Προς το περιεχόμενο

Live παίξιμο με δύο midi οργανα στο CubaseSX


zinobios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δηλαδή να επιλέξω και τα δύο track συγχρόνως όπως επιλέγουμε τα αρχεία στα Windows κρατώντας πατημένο το πλήκτρο Shift και κάνοντας κλικ στα δύο tracks. Λές αυτό να κάνει τα δύο tracks να ακούγονται συγχρόνως;

 

:!: Η επιλογή μπορεί να γίνει έτσι (δουλεύει η πολλαπλή επιλογή με το Ctrl ή με το Shift), ομολογώ ότι δεν το έχω δοκιμάσει αλλά αισθάνομαι ότι δεν θα δουλέψει καθώς δεν ενεργοποιείς τον μίκτη στο input buss χωρίς το record enabled... Δοκίμασε και ενημέρωσε μας, είμαι περίεργος :wink:

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι σου συμβαίνει το εξής: έχεις ενεργό το default setting του SX που όταν επιλέγεις ένα κανάλι, ενεργοποιεί αυτόματα το record/monitoring για αυτό ("Enable record on selected track"), άρα ακούς. Αν ενεργοποιήσεις το monitoring (όταν ενεργοποιείς το record, ενεργοποιείται κι αυτό ανάλογα με τις ρυθμίσεις σου στα preferences του SX) και στα 2, είσαι ΟΚ. Δε χρειάζεται να έχεις επιλεγμένα τα κανάλια. :wink:

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου