Προς το περιεχόμενο

Schecter Hellraiser C-1!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παλικαρια του Noiz!Μετα την ερωτηση με τα πολυεφφε που έκανα πριν καμια βδομαδα, θέλω να ρωτήσω για την Schecter Hellraiser την θέλω για thrasies,Carcass, Arch Enemy, Nevermore, Haunted και τα τοιαυτα.... Κανει, εχει κανεις εμπειρία απ'την εν λόγω κιθάρα.Με παρόμοιo με παρόμοιο μοντέλο παίζει και ο Ευθύμιος Λούμης(Jeff Loomis) :wink: !!!

www.schecterguitars.com

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μα για τέτοια παιξίματα είναι φτιαγμένα αυτά τα όργανα. Αλλιώς δε νομίζω να τη βγάζανε Hellraiser... Κοίτα μεσα στο φόρουμ, έχει ξανασυζητηθεί η υγκεκριμένη κιθάρα και με εντυπώσεις από αυτούς που την αγορασαν.

 

Εγώ πάντως θα προτιμούσα την C-7 Hellraser γιατί είμαι πολύ κάπρος.

 

c7_hellraiser_blk.jpg

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κατοχος 2 C-7 και εγω θα σου προτινα να παρεις 7-χορδη μοντελλο

για 2 λογους

Ο πρωτος ειναι οτι τα συγκροτηματα που αναφερεις παιζουν χαμηλοτερα απο το standard κουρδιασμα κ δευτερος λογος ειναι ο οικονομικος!!

η 7-χορδη ειναι φθηνοτερη της εξαχορδης

http://guitare.playback-europe.com/schecter-c-1_blackjack-11648.html

http://guitare.playback-europe.com/schecter-c-7_blackjack-11650.html

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ μια φορά βρισκόμουν σε ένα μαγαζι και είχε μπει μέσα ένα παληκάρι που ήθελε μια εφτάχορδη Schechter (νομίζω όχι τη Hellraiser).Και τη συγκρινε με την ίδια εξάχορδη.Τελικά πήρε την εξάχορδη γιατί είχε αρκετά καλύτερο ήχο.Δε ξέρω αν αυτό ισχυέι και για τη Hellraiser,οπότε καλύτερα να τις ακούσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κι εγω εχω ακουσει κατι τετοιο για την εφτάχορδη, δεν ξέρω αν ισχύει.Θα παω οπωσδήποτε να δοκιμάσω, παντα δοκιμαζω πριν παρω κιθαρα, βασικά και κιθάρα να μην θέλω να πάρω πάλι δοκιμαζω οποτε βρεθω σε μαγαζί.... :lol: .Το θέμα είναι οτι στο Ιντερνετ την βρήκα μόνο στο Musician's Friend την κόκκινη που θέλω.Ξέρει κανένας αλλος κανα site που να την έχει?

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε mixlad41 οι κόκκινες είναι θεές.

και οι C1 και η c7 είναι πανέμορφες, και μιας και είδα ότι οι τιμές είναι νορμάλ ψήνομαι και εγώ

αλλά υπάρχει αντιπρόσωπος στην ελλάδα για να τις δοκιμάσεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει οΝτουκας στα Γιάννενα και κάποιος στην Αθήνα,αλλά δεν είμαι σίγουρος ποιος.Θεσσαλονίκη είχε πάρει μια φορά το μάτι μου στο Μαυρομουστάκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αθήνα τις φέρνει ο Τσιτιρίδης στη Ακαδημίας, στο ύψος της Θεμιστοκλέους. Hellraiser δεν είχα δει πάντως, αλλά μια ιδέα παίρνεις. Εμένα μου είχαν φανεί πολύ καλές, κι οι τιμές τους ακόμα καλύτερες.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι αθήνα πήγαινε στο Αιγάλεω στη telesound... έχει σίγουρα, την είδα λιγότερο από ένα μήνα πριν όταν αγόρασα την omen extreme... έχει και πολύ καλές τιμές για τις Schecter. Μου έλεγε και πως πολλοί ζητούσαν το signature του Loomis αλλά ποτέ δεν έχει έρθει Ελλάδα... c-1 έχει και στο Τσιτιρίδης στην Ακαδημίας, όπως λέει ο earendil, αλλά είχε μόνο μία μαύρη όταν πήγα και θα έφερνε πολύ αργά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αντιπρόσωπος ελλάδας σύμφωνα με το site της Schecterείναι η Telesound. O Ντούκας δεν ξέρω αν τις φέρνει μέσω αυτών ή ανεξάρτητα, πάντως αν σας φέρει ο δρόμος προς Γιάννενα αξίζει να τον προτιμήσετε. Ο Τσιτιρίδης λογικα τις φέρνει μέσω της telesound.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου