Προς το περιεχόμενο

Θελω την ψηφο σας...



Προτεινόμενες αναρτήσεις

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

οχι δεν εχει να κανει με την 16η Σεπτεμβρη........Σκεφτομουν λοιπον την

αγορα καποιας κιθαρας και αναμεσα στις υποψηφιες ηταν τεσσερις......Aφου λοιπον απεκλεισα την μια υποψηφια (τι να κανουμε δεν τις γουσταρω τις les paul....παροτι δεν βρισκω τους διπλοπηνιακους να υποφερουν απο το φαινομενο λασπη οπως καποιος διατεινονταν εδω παλαιοτερα....................)

εμεινα με τις εξης τρεις (ουσιαστικα 2 επιλογες....)

 

1. Rockinger tele (lake placid blue) με αλλαγη (οχι απαραιτητα βεβαια) στους μαγνητες......στα θετικα της επιλογης αναφερω το γεγονος πως ναι, μετα απο 4 στρατ επιτελους ισως χρειαζομαι και λιγη τελε . Στα αρνητικα: φοβαμαι πως ελαχιστες φορες θα την χρησιμοποιησω και συνεχεια θα επιστρεφω στις στρατ μου.......ποτε μου δεν ενθουσιαστηκα με τον ηχο της

(ειναι λιγο.....yeaaaahhhaaa) και οσες φορες επαιξα με μια παντα κατεληγα στο:"καλη....αλλα δεν ειναι στρατ......."

 

2. να φτιαξω μια στρατ (παντα με LPB σωμα) και τους αγαπημενους μου CS69.....η αληθεια ειναι οτι (εκτος απο την ευχαριστηση του DIY) o λογος για την αγορα ακομη μιας στρατ ειναι οι CS69 . Και αλλη στρατ

ομως????

 

3. CP60.......ολα τα προαναφερθεντα ετοιμα χωρις κουραση μπελαδες και κυριως φθηνοτερα....ομως (χωρις να ειναι ασχημο)δεν με τρελλαινει το χρωμα, προτιμω σαφως το maple μανικι, ε και αλλη η διαδικασια της συναρμολογησης....

 

Προσπαθηστε να μην ψηφισετε σαν να προκειται για την ποδοσφαιρικη σας ομαδα.....:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:(εξαλλου τελικα του κεφαλιου μου θα κανω ουτως η αλλωστε) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κοίτα στρατο φτιαγμένη όπως την θες , αν δεν απατώμαι, έχεις, οπότε αποκλείω το 2.

 

Όλοι όσοι έχουν λένε τα καλύτερα για την 1η

 

Και γιατί την CP60 και όχι την 50;

 

¶ρα ως τώρα χαλαρά θα σου προτείνω την 1η, θα περιμένω όμως τι θα πεις για την 50άρα.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tele μην παρεις γιατι θα παθεις αυτο που παντα παθαινω εγω με ολες τις στρατ απλα καταληγω να λεω "καλη ειναι αλλα..τελε δεν ειναι... :lol: "

 

 

η πλεον λογικη λυση ειναι η CP60 και το χρωμα της φοβερο!

:wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε τότε ψήφισα ευθαρσώς την 1η επιλογή, για να μη σου πω να πάρεις κάποιο τελείως διαφορετικό όργανο (κανά σκάφος, ακουστική, κάτι άλλο έστω μπάσο :lol: )

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη γνώμη μου στην έχω πει ήδη.

 

Rockinger Tele γιατί

 

1) Δεν έχεις TELE και πίστεψέ με σου ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!!! (Πάρτο χαμπάρι!!! :lol:) Εδώ κι ο Gilmour, έχει τουλάχιστον 2!!! ;)

2) Είναι μια κιθάρα με απίστευτη ποιότητα κατασκευής που δε χρειάζεται να αλλάξεις τίποτα (ούτε ΚΑΝ μαγνήτες)

3) Οι partscaster έχουν μεν τη χαρά της δημιουργίας, εμπεριέχουν τον κίνδυνο όμως να μη σου πετύχουν και επίσης να δώσεις πολύ περισσότερα χρήματα από το αρχικό σου budget

 

Αυτά από μένα...:D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ψήφισα την CP60's στο πολύ ανοιχτό μπλε χρώμα (και πολυσυζητημένο επίσης). Σε αυτήν την κιθάρα λοιπόν, αν θέλεις τελικά, μπορείς να πάρεις και να βάλεις ένα μπράτσο Rockinger (ή ότι άλλο θέλεις) με maple ταστιέρα για να μην στερηθείς τελείως και τη χαρά της δημιουργίας.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου