Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτής ή Guitar Box-Ηχείο για την κιθάρα μου...;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

η κεφαλή είναι 50 βατ. Θα μπορέσεις να την ανοίξεις ψηλά, δίχως να διαλυθεί το κεφάλι σου; Για να ακουστεί η παραμόρφωση 1 λαμπάτου, θα πρέπει το volume να βρίσκεται ψηλά. Το θέμα είναι θα μπορείς να το κάνεις, δίχως να σου την σπάνε οι τριγύρω σου;

 

Δλδ μπας και με τα 30 βατ, ανοίγοντάς τα παραπάνω (έστω λίιιγο παραπάνω σε σχέση με τον 50αρη) η λάμπα αρχίσει να ζορίζεται νωρίτερα, έτσι ώστε να την ακούσεις; Να θυμάσαι, άλλη η φιλοσοφία της λάμπας και άλλη των solid state.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι μετοχές του Peavey έχουν αρχίσει να ανεβαίνουν επικίνδυνα τελευταία!!!

 

Κοντεύει να ξεπεράσει τις σταθερές αξίες του Χ.Α.Ν*:

1) Tonelab

2) Rockinger

3) Pro Jr

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

*X.Α.N= Χρηματιστήριο Αξιών Noiz

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο Peavey και η κεφαλή Randall είναι 100% λάμπες και όχι μόνο στην τελική ενίσχυση (αν εξαιρέσουμε μάλλον το rectifier τους αλλά αυτό είναι υπέρ σου αν θες τον ήχο "χαμό στο ίσιωμα" όπως σε κόβω).

 

Να θυμάσαι αν θες οπωσδήποτε έναν ενισχυτή για πανκομεταλοσκότωμα ένα μότο μου, ότι έναν "καθαρό" ενισχυτή μπορείς να τον "βρωμίσεις" αλλά όχι το ανάποδο, δηλ. ο Peavey όντας σαφώς πιο μουσικός θα σε συντροφέψει σε πιο ήρεμες στιγμές ενώ ο Randall δεν θα "καθαρίσει" όταν θελήσεις να ακολουθήσεις πιο προσγειωμένους μουσικούς δρόμους.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Postάρω αδώ γιατί δεν έχει αντίστοιχη κατηγορία στο section Αγγελίες..

Ένας φίλος μου πουλάει το εισιτήριό του για το ROCKWAVE FESTIVAL, 1 Ιουλίου (Black Sabbath, Dream Theater, Iced Earth, Anathema...)

Tο αγόρασε 80 Euros, αλλα δεν μπορεί να παρευρεθεί τελικα και είναι κρίμα να πάει τσάμπα..

Και καλύτερη τιμη κάνουμε, λέμε...!

Ξέρω, off the topic, αλλα είναι ψιλοανάγκη.... Ενδιαφέρεται κανείς....?

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτό που σου μένει τώρα είναι να φας 2-3 πρωινά σε μαγαζότσαρκες δοκιμάζοντας.Πάρε και κάνα φιλαράκι μαζί για 2η γνώμη.Δεν υπάρχει μόνο ο Peavey,υπάρχουν 1.000 διαφορετικοί ενισχυτές της ίδιας πάνω κάτω κατηγορίας(ε,στην Αθήνα αν είσαι κωλόφαρδος θα βρεις 4-5).Απο κει και πέρα βλέποντας και κάνοντας.Εμείς από εδώ δεν ξέρω αν μπορούμε να σε βοηθήσουμε άλλο. :(

ΥΓ:Μη σε ποιάνει πονοκέφαλος από τώρα που είσαι στην αρχή της αναζήτησης του ήχου σου.Τα "χειρότερα" έρχονται... :D

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου