Προς το περιεχόμενο

Ποιό είναι το αγαπημένο σας πετάλi;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό: http://www.tech21nyc.com/products/sansamp/bassdriverp.html

 

Ένα κάρο ήχοι, εύχρηστο, ανθεκτικό και ένας όγκος ΝΑ (με το συμπάθειο) στον ήχο. Ακόμα και σε combo με ένα ηχείο. Και di. Έτσουξαν τα 250 ευρώ λίγο αλλά δεν μετάνιωσα ούτε για ένα σεντ. Θα μείνει στο rig μου εις τους αιώνες των αιώνων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλημερα. Πρεπει να ομολογησω με μια γρηγορη ματια οτι το ρατ επικρατει με αυτοδυναμια στις εκλογες.... εεεε.... στα αγαπημενα πεταλια ηθελα να πω. Παντως αν και το ειχα (εφυγε και αυτο) και μαλιστα το πρωτο και οχι την επανεκδοση δεν με τρελανε ποτε. Αυτο που δεν θα δωσω ποτε ακομα και αν δεν εχω να φαω ειναι το Marshall Guv'nor mk1. Ποτε ομως, ποτε!!!! Made in UK αγορασμενο πριν απο πολλααααα χρονια με τα λεφτακια μου που μου εδιναν οι γονεις μου και οι παπουδες μου.... Επισης (μακαρι να το χαρεις Αντωνη) το TC SCF ειναι ισως το καλυτερο modulation effect που ειχα ποτε!!!

Rock'n Roll doesn't create psychos. It helps psychos to be more creative...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν θα φύγει ποτέ απ'το σετάπ μου είναι το MXR Zakk Wylde Overdrive που όμως το δουλεύω ως booster.

Μάλλον το δεύτερο αγαπημένο θα γίνει το BOSS FB-2 (coming soon!!!)

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο παρόν θρεντ πρέπει να είχα γράψει παλαιότερα το Fulltone Soulbender (πριν σταματήσει και ξαναξεκινήσει η παραγωγή τους). Tα γούστα όμως αλλάζουν... Το πιο σταθερό και αμετάβλητο από πλευράς πεταλιών είναι το παλιό μου Deluxe Memory Man. Για την ακρίβεια όχι και τόσο παλιό - αγορασμένο πριν από περίπου 5-6 χρόνια. Ήταν μια από τις τελευταίες παρτίδες πριν την αλλαγή στο μικρό μέγεθος. Το βάζω να παίζει το ρόλο του πεταλιού για ηχητικά "τοπία" σε υψηλό feedback και με delay time κοντά στο max με μια ιδέα vibrato, αν και αριστεύει εξίσου και σε ρόλο slapback, lead delay, standalone chorus ή standalone vibrato.

 

Το έχω χρησιμοποιήσει άπειρες φορές παντού κι έχει ρελικιαστεί πολύ, κάτι που εν τέλει το κάνει ακόμη πιο γοητευτικό, θυμίζοντάς μου έναν σχεδόν συναισθηματικό δεσμό που έχω μαζί του. Είναι το ένα και μοναδικό μου desert island πετάλι, ανεξαρτήτως είδους. Ως μανιώδης "πεταλάκιας", από τα εκατοντάδες πετάλια που έχουν περάσει από τα χέρια μου (ή μάλλον... τα πόδια μου) πολλοί "μνηστήρες" έχουν υπάρξει για τη θέση του προσωπικού μου no.1, αλλά τίποτα δεν έχει φτάσει την αξία που έχει στα αυτιά μου.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο πεταλάκι το έδωσα και το ψάχνω ξανά.

 

Soldano GTO σου δίνει παχύ και γλυκό overdrive,επίσης είναι και φοβερό booster.

Βάζω και ένα βινεάκι, Soldano GTO,CAE3+Se  clean & τελικός ο VHT super thirty.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου