Προς το περιεχόμενο

V-Shape Guitar


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματι οι RR ειναι πολυ καλες για 600-700 ευρω που εχουν οι ιαπωνικες. Υπαρχει και η αντιστοιχη V της jackson παλι στα ιδια λεφτα. Πριν 2-3 χρονια ειχα δει στην αθηνα μια epiphone V με floyd rose που ισως να σε ενδιαφερει αλλα δεν την ειχα δοκιμασει για να σου πω αν αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε συ boukaw σου αρεσουν οι Krank???? Ολο παραπονα διαβαζω γι αυτους τους ενισχυτες. Εχεις δοκιμασει κανεναν να μας πεις τι παιζει????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον να πω εγω για τους krank μιας και ο boukaw δεν απαντησε ακομα.Οι Krank ειναι εξαιρετικοι ενισχυτες(για μεταλ ειδικα που ειναι και το ειδος μου)με εξαιρετικο ηχο και απιστευτα χαμηλο θορυβο(λες και εχουν noise gate).Eγω ειχα ακουσει τον krankenstein αλλα δυσκολα θα βρεις εδω να ακουσεις.Ο συγκεκριμενος ενισχυτης για οσους δεν ξερουν ειναι ο signature του αειμνηστου Dimebag Darell Abbott των Pantera.Οποιος σου ειπε ομως αρνητικα σχολια για τους krank η' δεν εχει παιξει με krank η' ειναι φανατικος του fender ηχου.Επισης με krank παιζουν σημαντικα ονοματα της μεταλ σκηνης τα οποια και κατα τη γνωμη μου παντα εχουν παρα πολυ καλο ηχο.Μερικα απο αυτα ειναι Arch Enemy , Firewind και οι Nevermore απο τους οποιους αν δεν τους γνωριζεις μπορεις να βρεις αρεκτα βιντεακια στο youtube και να δεις τι εστι krank. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ωρέ παίδες πότε προλάβατε και απαντήσατε για μένα;

 

Πάντως ο metallos πρόλαβε και με κάλυψε πλήρως!!! Θα τον μηνύσω αργότερα για κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας.

 

Απλά αν θέλετε να τον ακούσετε τραβάτε από guitar world κλείστε ραντεβού και δοκιμάστε τον μαζί με όποιον άλλον θέλετε, γιατί από youtube δεν βγάζετε και τα ασφαλέστερα συμπεράσματα. Τουλάχιστον όταν τους είχα ρωτήσει κι εγώ και ο jmone αυτήν την απάντηση μας έδωσαν.

 

Πάντως τι είδους παράπονα άκουσες; Μπας και είναι κατασκευαστικής φύσεως; Γιατί τότε δεν μπορώ να σου απαντήσω. Αν είναι από ήχο, ξέρεις περί κολοκυθόπιτας τι λένε.

 

Πάντως εμένα αυτοί, οι diezel και οι soldano μου φάνηκαν ως άριστες εναλλακτικές των χιλιοφορεμένων mesa boogie και marshall

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε τη σειρα μου να πω και εγω φιλτατε πως με καλυψες :D .Γνωριζεις και εσυ το Γιαννη ε?Να πω οτι οι krank ειναι αριστοι και το μεγαλο τους ατου ειναι η κατασκευη καθως απ'οσο ξερω συναρμολογουνται στο χερι στην Αμερικα με αριστα υλικα(καντε ενα search youtube γιατι ειχα δει ενα βιντεο ξεναγησης στο εργοστασιο) και δεν ειναι ακομα ουτε πολυ γνωστοι ουτε πολυ προσιτοι καθως το εργοστασιο ειναι μικρο και ποιοτικο. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απο την σχολη των ''ξερων'' ενισχυτων οπως diezel, framus, soldano? Η ειναι ''υγροι'' οπως CAE, ENGL???

Βασικα διαβασα σε καποια reviews (δεν θυμαμαι που ακριβως) για παραπονα περι αδυναμου ηχου με ενοχλητικα ασχημα και τραχια πριμα. Τα παραπονα αυτα τα διαβασα για τον Revolution και οχι τον krankenstein, αν και απ'οτι εχω καταλαβει εχουν μικρη διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συγκεκριμενος ενισχυτης για οσους δεν ξερουν ειναι ο signature του αειμνηστου Dimebag Darell Abbott των Pantera...

 

Οποιος σου ειπε ομως αρνητικα σχολια για τους krank η' δεν εχει παιξει με krank η' ειναι φανατικος του fender ηχου.

 

α) Όχι μόνο... είχε και τους Randall Warhead.

 

β) Ουγκ; To δεύτερο το εξηγείς λίγο; Μάλλον δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Αποκλείεται να μην τους αρέσουν οι Krank και να προτιμούν άλλους high gain ενισχυτές; Και ο Fender ήχος πού κολλάει;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συγκεκριμενος ενισχυτης για οσους δεν ξερουν ειναι ο signature του αειμνηστου Dimebag Darell Abbott των Pantera...

 

Οποιος σου ειπε ομως αρνητικα σχολια για τους krank η' δεν εχει παιξει με krank η' ειναι φανατικος του fender ηχου.

 

α) Όχι μόνο... είχε και τους Randall Warhead.

 

β) Ουγκ; To δεύτερο το εξηγείς λίγο; Μάλλον δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Αποκλείεται να μην τους αρέσουν οι Krank και να προτιμούν άλλους high gain ενισχυτές; Και ο Fender ήχος πού κολλάει;

 

Bεβαιως και ειχε και τους randall οπως επισης ειχε και μαρσαλλ καποια στιγμη αλλα προφανως μιλας για τον πρωιμο dimebagg ο οποιος επαιζε και με washburn και οχι dean που ειναι το signature.Tωρα για το 2ο θεμα το ανεφερα αυτο επειδη οι φεντερ φημιζονται για τα καθαρα τους και δεν νομιζω να υπαρχει καποιος που να θεωρει πως οι φεντερ ειναι high gain :wink: Eλπιζω να σε καλυψα. :) Αν δεν ημουν και καπου αλλου σαφης πες μου :) Παντα φιλικα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, συμφωνώ. Και η Fender έχει βγάλει κάποιους high gain, τους Metalhead, αλλά δεν τους βλέπω να πατάνε πόδι στην συγκεκριμένη αγορά ενισχυτών. Τους έχει ακούσει κανείς; Επίσης, μήπως έχεις κάνει σύγκριση μεταξύ του Krank Distortus Maximus και του MXR Dime Distortion;

 

Επίσης, κοιτώντας και μια παλιά διαφήμιση που έχω μπροστά μου, βλέπω ότι με Krank παίζουν και οι Fear Factory, As I Lay Dying, Shadows Fall, Black Dahlia Murder και οι... Gwar!!! Αλλά όσον αφορά στις Dean, δεν είναι κρίμα που όλες σχεδόν οι κιθάρες της λέγονται Dimebag; Τους έκατσε ένα πρώτης τάξεως endorsement, ήρθε δυστυχώς κι ένας θάνατος και έδεσε. Ας αλλάξει όνομα βρε αδερφέ... πχ από Dean σε Dime! Πιο τίμιο θα ήταν...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου