Προς το περιεχόμενο

Κάντε τα xp να δείχνουν vista


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Kalhspera eimai kainourios sto forum kai tha hthela na rwthsw an yparxei utility gia MAC OS Χ pou na to kanei na moiazei me Vista.

An kserei kaneis please as apanthsei.

 

Lakis Kryadas 8)

 

 

Μουάχαχαχαχαααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Laki tha kaneis to e3hs: kleise to antivirus sou, :) kai to firewall, :lol: gdysou kai perilousou me oinopneuma - fae kai kana-dyo nafthalines gia namaste sigouroi. 8O

Meta anapse ena tsigaro & mpes se osa pio polla xxx kai warez sites mporeis. 8O

Xarhka pou se gnwrisa 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalhspera eimai kainourios sto forum kai tha hthela na rwthsw an yparxei utility gia MAC OS Χ pou na to kanei na moiazei me Vista.

An kserei kaneis please as apanthsei.

 

Lakis Kryadas 8)

 

Laki, den ginetai afto re. Ta Vista trexoun se computers.

 

Moyhahahahahahahahahahaha (Kalogirou style)... :) :) :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχουν πλάκα οι μαϊκροσοφτιανοί, όντως ζουν σε άλλον πλανήτη.

 

Σε λίγο καιρό ως γνωστόν βγαίνει το sp1 για vista, και ανακοινώνουν περίφανα "βάλτε vista τώρα, μην περιμένετε το sp1, τα vista είναι και γαμ^%$#^ τα λειτουργικά".

 

Δηλαδή σαν να λένε "στήσου και έρχομαι".

 

Από την άλλη βέβαια ετοιμάααααζουν και ένα....... sp3 για τα XP...

 

Καλόγήρου είπατε; ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχουν πλάκα οι μαϊκροσοφτιανοί' date=' όντως ζουν σε άλλον πλανήτη.

 

Σε λίγο καιρό ως γνωστόν βγαίνει το sp1 για vista, και ανακοινώνουν περίφανα "βάλτε vista τώρα, μην περιμένετε το sp1, τα vista είναι και γαμ^%$#^ τα λειτουργικά".

 

Δηλαδή σαν να λένε "στήσου και έρχομαι".

 

Από την άλλη βέβαια ετοιμάααααζουν και ένα....... sp3 για τα XP... [/quote']

 

Προσωπικά, εκτιμώ αυτή τη πολιτική με τα service packs. Δείχνουν ότι στο χρονικό διάστημα που "τρέχεις" ένα προϊόν, υπάρχει παράλληλη εργασία για τη βελτίωσή του - το ίδιο γίνεται και σε όλες τις διανομές Linux: όλοι όσοι το τρέχουν, κατεβάζουν updates κάθε εβδομάδα. Στην πραγματικότητα, η Microsoft απλώς μιμήθηκε τη λογική που ήδη υπήρχε στις διανομές Linux και κατά τη γνώμη έκανε πολύ καλά και τη μιμήθηκε.

 

Πέραν αυτού, τα Vista δεν ξέρω αν είναι καλά ή όχι, αλλά ξέρω ότι είναι καλύτερα από τα XP: και ωραιότερα είναι, και ασφαλέστερα, και πιο γρήγορα και -τελικά- όχι και τόσο βαρειά. Εχθές έβλεπα στο λαίσιο κάτι μικρά φορητά της πλάκας να τρέχουν Vista, χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Για εμάς τώρα που παλεύουμε με τα προγράμματα ήχου και τα σχετικά περιφερειακά, υπάρχει όντως ακόμη πρόβλημα καθότι κάποιες μεγάλες εταιρείες (όπως η M-Audio) έχουν ακόμη συσκευές που δε λειτουργούν, αλλά μη νομίζεις ότι αυτό δεν έχουν αρχίσει να το πληρώνουν.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέραν αυτού' date=' τα Vista δεν ξέρω αν είναι καλά ή όχι, αλλά ξέρω ότι είναι καλύτερα από τα XP: και ωραιότερα είναι, και ασφαλέστερα, και πιο γρήγορα και -τελικά- όχι και τόσο βαρειά. Εχθές έβλεπα στο λαίσιο κάτι μικρά φορητά της πλάκας να τρέχουν Vista, χωρίς κανένα πρόβλημα.

[/quote']

 

χωρις διαθεση να τρολλαρω σχετικα με τα vista(καθοτι ειναι γνωστο οτι ο πιγκουινος ειναι ο καλυτερος μου φιλος), η μονη προσωπικη εμπειρια μου με αυτα ηταν με το ολοκαινουριο laptop ενος φιλου με ιntel core 2 duo και 1 gb ram. ε λοιπον το μηχανημα δεν σερνοταν ακριβως, αλλα μιλαμε οτι εκανε να εκκινησει αιωνες... και μιλαμε για νεο μηχανημα. επενεβησα με το msconfig, εκοψα αχρηστα services αλλα δεν αλλαξε τιποτα.

σε γενικες γραμμες, απ οτι ακουω το 1 gb δεν ειναι και οτι καλυτερο για vista. αν κρινω κ απ την εμπειρια μου, συμφωνω.

 

αυτο που δεν καταλαβαινω (η μαλλον καταλαβαινω μια χαρα, αλλα το λεω ρητορικα :D ) ειναι γιατι να ειναι τοσο βαρια, μνημοβόρα και να πιάνουν τόσο πολυ χώρο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 σε αυτά που είπε ο Μιχάλης. Στήνω Vista και XP σε desktop και laptop λόγω δουλειας, και το πόσο βαριά και ασήκωτα είναι τα vista το βιώνω καθημερινά. Οι περισσότεροι μου ζητάνε να βάλουν XP στο καινούργιο laptop τους ή dual boot XP/VISTA. Αυτό προσωπικά μου λέει πάρα πολλά.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου