Προς το περιεχόμενο

Περι κουρδίσματος κιθάρας πάλι....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τότε όποιος θέλει να αποφύγει την τρέλλα ας το ρίξει στα synthies....

 

Μη το λες. Ενα παλιό Jen αναλογικό που βρήκα σε αποθήκη παλαιού πληκτρά' date=' μετά από ολίγη χρήση, αρχισε να χάνει. Μετά έπεσε μισό ημιτόνιο :? και μετά σταμάτησε να παραγει ήχο. Είχα όμως την τιμή να παίξω με ξεκούρδιστο synth.

 

 

:oops: Μόλις κουρευτηκα μετά από 5 χρόνια :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τότε όποιος θέλει να αποφύγει την τρέλλα ας το ρίξει στα synthies....

 

Μη το λες. Ενα παλιό Jen αναλογικό που βρήκα σε αποθήκη παλαιού πληκτρά' date=' μετά από ολίγη χρήση, αρχισε να χάνει. Μετά έπεσε μισό ημιτόνιο :? και μετά σταμάτησε να παραγει ήχο. Είχα όμως την τιμή να παίξω με ξεκούρδιστο synth.

 

 

:oops: Μόλις κουρευτηκα μετά από 5 χρόνια :cry:

 

Ελεοοοοοοοοοοος !!!! Μα τίποτε σ'αυτή τη διάσταση δέν είναι σταθερό τελικά ???? :lol: :lol:

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεοοοοοοοοοοος !!!! Μα τίποτε σ'αυτή τη διάσταση δέν είναι σταθερό τελικά ???? :lol: :lol:

 

Τίποτα. Εκτός από την εγγύηση της ΚΙΑ...

ΚΙΑ ceed, τώρα με 7 χρόνια εγγύηση. :lol: :lol: :lol: 8) :P

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....είμαι μάλλον δυσλεκτικός και όπως το διάβασα στα γρήγορα νόμισα πως είπες "τίποτε εκτος του ΙΚΑ"......ούφφφφ........ :lol:

 

 

Α! και κάτι ον τόπικ.....ας μας πεί κανένας μαστρομάστορας της κιθάρας αυτό που βλέπω και τρελλαίνομαι,αναφορικά με το πρώτο μου ποστ.....δεν έχω κλιματισμό,τραβάω κάτι 30ρες μέσα στο σπίτι,και οι κιθάρες.....ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΤΟΝΙΚΑ....δεν είναι αφύσικο ? λογικά δεν διαστέλλονται οι χορδές οπότε θα έπρεπε να πέφτουν τονικά ???

Επαναλαμβάνω με ηλ/κο κουρδιστήρι όλες σχεδον το ίδιο πάνω.. 8O

 

....βρε μπας και ο κρύσταλος του κουρδιστηριού ολισθαίνει κι αυτός με τις ζέστες ή τα παραλέω ???

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
....είμαι μάλλον δυσλεκτικός και όπως το διάβασα στα γρήγορα νόμισα πως είπες "τίποτε εκτος του ΙΚΑ"......ούφφφφ........ :lol:

 

 

Α! και κάτι ον τόπικ.....ας μας πεί κανένας μαστρομάστορας της κιθάρας αυτό που βλέπω και τρελλαίνομαι' date='αναφορικά με το πρώτο μου ποστ.....δεν έχω κλιματισμό,τραβάω κάτι 30ρες μέσα στο σπίτι,και οι κιθάρες.....ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΤΟΝΙΚΑ....δεν είναι αφύσικο ? λογικά δεν διαστέλλονται οι χορδές οπότε θα έπρεπε να πέφτουν τονικά ???

Επαναλαμβάνω με ηλ/κο κουρδιστήρι όλες σχεδον το ίδιο πάνω.. 8O

 

....βρε μπας και ο κρύσταλος του κουρδιστηριού ολισθαίνει κι αυτός με τις ζέστες ή τα παραλέω ???[/quote']

 

Χμμμμμ. Όλες οι κιθάρες το ίδιο κάνουν ή μόνο η ροζούλα? Το κάνει μήπως κάποια με double action trussrod? Ένα double action που έχει ρυθμιστεί για να διορθώσει upbow μπορεί (αν επιμηκυνθεί) να επιτρέψει στο μανίκι να τεντώσει λίγο τις χορδές.

Αν όχι, τότε φώναξε μέντιουμ. Υπάρχει φάντασμα στο σπίτι που πάει το βράδυ και τις κουρδίζει. :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες,και όλες την ίδια απόκλιση.Θα δοκιμάσω ένα σοφτγουερικό κουρδιστήρι το βραδάκι......οι πιθανότητες κατηγορούν το κουρδιστήρι....έχασα και το πηρούνι γαμώτο,με φάγατε με τα κωλοηλεκτρονικά... :lol:

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου