Προς το περιεχόμενο

προβλημα με το δεξι χερι :-( ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι σε απογνωση κ ειπα να στειλω εδω μηπως ξερει καποιος τη λυση η εχει παθει κατι παρομοιο

 

...ta xristougenna pou mas perasan ekana kati askiseis gia endurance kirios k ekana mia megalh blakeia...i askisi ithele 10 deutera akomi k piesa gia na tin olokliroso eno arxise na sfigi k na ponaei to xeri mou (to deksi )...me apotelesma me to pou teliono tin askisi to xeri mou pethane ston pono...to triva olo to vradi me oinopneuma ktl mias k tin epomeni eixa k live...tin epomeni mera ksipnao ponouse o karpos otan ton girnousa anapoda ktl alla tespa egine to live ola komple...to provlima arxisε apo ekeini ti stigmi omos...gia kana mina to xeri mou me enoxlouse opote to ksekouraza k den ekana polles askisis me auto...meta apo 1-2 mines eftiakse k den ponaei pia...alla exo to eksis provlima k mou xi spasei ta neura...eno to aristero ine telios xalaro k paei grigora gia poli ora (px kano askiseis sta 200-210 bpm gia 10 lepta) to deksi exi xasi taxitita k ine sfigmeno...me to zori to pao 190-195 bpm gia 10 lepta...pou to deksi htan panta pio grhgoro... meta apo 1-2 leptα arxizi k sfigi poli k xano polla xtipimata...k mono pou kounao ton karpo mono tou pano kato ton niotho vari k sfigmeno...kamia sxesi me to aristero...kseri kaneis kapia lisi mipos??eilikrina exo erthi se apognosi...mipos prepi na pao se ena giatro??i mipos prepi na arxiso na to douleuo apo tin arxi auto to xeri pali k na to fero isa me to allo??

 

euxaristo poli...

k xilia sorry gia ta greeklish alla to esteila apo allo pc...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πας σε γιατρο γιατι σε ενοχλει αρκετο καιρο και πρεπει να λυθει το προβλημα.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ακούγεται σαν τενοντίτιδα.

Θέλει ξεκούραση.

Κρέμασμα και ακινησία.

Και όχι παίξιμο.

Να πας και σε γιατρό φυσικά.

Ρίξε μια αναζήτηση, το έχουμε συζητήσει πολύ αναλυτικά πάνω από 2 φορές.

Προσοχή γιατί θα το κάψεις το χέρι σου.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πηγαινε σε εναν καλο αθλιατρο γιατι οι κανονικοι ορθοπεδικοι ειναι πολλες φορες ασχετοι με τα προβληματα των μουσικων. Μην τ αφηνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω όλα αυτά που σου είπαν οι άλλοι είναι σωστά,αλλά επειδή εχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στο (αριστερό χέρι όμως),πήγαινε σε γιατρό γιατί αρκετές φορές κρατάει για πολύ..πράγματι τενοντίτιδα πρέπει να είναι και ξέρω γνωστούς που κράτησε χρόνο ή και χρόνια επειδή δεν το πρόσεξαν στην αρχή!Εγώ εδώ και κανένα μήνα δεν μπορώ (και δεν πρέπει!) να παίξω καθόλου ,είναι καλύτερα από την αρχή αλλά με το παραμικρό ξαναρχίζει!!

Αν δεν περάσει με αυτά που θα σου πει αρχικά ο γιατρός μετά πας σε ενέσεις και αν και αυτά δεν πιάσουν τόπο,σε εγχείριση , γι'ατό μην το περάσεις έτσι στο ντουκου!

σπασα ένα πόδι στο σκι!!

Ευτυχώς δεν ήταν το δικό μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με όλα όσα ειπώθηκαν παραπάνω και επειδή εμείς οι ντράμερ είμαστε και λιγάκι (εως πολυ) ξεροκέφαλοι:

 

άμα σου πεί ο γιατρός/αθλίατρος/φυσιοθεραπευτής για αθλητές (μετράει σα γνώμη) να μην παίξεις...

 

ΜΗΝ ΠΑΙΞΕΙΣ!!!

 

δεν αξίζει για αυτά που θα τραβήξεις μετά...

...απλά μην παίξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω παιδια εχετε δικιο αλλα δεν υπαρχει περιπτωσει να μην παιξω...ειδικα αυτη τη περιοδο...και να θελω δν μπορω...η μονη ξεκουραση που θα μπορουσα να κανω ειναι τον αυγουστο κανα 15ημερο στις διακοπες...

 

κ εξαλου δεν εχω κανενα προβλημα στις προβες κ στα λαιβ...το μονο προβλημα το χω στην μελετη που τα δινω ολα (κ σε ταχυτητες πανω απο 195-200 bpm για 10 λεπτα)...αν και τις 2 τελευταιες μερες τωρα δεν με ενοχλει τοσο εχει καλυτερεψει καπως ...αλλα γενικα το νιωθω πιο βαρυ κ σφιγμενο το χερι...ισως να μου γραψει τπτ φυσιοθεραπειες ο γιατρος κ βοηθησουν...θα παω την πεμπτη...

 

παντως να προσεχετε παρα πολυ στην μελετη...για 10 δευτερολεπτα κριμα ειναι να παθετε κατι τετοιο...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω παιδια εχετε δικιο αλλα δεν υπαρχει περιπτωσει να μην παιξω...ειδικα αυτη τη περιοδο...και να θελω δν μπορω...η μονη ξεκουραση που θα μπορουσα να κανω ειναι τον αυγουστο κανα 15ημερο στις διακοπες...

 

κ εξαλου δεν εχω κανενα προβλημα στις προβες κ στα λαιβ...το μονο προβλημα το χω στην μελετη που τα δινω ολα (κ σε ταχυτητες πανω απο 195-200 bpm για 10 λεπτα)...αν και τις 2 τελευταιες μερες τωρα δεν με ενοχλει τοσο εχει καλυτερεψει καπως ...αλλα γενικα το νιωθω πιο βαρυ κ σφιγμενο το χερι...ισως να μου γραψει τπτ φυσιοθεραπειες ο γιατρος κ βοηθησουν...θα παω την πεμπτη...

 

Απόφυγε τις ασκήσεις των 195-200bpm! 8O Κρίμα είναι το καταπονείς, έστω και "δοκιμαστικά". Πρόσεχε μη το πληρώσεις αργότερα...

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου