Προς το περιεχόμενο

Ονόματα νέων συγκοτημάτων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλοί από "εδώ μέσα" έχετε τα συγκροτήματά σας. Πιστεύω, αυθόρμητα και αυθαίρετα, οτι ίσως ελάχιστοι ανήκετε στο Status Quo της Ελληνικής σκηνής.

 

Όμως, υπάρχουν, θαρρώ, πολλές μπάντες νέες ώς επι το πλείστον οι οποίες, κατά την κρίση του καθενός, αξίζουν.

 

Το θέμα αυτό είναι να πούμε όσοι θέλουμε κάποια ονόματα νέεων συγκοτημάτων έτσι ώστε να συμβάλουμε με ένα πολύ πολύ μικρό λιθαράκι στο να δούμε κάποτε ένα σύμπακτο δίσκο στα ράφια ένος καταστήματος από εκείνη τη μπάντα που τόσο μας είχε αρέσει.

 

 

Αρχίζοντας, αυτοί που μου είχανε κάνει πολύ εντύπωση ήτανε οι Attico Minus (δεν θυμάμαι αν το γράφω σωστά αλλά έτσι προφερότανε). Σε κάποια φάση μοιράζανε δισκάκια τους στο Γκάζι σε κάτι συναυλιές.. αλλά έκτοτε έχασα τα ίχνη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και ένα δεύτερο...

 

 

Στο τζαζ φέστιβαλ στο Γκάζι, προπέρσινο ή περσινό δεν θυμάμαι, την ημέρα που θα εμφανιζότανε ο Erik Trufaz στην αρχή βγήκε μια Ελληνικά μπάντα με όνομα ΗΧΩΡ. Μου κάνανε τρομερή εντύπωση.

 

Είχανε στοιχεία από Tom Waits, μελωδίες που θύμιζαν Nino Rota και πολλούς πειραματισμούς. Είχανε πει οτι θα βγάλουνε ένα δισκάκι... Αλλά και αυτούς τους έχασα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην αρχή βγήκε μια Ελληνικά μπάντα με όνομα ΗΧΩΡ. Μου κάνανε τρομερή εντύπωση.

 

Είχανε στοιχεία από Tom Waits' date=' μελωδίες που θύμιζαν Nino Rota και πολλούς πειραματισμούς. Είχανε πει οτι θα βγάλουνε ένα δισκάκι... Αλλά και αυτούς τους έχασα....[/quote']

 

Λέγονται Ι.Χ.Ω.Ρ. και το album έχει ήδη κυκλοφορήσει στην candyflip. Αν θες τη γνώμη μου είναι εξαιρετικό. Samples εδώ

Τα λέμε.

Peace, Love, death metal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην αρχή βγήκε μια Ελληνικά μπάντα με όνομα ΗΧΩΡ. Μου κάνανε τρομερή εντύπωση.

 

Είχανε στοιχεία από Tom Waits' date=' μελωδίες που θύμιζαν Nino Rota και πολλούς πειραματισμούς. Είχανε πει οτι θα βγάλουνε ένα δισκάκι... Αλλά και αυτούς τους έχασα....[/quote']

 

Λέγονται Ι.Χ.Ω.Ρ. και το album έχει ήδη κυκλοφορήσει στην candyflip. Αν θες τη γνώμη μου είναι εξαιρετικό. Samples εδώ

Τα λέμε.

 

Χμμμ

 

Σίγουρα λέμε τους ίδιους...;

 

 

Αυτοί που είχα ακούσει εγώ δεν ήτανε "ηλεκτρονικοί".....

 

 

Φυσικά ντράμς. σαξόφωνα.. μελώντικες...

 

 

Δεν νομίζω οτι λέμε τους ίδιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με το συμπάθειο κιόλας..

 

 

αλλά με δίσκο από το 1987 και ίσως ένα από τα πιο γνωστά blues ελληνικά γκρούπ πόσο νέοι είναι οι Blues Wires?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι οκ σορυ, δίκιο έχεις....

 

 

Επίσης με το συμπάθειο αλλά πώς γίνεται απ τα 9 ποστ αυτου του θρεντ τα 7 να είναι δικά σου;

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου