Προς το περιεχόμενο

ειπαμε καλα παιζει, αλλα τοσο καλα?


Alter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν καταλαβα!!!! Η δηλωση μιας αποψης' date=' πρεπει συγχρονως να συνοδευεται και απο την αλλαγη της με το ετσι θελω απο αλλους;

Η αποψη, ιδιαιτερα στη μουσικη, ειναι υποκειμενικη για τον καθενα και απο την στιγμη που δεν επιβαλλεται ( οπως στην περιπτωση μου ) δεν νομιζω πως καταργει τη δημοκρατικοτητα!

 

Ανελυσε λιγο τι ειπαμε, και θα καταλαβεις.

 

Θα βρω και το μπελα μου τωρα, επειδη δεν εχω μυθο αλλο εναν κιθαριστα....Δεν ειμαστε καλα εδω μεσα...[/quote']

 

Ναι, δεν κατάλαβες.

 

¶λλο η άποψη και άλλο το θάψιμο.

 

¶μα έλεγες "δε μ'αρέσει" θα σου έλεγαν όλοι "πρόβλημά σου" (αν σου απαντούσαν και καθόλου).

 

Εσύ όμως τον έβγαλες άχρηστο. Για να τον έχουν θεό αρκετά εκατομμύρια κιθαρίστες και μή, σε αφήνω να βγάλεις εσύ το συμπέρασμα για το αν είναι άχρηστος.

 

Δηλαδή άμα σε πω άχρηστο εσένα (που δε σε λέω και το ξεκαθαρίζω ότι το φέρνω σαν προσωπικό παράδειγμα για να γίνει καλύτερα αντιληπτό) τότε σύμφωνα με τα λεγόμενά σου θα πρέπει εσύ να μην αντιδράσεις και να πεις "άποψή σου, τη σέβομαι";;;;;

 

Ε μην τρελαθούμε κιόλας!

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλά όσο εσείς το συνεχίζετε εγώ θα χαίρομαι τις κιθάρες που μου χάρισε (το σκάφος πίσω, μια φεντερ διαλυμμένη και καμιά 10αριά λεσπολ).

 

Τώρα που το σκέφτομαι, να περιμένω καμιά 10-15αριά χρόνια και όταν τα κακαρώσει από τις καταχρήσεις, να τις μοσχοπουλήσω; Πω ούτε ανάγκη να ξαναδουλέψω ποτέ στην ζωή μου δεν θα έχω!!!

 

Χμ..... (Γιαννη σκέφτεται, Γιάννη κάει εγκεφαλικά κύτταρα, Γιάννη καπούτ! )

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαιτησε και την πορτα με τα βελακια...Η συζητηση εχει απαξιωθει απο τις αποψεις περι "δημοκρατιας" και αποψεων του Jasemeister.

Θα μπορουσες κατω απο το πρωτο μου post να γραψεις πολυ απλα

"Ο Slash μ'αρεσει παρα πολυ...κλπ κλπ κλπ", παρα να δειξεις εκπληξη γι'αυτα που εγραψα..

Οσο εχεις το δικαιωμα Jasemeister να λες τον Slash Θεο, τοσο εχω κι εγω να τον λεω αχρηστο...Παραβιασα τη δικη σου ελευθερια; Αν ναι, τοτε συγνωμη...αλλη φορα θα κραταω τις αποψεις για μενα..

Τελευταια αναφορα μου στο θεμα..Πραγματικα, αδικα ασχοληθηκα..το αφηνω στους κιθαριστες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι τελευταιο...

Βρε Jasemeister, μπας και εισαι ο Slash καισε ενοχλησε που σε εβγαλα αχρηστο? :P

 

 

 

Αυτο ειναι φανατισμος...οχι μουσικη παιδεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε whitenoise..Εδω και τοσο καιρο, καθε φορα που λεω κατι που ειναι εναντιον στη "μαζοποιημενη φανατικη οπαδικη" σκεψη, πεφτουν ολοι να με φανε. Εχει καταντησει παιχνιδι ΠΑΟ-ΟΣΦΠ. Δηλαδη αποκλειεται το μουσικο γουστου του ανθρωπου, για να συγχωνευθει με το μουσικο γουστο της μαζας..

Λυπαμαι, αλλα επιμενω πως αυτο δνε ειναι μουσικη, αλλα φανατισμος σε ειδωλα...Ας απομυθοποιησουμε πια ολους αυτους τους ανθρωπους...Ανθρωποι ειναι..οχι θεοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συζητηση εχει απαξιωθει απο τις αποψεις περι "δημοκρατιας" και αποψεων του Jasemeister.

 

Σίγουρα.

 

Περίμενα εδώ και καιρό να πούμε για τον Slash και να τον θάψεις' date=' εχμ συγνώμη να καταθέσεις την άποψή σου ήθελα να πω, για να σου πω τι πάει να πει δημοκρατία μιας και αυτή πηγάζει απ'τον Slash όπως έχει καταγραφεί από τις αρχαίες περγαμηνές του Περικλή....

 

Σοβαρέψου δε βλάπτει καθόλου. Το συνιστούν 6 δις άνθρωπο σ'αυτόν τον πλανήτη.

 

Μέχρι και πολεμοχαρείς μας έβγαλες λίγο πιο πάνω... εντάξει εγώ φταίω για τη Σομαλία :roll:

 

Όταν [b']θάβεις[/b] δεν εκφράζεις άποψη οπότε μην περιμένεις να τη σεβαστεί κανένας γιατί δεν αξίζει σεβασμό.

 

Το να κρύβεις την κατινιά πίσω απ'το δικαίωμα στην άποψη δεν δουλεύει σ'αυτήν την περίπτωση.

 

Καλό βράδυ.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα....

Συγνωμη κυριοι..Λαθος μου.

Δεν θα ξαναγινω κατινα...Βλεπεις...εγω δεν σε κατηγορησα με εκφρασεις...Εσυ περασες και στο επομενο σταδιο.

Καλο βραδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ξαναγινω κατινα...Βλεπεις...εγω δεν σε κατηγορησα με εκφρασεις...Εσυ περασες και στο επομενο σταδιο.

 

Η συζητηση εχει απαξιωθει απο τις αποψεις περι "δημοκρατιας" και αποψεων του Jasemeister.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχώς που υπάρχουν εκατομμύρια διαφορετικά γούστα και χαιρόμαστε τόσα πολλά είδη μουσικής,

που θα βρούνε όλοι γκόμενα,

που κάποιοι τρώνε τις αγκινάρες και δεν πάνε χαμένες,

που σε κάποιους αρέσουν τα matiz και δεν θα καταστραφεί η εταιρία που σχεδίασε τέτοια σαχλαμάρα :D :D

πλακιστα κάνω φίλε freemind.

Γούστα είναι αυτά και ευτυχώς που διαφέρουν

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου