Προς το περιεχόμενο

Μπορει να θεωρηθει "κλεψια"?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όπως και να'χει' date=' δεν έχεις πρόβλημα νομικά.

Όσο γι'αυτό που είπα, ναι, μπορεί αυτός να το έκανε με καλή διάθεση, απλά πήρα τη ευκαιρία να πω κι εγω τον πόνο μου.

Ξέρεις τις περισσότερες φορές αυτό γίνεται γιατί ο άλλος βαριέται να ακούσει πραγματικά το κομμάτι σου και απλά λέει το πρώτο εύκολο πράγμα που του έρχεται.

[/quote']

 

μπορεί να ισχύει αυτό που λες αλλα παιζει και κάτι αλλο (και παιζει πολυ..)

μπορει του άλλου να μην του αρεσει η μουσική σου... και ξέρεις δεν ειναι παντα εύκολο να πεις σε κάποιον οτι δεν σου αρεσει η δημιουργία του...

οπότε αυτός ειναι ένα διπλωματικός τρόπος να σου το πει...χωρίς να σου το πει...

 

επίσης αν το είδος που φτιάχνεις δεν είναι στα είδη που ακούει τότε μπορει να εμπίπτει στην περίπτωση "όλα ίδια είναι"... όπως για μένα πχ όλα τα hip hop είναι ίδια μεταξύ τους...

 

δεν έχω κάτι με τη μουσική σου...δεν την έχω ακούσει καν... αλλά είναι πολύ λογικό να μην αρέσουν όλα σε όλους... και είναι πολύ λογικό να μην μπορείς να πεις σε κάποιον ότι δεν σου αρέσει αυτό που εφτιαξε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να'χει' date=' δεν έχεις πρόβλημα νομικά.

Όσο γι'αυτό που είπα, ναι, μπορεί αυτός να το έκανε με καλή διάθεση, απλά πήρα τη ευκαιρία να πω κι εγω τον πόνο μου.

Ξέρεις τις περισσότερες φορές αυτό γίνεται γιατί ο άλλος βαριέται να ακούσει πραγματικά το κομμάτι σου και απλά λέει το πρώτο εύκολο πράγμα που του έρχεται.

[/quote']

 

μπορεί να ισχύει αυτό που λες αλλα παιζει και κάτι αλλο (και παιζει πολυ..)

μπορει του άλλου να μην του αρεσει η μουσική σου... και ξέρεις δεν ειναι παντα εύκολο να πεις σε κάποιον οτι δεν σου αρεσει η δημιουργία του...

οπότε αυτός ειναι ένα διπλωματικός τρόπος να σου το πει...χωρίς να σου το πει...

 

επίσης αν το είδος που φτιάχνεις δεν είναι στα είδη που ακούει τότε μπορει να εμπίπτει στην περίπτωση "όλα ίδια είναι"... όπως για μένα πχ όλα τα hip hop είναι ίδια μεταξύ τους...

 

δεν έχω κάτι με τη μουσική σου...δεν την έχω ακούσει καν... αλλά είναι πολύ λογικό να μην αρέσουν όλα σε όλους... και είναι πολύ λογικό να μην μπορείς να πεις σε κάποιον ότι δεν σου αρέσει αυτό που εφτιαξε...

 

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες. Δε μιλούσα μόνο για τις μουσικές μου αλλά γενικά ακούω τα ίδια από διάφορους που ακούν ερασιτεχνικές δουλειές. Είναι αυτό ακριβώς που λες, συν το ότι τις περισσότερες φορές που βάζεις, όλο χαρά, το καινούριο σου κομμάτι, ο άλλος δεν έχει την ίδια όρεξη να το ακούσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Συμβαίνει όταν κάποιος ειναι νεος συνθέτης να παίζει αυτό που έχει πρόσφατα ακούσει και μέσα στα ακούσματατου το έχει πάνω πάνω. Με τον καιρό όμως το πάνω πάνω φεύγει και βγαίνει ο πραγματικός σου εαυτός.

 

2. Είναι λογικό ο αρμονικος κύκλος που επαιξες με ενα παντ ή κάποιον ηχο να τον έχει παιξει μέχρι σήμερα ολος ο κοσμος. ο τροχος έχει ανακαλυφθει φίλε μου. Παιζε ότι σου κατεβει και μην νοιαζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου