Προς το περιεχόμενο

Όχι άλλο κάρβουνο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί κανείς να πάει να αγοράσει debit card visa απο την τράπεζα και να κάνει τις αγορές του χωρίς φόβο. Δεν είναι πιστωτική κάρτα αλλα φορτωμένη με ένα ποσό και μπορεί κανείς να την χρησιμοποιήσει μέχρι να εξαντληθεί το ποσό που έχει μέσα. Δεν γνωρίζω αν έχει καποια εξτρα χρέωση ούτε ποιες τράπεζες την εκδίδουν' date=' αλλα είναι κάτι ευκολο να βρεθεί[/quote']

 

Το έψαχνα πολύ αυτό το σύστημα και το βρήκα στην Τράπεζα Αττικής. Είναι μια προπληρωμένη κάρτα (Gift Card την ονομάζουν) που κάθε φορά τη "γεμίζεις" με λεφτά. An πχ θες να κάνεις μια αγορά από Thomann γύρω στα 150€, πας στην τράπεζα, καταθέτεις το ποσό αυτό (+2.5€ περίπου προμήθεια) και η κάρτα σου έχει μόνο το ποσό που κατέθεσες. Επομένως δε κινδυνεύεις από τρίτους να σου κλέψουν λεφτά (ειδικά αν χρησιμοποιείς την τακτική "βάζω τα λεφτά, στο καπάκι κάνω τη συναλλαγή και η κάρτα αδειάζει"), αλλά ούτε και από τον εαυτό σου (πχ να μπαίνεις στον πειρασμό να καταναλώσεις χρησιμοποιώντας το περιθώριο που σου δίνει μια πιστωτική, ενώ στην ουσία δεν έχεις μία...).

Λειτουργεί κανονικά σαν VISA (και για αγορές).

Για πληροφορίες μπείτε στο site http://www.bankofattica.gr/index.htm

ΥΓ (για τους κακεντρεχείς): Δεν έχω ΚΑΜΙΑ σχέση με την τράπεζα. Απλά σε αυτή μόνο βρήκα ότι υπάρχει τέτοια κάρτα (Εθνική και Eurobank πχ δεν έχουν)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπορεί κανείς να πάει να αγοράσει debit card visa απο την τράπεζα και να κάνει τις αγορές του χωρίς φόβο. Δεν είναι πιστωτική κάρτα αλλα φορτωμένη με ένα ποσό και μπορεί κανείς να την χρησιμοποιήσει μέχρι να εξαντληθεί το ποσό που έχει μέσα. Δεν γνωρίζω αν έχει καποια εξτρα χρέωση ούτε ποιες τράπεζες την εκδίδουν' date=' αλλα είναι κάτι ευκολο να βρεθεί[/quote']

 

Το έψαχνα πολύ αυτό το σύστημα και το βρήκα στην Τράπεζα Αττικής. Είναι μια προπληρωμένη κάρτα (Gift Card την ονομάζουν) που κάθε φορά τη "γεμίζεις" με λεφτά. An πχ θες να κάνεις μια αγορά από Thomann γύρω στα 150€, πας στην τράπεζα, καταθέτεις το ποσό αυτό (+2.5€ περίπου προμήθεια) και η κάρτα σου έχει μόνο το ποσό που κατέθεσες. Επομένως δε κινδυνεύεις από τρίτους να σου κλέψουν λεφτά (ειδικά αν χρησιμοποιείς την τακτική "βάζω τα λεφτά, στο καπάκι κάνω τη συναλλαγή και η κάρτα αδειάζει"), αλλά ούτε και από τον εαυτό σου (πχ να μπαίνεις στον πειρασμό να καταναλώσεις χρησιμοποιώντας το περιθώριο που σου δίνει μια πιστωτική, ενώ στην ουσία δεν έχεις μία...).

Λειτουργεί κανονικά σαν VISA (και για αγορές).

Για πληροφορίες μπείτε στο site http://www.bankofattica.gr/index.htm

ΥΓ (για τους κακεντρεχείς): Δεν έχω ΚΑΜΙΑ σχέση με την τράπεζα. Απλά σε αυτή μόνο βρήκα ότι υπάρχει τέτοια κάρτα (Εθνική και Eurobank πχ δεν έχουν)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα τα λένε οι έμποροι για να τους λυπηθούμε :wink: καμμια τράπεζα δεν χρεώνει προμήθεια στους εμπόρους' date='δεν χρειάζεται άλλωστε μια και "γδύνει " τους κατόχους των πιστωτικών που δεν εξοφλούν όλο το ποσό που χρωστάνε με το ασύληπτο επιτόκιο που χρεώνει κάθε μήνα...

για τη valeur εχεις δίκιο.[/quote']

 

Έλεος, η δουλειά μου είναι :cry: . Να σκανάρω ένα εκκαθαριστικό να στο στείλω με mail;

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη για το διπλό post αλλά τελευταία όταν πατάω ΥΠΟΒΟΛΗ μου βγάζει Server Error (δηλώνοντάς σου ότι το post σου δεν υποβλήθηκε) και κάνοντας το λάθος να πατήσεις Refresh προκύπτουν διπλά posts. :?

 

 

Προς YAMETH: Μήπως θα έπρεπε ο κάθε χρήστης να μπορεί να σβήνει τέτοια λανθασμένα διπλά posts? (Ελπίζω να μη ξύνω πληγές...) :?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως θα έπρεπε ο κάθε χρήστης να μπορεί να σβήνει τέτοια λανθασμένα διπλά posts?

 

Αμα κανεις edit και σβύσεις το κείμενο απο το διπλό post ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βάλτε λοιπόν προμήθεια τράπεζας 5% σε προϊών αξίας 1500 ευρω και θα δείτε πόσα μπορείτε να γλιτώσετε αν πληρώσετε μετρητοίς και όχι μέσω πιστωτικής....75 ευρω λιγότερα είναι άσχημα???

anyway εγώ έχω πάρει κιθάρα από Ελλάδα πουν έκανε 680 ευρω στην βιτρίνα και τελικά την πήρα 550 μετροιτης.130 λιγότερα .

 

αν πάλι υποθέσουμε πως ήταν κλεφτής ο τύπος και την πήρα στην κανονική της τιμή τελικά ,δεν έχει σημασία .δεν την παράγγειλα απέξω και να περιμένω τόσες βδομάδες αγωνιάς για το αν θα έχει κάποιο ελάττωμα και την ξαναστέλνω πίσω .δεν εννοώ φυσικά πως έχει καλύτερες τιμές πάντα στην Ελλάδα αλλα σίγουρα,δεν έχει πάντα τις καλύτερες ούτε στο thomann.θα συμβούλευα να μην αποφασίζετε απτα site η απτις βιτρίνες από που θα ψωνίσετε ,μπείτε ρωτήστε και παζαρέψτε χωρίς οίκτο σε 2-3 της Ελλάδας και αν είναι ακριβότερες οι τιμές πάλι ,τότε βουρρρρ thomann…..αυτό κάνω εγώ…

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν πας να παρεις κατι με δοσεις θα πληρωσεις οσο γραφει πανω. Στην ουσια γι αυτο το εχουν αυτο το συστημα με τις εκπτωσεις για να εκμεταλευονται αυτους που αγοραζουν με δοσεις. Οσο για την προμηθεια ισχυει και ειναι 3% μεχρι 1000 ευρω, 5% μεχρι 10.000 και 10% για 10.000 και πανω. Απο την αλλη υπαρχουν παρα πολλοι που πουλανε ονομαστικα τα προιοντα τους σε τραπεζες και μετα οταν πας εσυ να το αγορασεις σου λενε οτι μπορεις να το παρεις μονο με πιστωτικη σε δοσεις, και ετσι εχεις να κανεις μονο με την τραπεζα. Με αυτον τον τροπο κερδιζει και η τραπεζα απο τα επιτοκια αλλα και ο αντιπροσωπος. Αυτο το κανει ο Κωτσοβολος. Ολα αυτα τα γνωριζω απο πολυ πρωτο χερι. Ουσιαστικα το συμπερασμα μου ειναι οτι θα προβω σε μια μεγαλη αγορα αυτον το καιρο και μετα απο ερευνα κατεληξα οτι με συμφερει περισσοτερο απο Ελλαδα. Ισως εαν επερνα καποια αλλα προιοντα να γινοταν αλλιως (βλεπε Νακας, ο αρχηγος της απατης). Και μετα σιγουρα για καποια αλλα προιοντα που ειναι σπανια στην Ελλαδα, δηλαδη δεν πουλανε, 100% συμφερει απ'εξω. Οσο για τιμες fixed με φπα, που ζητησε ο γερασιμος, αυτο δεν ειναι πρακτικα εφικτο διοτι υπαρχουν διαφορες κατηγοριες ανθρωπων που δεν πληρωνουν φπα, ή δεν τους νιαζει το φπα διοτι δεν ειναι οι τελικοι αγοραστες, ή πληρωνουν λιγοτερο απο 18%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου