Προς το περιεχόμενο

Ποιό είναι το αγαπημένο σας πετάλi;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

To Barber LTD Special Recipe.. έχει διεκδικήσει σθεναρά την παρουσία του ανελλιπώς για πάνω από 5 χρόνια σε ένα PB όπου έχει συνυπάρξει με διάφορα άλλα πολύ καλά πετάλια και τρεχόντως συνυπάρχει με το TC MojoMojo και το Empress Multidrive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ανάμεσα στα «σεμνά και ταπεινά» pedal μου, τα πιο αγαπημένα μου, που θα έχουν πάντα θέση σε οποιοδήποτε rig μου είναι τα:

 

Moog Music Moogerfooger MF-104Z Analog Delay

http://www.moogmusic.com/products/moogerfoogers/mf-104z-analog-delay

 

και

 

Moog Music Moogerfooger MF-108M Cluster Flux

http://www.moogmusic.com/products/moogerfoogers/mf-108m-cluster-flux

 

Θεωρώ και τα δυο εξίσου σημαντικά και μοναδικά για αυτό που μου προσφέρουν και ότι αποτελούν την βάση μου – must have ‘em there – στο modular system από Moog Music Moogerfooger pedals που έχω…

 

Αρνούμαι –πια- να συνδέσω οτιδήποτε άλλο και οποιοδήποτε άλλο υποκατάστατο τους, είτε στο FX loop του Diezel Einstein Head 100, είτε στο “Mix Out/Filter In” του Moog Music Minimoog Voyager Select Series (Mahogany cab.-Electric Blue) που έχω και ευελπιστώ να εξακολουθούν να δουλεύουν καλά, ώστε τα αφήσω -και αυτά- κληροδότημα στο παιδί μου, όταν εγώ θα έχω –πια- «φύγει»…

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει διεκδικήσει σθεναρά την παρουσία του ανελλιπώς για πάνω από 5 χρόνια σε ένα PB όπου έχει συνυπάρξει με διάφορα άλλα πολύ καλά πετάλια

 

Tι είναι το PB;

 

Μάκη, δεν είχες προβλήματα hum και / ή υπερθέρμανσης με το Soldano;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγες σελίδες πριν είχα γράψει το λαχανί γίγαντα-distortion Maxon SD9 (παρόλο που κινδυνεύει να μείνει εκτός pedalboard, από το χρώμα και μόνο πάντα θα είναι αγαπημένο), αλλά εδώ και ένα μήνα κάπου έχω αναθεωρήσει... οπότε δίνω την ψήφο μου στο Fuchs Plush Cream, το οποίο μάλλον (ποτέ δεν ξέρει κανείς με σιγουριά) τελειώνει τις προσωπικές αναζητήσεις σε θέματα overdrive και tubescreamer.

 

1956_1295373710.jpg

 

Υ.Γ.: Ωστόσο ποτέ δεν ξεχνώ αυτό που βρίσκεται την περισσότερη ώρα on (TC Flashback), καθώς και το μεγαλύτερο value for money που ακούει στο όνομα Arion SCH-1 Chorus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι είναι το PB;

 

Μάκη, δεν είχες προβλήματα hum και / ή υπερθέρμανσης με το Soldano;

 

Αυτό που είχα είχε  Ευρωπαικό ρεύμα  220 βολτ.

Για 1-2 ωρες που το δούλευα οχι.

 

Διάβασα ότι αν εχει το πετάλι  hum  βγάζεις την γείωση και στρώνει.

Αλλα  και  να  ειχε έτσι που είναι  το  σύστημα  μου -8 db attenuator + Issolation + 30% κουφαμάρα δεν πιάνω  hum ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου