά έπαιζε στο κλαμπ underworld του ¶δη, όπου κάθε βράδυ ξυπνούσαν και τους νεκρούς από το γλέντι.[/quote']

 

Kαι έβγαινει ο ¶δης με τη boss me-50,έναν line 6 και ΦΥΣΙΚΑ μια jackson και άρχιζε τα shredding,ενώ οι νεκροί μπροστά είχα φτιάξει pit ;)

Βασικά αυτό που λέει o SF γίνεται,δηλαδή ανάλογα με το υποκείμενο στο οποίο αναφέρεται μια μάρκα βάζουμε το ανάλογο άρθρο.Πχ η fender (κιθάρα) και το fender (μπάσσο).Όταν άκουσα για πρώτη φορά "η ντραμς" άρχισα να γελάω γιατί ακούγεται λίγο περίεργο αλλά είναι θέμα του ατόμου πως θα το.

Εγώ μιας και η κιθάρα μου είναι μοντέλο kelly όταν είμαι με τους φίλους μου δε λεω έπαιζα κιθάρα,λέω έπαιζα την kelly,και για άγνωστους λόγους όλοι οι διπλανοί με παρεξηγούνε!!¶λλοι πάλι νομίζουν ότι είμαι τόσο στερημένος που έδωσα όνομα στην κιθάρα.Αν ήταν έτσι την ονόμαζα Μαρία!!:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η κιθαρα πρεπει να εχει ονομα :D

 

Οτιδηποτε κρυβει φετιχ το ονομαζουμε, ή τουλαχιστον σταματαμε να το αποκαλουμε ως ουδετερο. Εδω εχω δει γκομενα να εχει ονομα στο κινητο της, και δεν θα δωσω ονομα στο κιθαρονι???(εξαιρεση στον κανονα :lol: )

 

Ρε συ Harilatron, θα πεις δηλαδη το ferrari? Κριμα ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί οι (στρογγυλές) πίτσες έρχονται σε τετράγωνο κουτί;

...ενώ οι τετράγωνες σε στρογγυλό; :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

 

 

 

 

 

 

 

 

τι μλκίες γράφω;

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου