Προς το περιεχόμενο

Αρχεία .vce για psr1000


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω μια ερωτηση δεν ξερω αν απαντηθει(ελπιζω γιατι σε ενα αλλο θεμα πηρα σιωπη)!

εχω ενα yamaha psr 1000 και αυτο παιρνει ηχους με επεκταση vce μηπως γνωριζει καποιος πως μπορω να δημιουργησω τετοια αρχεια γενικα ή και απο σαμπλς απο τα ρεϊσον ρεφιλς?

αν υπαρχει καποιο προγραμμα ή μεθοδος ή οτιδηποτε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπες ότι θέλεις να φτιάχνεις αρχεία .vce με βάση samples από Reason refills. ¶ρα, το κρίσιμο κριτήριο γι' αυτό που θέλεις να κάνεις είναι να έχει το Yamaha σου τη δυνατότητα να φορτώνει εξωτερικά samples. Από μια γρήγορη ματιά στα specs αυτού του keyboard, δε νομίζω ότι έχει δυνατότητα φόρτωσης εξωτερικών δειγμάτων, πακέτο λοιπόν.

 

Αν θες γενικά να φτιάξεις δικά σου αρχεία .vce που να χρησιμοποιούν τα υπάρχοντα δείγματα του οργάνου, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ψάξεις και να μάθεις τη λειτουργία Sound Creator που έχει το PSR-1000 (κι αυτή αναφέρεται στα specs) και ουσιαστικά χρησιμεύει στο να δημιουργείς δικούς σου ήχους ή να κάνεις edit στους ήδη υπάρχοντες. Ψάξε και για κανέναν software editor για τα PSR, θα σε διευκολύνει πιθανότατα.

 

Ρίξε μια ματιά και εδώ, μπορεί να βρεις ενδιαφέροντα πράγματα.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Οσο και να εψαξα δεν βρηκα τιποτα απο sound creator!!!

το psr a-1000 εχει την δυνατοτητα να φτιαχνεις ηχους αλλα με την βαση των ηχων που εχει ηδη π.χ.

μπορω να φτιαξω ουτι με εκο ή με ντιλεϊ και αλλα εφε να το κανω αγνωριστο αλλα παλι σαν ουτι θα ακουγεται!

 

Εκτος αυτου προσπαθησα να το κανω μιντι κοντρολερ με ενα καλωδιο που εχω απο μιντι σε game port αλλα παλι τπτ!Αν γνωριζεται κατι πεστε το μου και με!!!! :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου