Προς το περιεχόμενο

Emu drivers NEW! V2.0 XP/VISTA 32-64bit


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαινούργιοι drivers μετά από 2 χρόνια αν και σε beta μορφή.

Υποστηρίζουν Vista/ΧP 32 και 64 bit και έχουν αρκετά νέα χαρακτηριστικά.

 

http://preview.creativelabs.com/emu/default.aspx

 

 

Ας δώσουμε και feedback εδώ για επιδόσεις,προβλήματα κλπ,μαζί με τα χαρακτηριστικά του συστήματός μας.

 

ΕDIT. Βγήκαν κανονικοί drivers για emu 1212 0404 1820 1616 κλπ. Πας κατευθείαν στο download section της κάρτας που σε ενδιαφέρει και κατεβάζεις την έκδοση 2.0 για driver και την 2.0 για patchmix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

να σε ρωτήσω

 

ποια έχεις ?? έγω έχω την 1616m και επειδή παίζω λαιβ αύριο δεν το κοβω να βαζω ουτε τον ντράιβερ ούτε το πατσμιξ

 

απο βδομαδα σίγουρα!!

 

τι άλλαξανε??

 

θα μπορούσες να με κατατοπίσεις αν τα εγκατέστησες??

 

σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο καιρό εχουν να να κανουν update στους drivers τους...??

 

Ελπίζω να αλλαξαν το patchmix γιατί ήταν σπαστικόοοο....

 

Thank god...

 

Για linux κανενα νεο απο το κούτελο???

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν στο δικό μου σύστημα είχα ελαφρώς καλύτερη απόδοση σε xp και χειρότερη :x απόδοση σε vista σε σχέση με τους προηγούμενους drivers.

 

Εννοώ ότι με 4ms latency το ίδιο session (Thonex test) μου δουλεύει σωστά σε xp αλλά σε Vista πρέπει να ανέβω στα 6-7.Υπόψιν ότι έβγαλα sidebar,aero,firewall και windows defender αλλά ήταν χειρότερο.

 

Οπότε μένουμε στα παλιά καλά XP με beta drivers όμως.

 

Όσο για αυτό που ρώτησες pmelidis έχω την 1212Μ.

Στο patchmix προστέθηκε καινούργιο skin (λέγεται proteus και πας και το αλλάζεις από τα preferences), επίσης τα strips μπορούν να είναι μονοφωνικά όπως και τα sends σε "φυσικά" output της κάρτας, και τέλος προστέθηκαν 3 εφέ, τα RFX compressor, gate και reshaper.

 

Kαθόλου άσχημα.

 

Nemo, το patchmix παραμένει το ίδιο... συναρπαστικό όπως και πριν.Για μένα είναι ότι καλύτερο πάντως από τις 5-6 κάρτες που έχω δει.

Linux δεν παίζει προς το παρόν.

 

Α,το σύστημά μου είναι amd4400 s939,gigabyte k8ns-ultra nforce3,Emu 1212M,1X80gb Maxtor ata133,2X80gb WD sata,2gb ram ddr400 Samsung, akasa 480W,plextor 712,liteon dvd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα το patchmix μου κρασάρει κατα καιρούς...Και επίσης στα περισσότερα DAW μου βγαζουν προβληματα τα DSP effects της....και παραλληλα κρασαρει το Patchmix

 

 

Το συστημα μου ειναι

 

AMD 3500+

1gb ram

500 - 600 gb συνολο (δεν θυμαμαι ακριβως γιατί πηγαινοερχονται οι σκληροι)

Εmu 0404

και DAW Krystal και Live

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν πηγαίνεις να τα χρησιμοποιήσεις σαν Vst,τότε ναι δεν παίζουν καλά,αλλά μέσα από το patchmix είναι super.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για linux δεν παίζει και δεν πρόκειται να παίξει σύμφωνα με την E-MU. Μην περιμένεις απο εκεί nemooo.

 

Ευτυχώς όμως που θα συμπεριληφθούν στην επόμενη έκδοση των ALSA Drivers :wink: (Ανεπίσημοι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου