Προς το περιεχόμενο

ειπαμε καλα παιζει, αλλα τοσο καλα?


Alter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο καθένας έχει τις απόψεις του και είναι σεβαστές φυσικα,

αλλά τελικά μερικές φορές δεν ξέρουμε τι θέλουμε...

παίζει τεχνικά ο άλλος, είναι χαλιας... 8O

παίζει μελωδικά πάλι χαλιας είναι.... 8O

για μένα είναι εξαιρετικός κιθαρίστας και απτούς λίγους που η κάθε νότα που χρησιμοποίησε στα σολος του είναι αναντικατάστατη και με φοβερό ύφος και style(εκτελεστικά εννοώ) :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ε, ενταξει..δεν νομιζω να μην ξερω τι θελω :P

Δεκτη η αποψη σου. Δεν αντιλεγω καθολου σε αυτη! Ουτε θα γραψω πως ειμαι εκπληκτος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λάθος που κάνουμε οι περισσότεροι είναι που κρίνουμε έναν κιθαρίστα μόνο τεχνικά και χωρίς να τον κρίνουμε σαν μέλος μιας μπάντας που προσφέρει στο ύφος της.

κορυφή ο metheny πχ αλλά θα ταίριαζε στους g'n'r??

(μόνο στην Ελλάδα γίνονται αυτά, που ακούμε τραγούδια του λε-πα με heavy metal solo van halen style) :D :D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λαθος ειναι πως ενω το παιζουμε δημοκρατες, οταν μας κρινουν ασχημα τον αγαπημενο μας καλλιτεχνη κανουμε το παν για να αποδειξουμε το αντιθετο. Και οταν το επισημαινει καποιος, γινομαστε εξαλλοι ( ή συγκαλυμμενα εξαλλοι ) πως υποστηριζουμε την ελευθερια του λογου και της αποψης.

Ε, λοιπον πιστευω πως οι GnR μπορει να αποκτησαν το χαρακτηριστικο ηχο του Slash, ομως ο Slash δεν θα μπορουσε να κολλησει με καμια αλλη μπαντα, λογω ελλειψης αξιοπρεπους σολου.

Αυτη ειναι η αποψη και δεν προκειται να αλλαξει. Δεν προσβαλλει κανεναν παρα μονο τον ιδιο τον Slash, οποτε δεν βλεπω λογο να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν γι'αυτο :)

αυτο ειναι η δημοκρατια,ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ο αχαήρευτος έχει 56 κιθάρες (οι φεντερ κρυμμένες με αριστουργηματικό τρόπο :lol: ) και μόνο 2 ενισχυτές!!!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όλη ιστορία μου θυμίζει να βλέπεις Φόρμουλα 1 από την τηλεόραση αραχτός στον καναπέ μασουλώντας τσιπς και να τι λες για κάποιον πιλότο ότι είναι άχρηστος και μετά όταν μπαίνεις στη "αμαξάρα" σου και να χαίρεσαι πόσο πιλότος είσαι πηγαίνοντας από το ένα φανάρι στο άλλο και περνώντας τη γιαγιά με το 2CV σα να είναι σταματημένη....

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλα τουλαχιστον ο Ελληνας οδηγος που το κανει αυτο, φροντιζει να τρακαρει αν οχι με τον ιδιο, τουλαχιστον με πιο θεαματικο τροπο απο ενα αυτοκινητο της F1.

Και δεν τιθεται εδω θεμα τεχνικων δυνατοτητων, αλλα μουσικου γουστου. $Και τα γουστα ειναι σαν τις....ξερετε ποιες...Ολοι εχουμε απο μια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες ότι:

 

Αυτη ειναι η αποψη και δεν προκειται να αλλαξει.

 

και σε ρωτάω εγώ:

 

αυτο ειναι η δημοκρατια' date='ετσι;[/quote']

 

Chinese democracy μου θυμίζει εμένα (pun intended).

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις λαθος..

Κινεζικη δημοκρατια ειναι οταν η αποψη μου πρεπει να γινει και αποψη ολων των αλλων.

Εγω απλα ειπα την αποψη μου τωρα..δεν ειναι απαραιτητο να γινει αποψη κανενος αλλου...Η ιδια η βαρυτητα της αποψης αναλαμβανει αυτον τον σκοπο..Οχι η επιβολη του λογου μου με στρατιωτικα μεσα ( χρατς χρουτς )..

 

Got it?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι' date=' αλλα τουλαχιστον ο Ελληνας οδηγος που το κανει αυτο, φροντιζει να τρακαρει αν οχι με τον ιδιο, τουλαχιστον με πιο θεαματικο τροπο απο ενα αυτοκινητο της F1.

Και δεν τιθεται εδω θεμα τεχνικων δυνατοτητων, αλλα μουσικου γουστου. $Και τα γουστα ειναι σαν τις....ξερετε ποιες...Ολοι εχουμε απο μια :P[/quote']

 

¶μα μιλάς για μουσικό γούστο τότε τι σχέση έχουν οι τεχνικές ικανότητες του Slash?

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου