Προς το περιεχόμενο

Bοηθεια για αγορα Resonator..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

Τωρα τελευταια, ψαχνω να βρω μια resonator, μιας και εχω κολλησει με delta blues και slide.. Mιας και την θελω για slide και ανοιχτα κουρδισματα, εχω καταληξει πως θελω μια three-cone brass resonator με μαγνητη για ηλεκτρικο παιξιμο. Το πρόβλημα ειναι... τι εταιρεια??? Oι National που ειναι μια standard λυση αλλα ειναι απλησιαστες, ειδικα τα μοντελα που με ενδιαφερουν. Προσπαθησα να επικοινωνησω με την εταιρια Amistar της Τσεχιας αλλα φαινεται να με αγνοουν... Εχετε ακουσει για καποια αξιοπιστη εταιρια( η ακομα καλυτερα αν εχετε παιξει με καποια συγκεκριμενη κιθαρα).. Το budget ειναι κοντα στα 1000 e...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ συνάδελφε εδώ και ένα μήνα αγόρασα από τη Γερμανία

http://www.taranaki-guitars.de/cnt/asp/default.asp

(και μάλιστα ο τύπος μου την έστειλε χωρίς να την έχω πληρώσει και λέγοντάς μου ότι εάν δεν μου άρεσε να του τη γυρίσω πίσω!!!)-σου αντιγράφω το mail του όταν τον ρώτησα πως ξέρει ότι δεν θα του φάω τα λεφτά

"Give something good and you will get something in return.

This policy works very well for me. And a personal contact helps too."...μια Eastwood Delta-6. Made in China με πολύ καλό φινίρισμα, 3 κιθάρες σε μία ακουστική, ηλεκτακουστική με ένα piezo και ηλεκτρική με ένα P90...400 ευρώ. Δεν το έχω μετανοιώσει καθόλου...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

και γω ψαχνομαι για resonator αυτην την εποχη. (three cone & μεταλλικο σωμα σωστος :wink: ). με €1000 ψαχνε στα ebay και περιμενε θα βρεις σιγουρα ευκαιρια. κοιτα και στα μαγαζια με μεταχειρισμενα στην αθηνα κατι παιζει κατα καιρους.. (€1000 = $1300 εισαι στα ορια για να βρεις καμμια national φτηνη). εχει ενας πρωην συγκατοικος μου μια και ειναι..... αααχ... :roll: :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παω Παρισι τον October που ερχεται και μαζευω λεφτα μπας και βρω εκει τιποτα, εχει πολλους με folk ινστρουμεντς...

Εμενα ο ερωτας μου ειναι αυτη:

im602.jpg

im601.jpg

 

Aκομα περιμένω απαντηση για τιμη...Kαταραμενες tri-cones...

To Hawaian engraving μου φαινεται kitsch...Αντιθετα αυτο το θεμα, η ακομα τα chrysanthemum, lily of the valley και μερικα ακομα θεματα τα σπανε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως η πιο όμορφη resonator που έχω δει. Τιμή δεν ξέρουμε, ε? Οχι ότι θα την έπαιρνα βέβαια...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες από δευτέρα να πάω για σένα; Ούτως ή άλλως θα κατέβω για κάτι δουλειές, οπότε δε θα είναι κόπος.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thank γιου μπουκα...Αν μπορεις πηγαινε γιατι εγω θα μαι αθηνα στα τελη σεπτεμβρη... Ρωτα τον για μια 3cone με χαρακτηκα πανω και εναν μονο μαγνητη ποσο παει περιπου...

Το μοντελο λεγεται Aged Electric three cone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου