Προς το περιεχόμενο

Ποιος ήταν ο πρώτος σας δίσκος/cd?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 199
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

H πρωτη μου κασσετα θυμαμαι ηταν μια με παιδικα τραγουδακια, που ειχε μεσα και το τεραστιο hit ska sou sou :lol:

 

H πρωτη κασσετα που αγορασα (αυθεντικη) ηταν το Απριλη Ψευτη των αδερφων Κατσιμιχα.

 

Το πρωτο cd ηταν savatage το gutter ballet...

 

Το πρωτο βινιλιο, ηταν το rising απο rainbow, ΦΟΒΕΡΟΣ δισκος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θυμάμαι καλά είναι το ''for those about to rock'' σε κασσέτα,πιο πρίν μου είχαν κάνει δώρο την συλλογή από κομμάτια ταινιών James Bond.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα best of των Scorpions. Βασικά ντρέπομαι λίγο που ήταν αυτή η πρώτη μου αγορά γιατί θα μπορούσα να πάρω οτιδήποτε άλλο εκτός αυτών. Το cdάκι πρέπει να το παράτησα κάπου και τώρα δεν έχω τίποτα από αυτούς... (Και καλά κάνω βέβαια).

 

Βέβαια, πριν τη πρώτη δικιά μου αγορά είχα ήδη κάποια βινύλια και cd από τη συλλογή του πατέρα μου, όπως τα περισσότερα από Pink Floyd, ένα best of των Camel, Dire Straits και πολλά άλλα...

www.myspace.com/dizzydizign

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θυμαμαι καλα ηταν το division bell των pink floyd. ημουν βεβαια δημοτικο και δεν μπορω να πω οτι ειχα ξετρελλαθει με το αλμπουμ αυτο, οποτε και το εδωσα στον πατερα μου :D

 

το δευτερο πρεπει να ηταν το black album των metallica.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου