Προς το περιεχόμενο

Ποιος ήταν ο πρώτος σας δίσκος/cd?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτο cd:

 

o.crow.gif

 

Πωωωω τι μου θυμησες τώρα, αυτο πρέπει να ήταν το 5ο-6ο cd που είχα αγοράσει, μιλάμε ειχα φάει τρελό κόλλημα με αυτή την εργάρα!

 

Παντως ευτυχώς δεν έγινα γκοθάς :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 199
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

σε ηλικια 7 χρονων, το πρωτο cd που αγόρασα ηταν το...μακαρενα :D:D:D Γαμω τα παιδικα μασκε παρτυ, με ειχαν εκφυλισει...Μετα απο αυτο τα πρωτα 2 cd που αγορασα ηταν στα 11 μου χρονια ηταν το london calling, ενα best of nirvana και ενας δισκος του Lou Reed..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν μπορώ να θυμηθώ ποιός δίσκος ήταν απο τους δύο:

 

d66282uy2yt.jpg

 

(περιείχε το αγαπημένο μου τραγούδι για πολλά χρόνια "Country Feedback". Πρόσφατα έμαθα ότι ήταν σχεδόν αυτοσχεδιασμένο, και το αγαπημένο του Stipe )

 

ή το

 

d60093611ea.jpg

 

το οποίο όπως έγραφε απο πίσω ήταν ηχογραφημένο σε μια εκκλησία απο ένα μοναδικό μικρόφωνο 8O 8O , "ηχητικά" (και όχι μόνο) όμως δέν έλειπε τίποτε

 

Μπράβο fleamail, πολύ ωραίο θέμα! Σε λίγα χρόνια βέβαια η ερώτηση θα είναι "ποιό είναι το πρώτο τραγούδι που κάνατε download" και μάλλον θα έχει λιγότερο ενδιαφέρον..

 

δέν είναι χαριτωμένο που όλοι προσπαθούμε να βρούμε αφορμή να ποστάρουμε πάνω απο ένα; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ηλικια 7 χρονων' date=' το πρωτο cd που αγόρασα ηταν το...μακαρενα :D:D:D Γαμω τα παιδικα μασκε παρτυ, με ειχαν εκφυλισει.[/quote']

 

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Που το θυμήθηκες?

Πω, με εστειλες...

 

 

Α, πρώτο cd "Jean-Michel Jarre - Hong Kong(live)

 

Πρώτο βινύλιο "Wish you were here"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι με θυμήσατε χεχεχε..... καλοκαίρι του 1987, με το πρώτο χαρτζιλίκι από βδομαδιάτικο σε ξυλουργείο (όπου εργαζόμουν βοηθός για 1,5 μήνα) πήρα το Killers των Iron Maiden από Μοναστηράκι 7+7 φυσικά, και την επόμενη Κυριακή το Power slave, και από πάγκο σε πρώτη Ελληνική έκδοση μεταχειρισμένα 350δρχ το κάθε ένα το In Rock & Machine Head των Deep Purple......

Περιτό να πω ότι Λιώνανε στο πικ άπ!!!! Ακόμα τα έχω χεχεχε (στο πατρικό σπίτι....)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pink floyd-the wall

 

Τους ειχε αναφερει ο θειος μου κ λεω ποιοι ειναι αυτοι; την επομενη μερα κ τι επομενες πολλες μερες το ελιωνα στο πικαπ...

α ονειρεύεσαι σαν να είναι να ζήσεις αιώνια, κ να

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..λόγω ηλικιάς,ήτανε ο ....δίσκος της Φαιστού... 8O :roll:

 

..αργότερα,όταν ανακαλύφτηκε το ρέγμα και όλα αυτά τα διαολικά,ο πρώτος τέτοιος δίσκος ήτανε το rebel του John Miles.. 8)

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου