Προς το περιεχόμενο

Ποιό είναι το αγαπημένο σας πετάλi;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το αγαπημένο μου πετάλι είναι το εκάστοτε fuzz, που έχω στην κατοχή μου.Στην παρούσα φάση (και ελπίζω να με καλύπτει για πολύ καιρό ακόμα) είναι το Devi Ever Noise Floor.

devieever.jpeg.059baa394efa3555c07db896cd22c06a.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και λετε για πεταλια εχω μια ερωτηση: θελω ενα πεταλι blues. να παρω το Boss blues driver η Ibanez tubescreamer TS-9 ;

Είναι προτιμώτερο να ανοίξεις ξεχωριστό θέμα, μια και εξαρτάται και από άλλους παράγοντες, όπως πχ η κιθάρα και ο ενισχυτής σου.

 

πάντως, αν κάνεις μια σχετική αναζήτηση θα βρεις πολύ υλικό, που θα σου λύσει τις απορίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι προτιμώτερο να ανοίξεις ξεχωριστό θέμα, μια και εξαρτάται και από άλλους παράγοντες, όπως πχ η κιθάρα και ο ενισχυτής σου.

 

πάντως, αν κάνεις μια σχετική αναζήτηση θα βρεις πολύ υλικό, που θα σου λύσει τις απορίες

ενταξει θα το ψαξω σε απαντημενα μηπως υπαρχει κατι αναλογο ευχαριστω  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Αναφέρθηκαν πολλά ''βαρβάτα'' πετάλια που πολύ θα ήθελα να δοκιμάσω, έστω και για μισό λεπτό το καθένα! Θα παραθέσω ένα οικονομικό πετάλι που με εξέπληξε ευχάριστα, πολύ πιο ευχάριστα από κάποια λαμπάτα και πιο ακριβά πετάλια που έτυχε να δοκιμάσω.

 

 

digitech_hardwire_SC2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

malekko vibrato

vibrato_L.jpg

 

Και γω αγορασα το Malekko (μετα απο τη τη γνωμη σου γι αυτο) και οντως ειναι πλεον ενα απο τα αγαπημενο μου!

 

Μονο που  με 9βολτο τροφοδοτικο κλιπαρει ελαφρα το σημα πολλεσ φορες και μου τη σπαει λιγο.

Ξερω οτι πρεπει να αγορασω 12βολτο τροφοδοτικο (οπως προτεινει και ο κατασκευαστης)με περισσοτερο headroom αλλα δε ξερω και καποιο γνωστο καλο ρε γαμωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σας βρισκονται 35 ευρω ή κανα 20αρικο μεταχειρισμενο, καντε μια δοκιμη και παρτε αυτο

 

206319.jpg

 

Και αν 35 ή 20 σας ειναι ακριβα, δοκιμαστε το διδυμο αδερφακι του, που ειναι πιο φτηνο.

 

LSESLD-2T.jpg

 

Ξερω οτι δεν συναγωνιζεται τα πανακριβα που ποσταριστηκαν παραπανω σε καμια περιπτωση, αλλα δε χανετε να το βαλετε μπροστα απο το καθαρο καναλι ενος λαμπατου.

Θα με θυμηθειτε.

 

 

Δηλωνω επισης fan του hardwire sc-2 valve distortion, που αναφερθηκε παραπανω ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα είναι το Boss SD1,το μόνο πετάλι που θα κρατήσω σίγουρα για πάντα και το είχα πάρει τότε εντελώς κατα τύχη χωρίς καθόλου ψάξιμο!Σκέφτομαι να πάρω και δεύτερο για να δοκιμάσω και την περίπτωση που είναι ενεργοποιημένα και τα δύο για έξτρα od.Δεν ξέρω αν υπάρχουν καλύτερες λύσεις αλλά από την στιγμή που με βολεύει τόσο δεν με ενδιαφέρει να πειραματιστώ με άλλα πετάλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου