Προς το περιεχόμενο

E-MU Drivers για linux - Επιτέλους εδώ! (& Ubuntu Studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να και το ardour

 

http://ardour.org/

 

Επισης πλεον τα πραγματα δεν ειναι οπως παλιοτερα οπου για να χρησιμοποιήσεις linux επρεπε να εχεις την κονσολα μητρικη σου γλωσσα.....

 

Ειναι πιστευω πολύ πιο ευκολο σε μερικά πραγματα ακομα και απο τα windows....(γνωμη μου παντα) γιατι οτι θες το εγκαθιστας μεσα απο synaptic και τελειωσες...

 

Επισης για ριξτε μια βολτα προς ubuntu να δειτε αναπτυξη,documentation,support και πειτε μου αν το περιμενατε.....

 

Nα και κατι που βρηκα πριν λιγο...που φαινεται να εχει αρκετα πραγματα...

 

http://linuxrockstar.blogspot.com/

 

Ρε παιδια, ζητω το linux, αλλα τι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ εφαρμογες για παραγωγη μουσικης υπαρχουν γι αυτα? Το audacity???? (χιιχιχιχι)

 

1ον) Τι σου φαινεται περιεργο που το audacity εχει γινει τοσο διαδεδομενο στον ερασιτεχνη και μη?

 

2ον) Ευτυχώς που το ειπες και μονος σου...ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ....

 

Ο επαγγελματιας προφανως εχει αυξημενες απαιτησεις απο αυτό που χρησιμοποιεί και για αυτό πληρωνει....

 

Τωρα αν καποιος το θελει τσαμπα τι να κανουμε....Ας το παρει σπασμενο και το κριμα στον λαιμο του.....

 

Τσεκαρετε και αλλο ενα site

 

http://apps.linuxaudio.org/

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως εγώ που είμαι λινουξάς ΚΑΙ έχω τη κονσολα σαν μητρική μου γλώσσα, δεν μπορώ να βρω τίποτε να τρέξω στο λίνουξ (σχετικά με δημιουργία ήχου και εικόνας λέμε, όχι media player).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ που είμαι λινουξάς ΚΑΙ έχω τη κονσολα σαν μητρική μου γλώσσα, δεν μπορώ να βρω τίποτε να τρέξω στο λίνουξ (σχετικά με δημιουργία ήχου και εικόνας λέμε, όχι media player).

 

Για τσεκαρε τα links που εδωσα παραπανω...μπορει να βρεις κατι που να σου αρεσει..

 

Το κριμα δεν καταλαβα...

Ε....Οποιος χρησιμοποιεί παρανομα δεν εχει :

 

Service

Support

Απαιτησεις απο αυτό που χρησιμοποιει

 

και ειναι ΠΑΡΑ μα ΠΑΡΑ πολλές οι περιπτώσεις που τα σπασμενα ειναι δυσλειτουργικά.....(crash-αρισματα,υπερ καταναλωση μνημης)

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χα την πέταξες την κακία NemOOO βλέπω!

 

Πάντως και στο λινουξ κάτι πάει κι έρχεται....

 

lambrosgg είσαι επαγγελματίας και ζητάς επαγγελματικά; Γιατί αν είσαι

1ον) θα έπρεπε ούτε που να ξέρεις τι είναι τα πειρατικά (γιατί χάνεις όλες τις ευκολίες που παρέχονται από τις εταιρίες) και

2ον) θα ήξερες να διάλεγες λειτουργικά αναλόγως της λειτουργίας τους. Και δεν θα ζήταγες από το νουεντο να κάνει πράματα που ποτέ δεν σχεδιάστηκε να κάνει και μετά θα έκραζες και από πάνω

 

 

Έτσι για να συνεχίσω κι εγώ την σκέψη του NemOOO

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια σχεση....

 

Αυτό που ειπα δεν ειναι ουτε μπηχτη ουτε τπτ.....Απλά η γνωμη μου που νομιζω οτι ισχύει στο θεμα αυτό.....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι επαγγελματιας, αλλα μου αρεσουν τα τζσμπσ επαγγελματικα. Αν ημουν επαγγελματιας θα τα αγοραζα. Το λειτουργικο εν τέλει ειναι θεμα συνηθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λειτουργικο εν τέλει ειναι θεμα συνηθειας.

 

Οχι παντα....Ας πουμε δεν σου φαινεται περιεργο οτι οι περισσότεροι servers στηριζονται σε unix-οειδή συστηματα...και οχι σε windows...??

 

Προφανως στην περιπτωση των επαγγελματιων μουσικών η κατασταση ειναι μονοδρομος....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και ειναι ετσι. Οπως και να το κανουμε:

 

Video\Audio editing = MAC

Servers = Linux

 

Αλλα για τους ερασιτεχνες ειναι θεμα συνηθειας.

 

Εγω για παράδειγμα είχα windows απο το DOS. Τα εζησα κ τα λειτουργουσα απο τα 3.11! Δυσκολα λοιπον ξεσυνηθίζεις μετα απο τοσα χρόνια.

 

Αν και τελευταια, βρήκα το MAC OSX για intel και ειναι ΘΕΙΚΟ το λειτουργικο. Με ψηνει πολυ ασχημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγηκε official...?

 

Γιατι εγω το τελευταίο που θυμαμαι ηταν ενα patch που ειχε βγαλει μια ομαδα που λειτουργουσε σε intel και amd επεξεργαστες εκτός απο αυτούς των mac...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου