Προς το περιεχόμενο

Webstrings μαζική παραγγελία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά μου κάθονται οι stainless steel' date=' ειδικά το βαρύ σετ που παίρνω (50-110).

Πάντως αν γίνει το πράμα τελικά εγώ θέλω πενες, γιατί ο μαλάκας παρήγγειλα πρόσφατα και ξέχασα να βάλω πένες.[/quote']

 

Nαι ε? Δεν ξέρω εμένα μου φαίνετε σαν να κολλάνε!! ¶σε που αφήνουν αυτή την μαυρίλα στα χέρια και στην ταστιέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε παραγγελιες απο την webstrings δεν υπαρχει νοημα "μαζικης" παραγγελιας μια και για αποστολλες στο εξωτερικο προσαυξανουν την τιμη σε καθε σετ' date='οποτε δεν κερδιζεις τιποτα αν παραγγείλης μαζικα.

[/quote']

 

 

Έχει νόημα γιατί όταν ξεπερνάς κάποιον αριθμό σετ έχει έκπτωση. Οπότε αν κάποιος θέλει πχ 5-6 σετ μπορεί να πάρει μαζί με άλλον λίγα ακόμη για να ξεπεράσει τα 13 και να κερδίσει κάποια χρήματα...

 

Δεν είναι "large" λογική το ξέρω, αλλά άτομα που μένουν στην ίδια πόλη, μάλλον τους συμφέρει...

 

ασε που αν ξεπερασει τα $100 η παραγγελια κινδυνευεις να φας και ενα 25% χαρατσι απο το τελωνειο....

 

Αυτό όντως είναι πρόβλημα... :roll:

 

παντως με το Θωμα να εχει τις D ADDARIO 4 EUROS & τις GHS BOOMERS 3' date='5 δεν τιθεται πλεον θεμα παραγγελιας απο Αμερικη...[/quote']

 

Με τη συχνότητα που πρέπει να αλλάζω χορδές εγώ (λόγω του ιδρώτα-οξέος που διαθέτω...*), ή θα πρέπει να κάνω συμβόλαιο μαζικής αγοράς χορδών με κάποιο μαγαζί, ή να το γυρίσω στις Elixir....

 

* Για του λόγου το αληθές, δείτε πώς έχουν γίνει τα saddles στις 2 κιθάρες μου που είναι ΜΟΛΙΣ 1 έτους...

:roll: :cry:

 

small.jpg

 

saddles.jpg

 

¶λλος για reliciiiiiiing!!!!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε,κανε τοτε οτι κανω και εγω....αναγκαστικα αγοραζε D ADDARIO (μια και ειναι οι μονες που δεν σκουριαζουν αν τις αφησεις για καιρο μεσα στα συρταρια σου λογω της ειδικης συσκευασιας) απο το ΘΩΜΑ 30-40 σετ τη φορα... :wink:

 

δεν εχει και τοσο μεγαλη διαφορα στη τιμη με τις webstrings... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όντως αυτό με το τελωνείο είναι πρόβλημα, μπορείτε βέβαια να σπάσετε την παραγγελία σε μικρότερες. Τελικά κανας στερεολαδιτης θα παραγγείλει να του φoρτώσω τις πένες μου; Αντεεεεεεεεεεε!!!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όντως αυτό με το τελωνείο είναι πρόβλημα' date=' μπορείτε βέβαια να σπάσετε την παραγγελία σε μικρότερες. Τελικά κανας στερεολαδιτης θα παραγγείλει να του φoρτώσω τις πένες μου; Αντεεεεεεεεεεε!!![/quote']

 

Bασικά η Webstrings από μόνη της φροντίζει να σπάει τις παραγγελίες σε όσες χορδές χοράει ο μεγάλος τους ο φάκελος για να μην περνάνε τελωνεία! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μιλάμε για D'Addario, έχει δοκιμάσει κανείς τις Half Rounds Semi-Flat Wound???

 

http://www.daddario.com/DADProducts.aspx?ID=1&CLASS=AACA

 

(Κάνουν βέβαια σχεδόν 8¤...)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλία το μόνο που ξέρω γιαυτές είναι ότι μου έχει πει ένας φίλος που είχε χρησιμοποιήσει τις ανάλογες για μπάσο, έχουν ένα ελλάτωμα, φαντάσου ότι είναι κάτι σαν "κουρεμένες" rounds, και αυτό τους αφήνει μια περίεργη αίσθηση "λίμας" στο χέρι. Ηχητικά είναι ανάμεσα σε flats και rounds αλλά είναι ψιλοχάλια σαν αίσθηση.

Για κιθάρα λογικά δεν θα "κόβουν" τόσο στο χέρι όμως.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2,5 ευρώ δεν είναι μεγάλη διαφορά τιμής??? Σχεδόν διπλάσια είναι!!!

 

Δεν ειναι 2,5 ευρω η διαφορα,οι Webstring κοστιζουν περιπου 3,8 δολλαρια το πακετο (με την προσαυξηση των $6 και του 15% ανα παραγγελια για εκτος αμερικης) οποτε η διαφορα ειναι γυρω στο 1 με 1,25 ευρω... :wink:

 

(δηλ. 20 ευρω στα 20 σετ οσο ενας καφες στο Κολωνακι δηλ... :lol: )

 

 

Μιας και μιλάμε για D'Addario, έχει δοκιμάσει κανείς τις Half Rounds Semi-Flat Wound???

 

δεν θα σου αρεσουν καθολου (μια και θυμαμαι οτι σου αρεσει ο πριμαριστος διαυγης ηχος) :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου