Προς το περιεχόμενο

HAMMOND opinions....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΡΑ ΕΤΣΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΛΑ ΕΦΑΓΑ ΜΙΑ ΦΛΑΣΙΑ.ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΩΡΑΙΟ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ORGAN ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΜΕ ΟΤΙΔΟΙΠΟΤΕ ΤΕΤΟΙΟ ΝΑ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ COMMUNITY OR SOMETHING LIKE THAT ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΑΝ ΝΑ ΑΝΤΑΛΑΖΑΜΕ ΙΔΕΕΣ ΝΑ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ GIG Η΄ΚΑΝΕΝΑ FESTIVAL ???ΑΦΟΥ Η ΨΑΡΟΚΩΣΤΕΝΑ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΨΑΧΤΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ . ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ!! :roll:

ahas

Performer Musician (Keyboards) join on Facebook

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

www.myspace.com/happydogproject

για να πάρεις μια ιδέα (αυτό είναι το συγκρότημά μου)

επίσης

www.myspace/blendpage (συμμετοχή στο δισκάκι του Blend, se hammond/rhodes)

Γενικώς jazz αλλά με ελληνικά/μεσογειακά ηχοχρώματα, μονά μέτρα και εμμονή στο groove. Kατά καιρούς έχω παίξει με πολύ κόσμο. Ημουν μέλος σε ένα παλιότερο γκρουπ -δεν ξέρω καν αν το πρόλαβες- τους Oh! MY Garden

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.myspace.com/happydogproject

για να πάρεις μια ιδέα (αυτό είναι το συγκρότημά μου)

επίσης

 

Σόρρυ για το offtopic αλλά γούσταρα hammondάκι. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.myspace.com/thehipstairs

 

 

60s influenced easy listening / hammond beat

 

 

παίζω και σε άλλες μπάντες όπως οι sound explosion και οι teardrops αλλά και session σε διάφορα σχήματα αλλά είναι non-clonewheel related οπότε τα λέμε μια άλλη φορά :)

 

 

Καλό σ/κ παίχτες και ελπίζω να το κάνουμε το φεστιβαλάκι :)

 

 

 

p.s. Ως τακτικός στον Βλάσση ξέρω πολύ καλα την παλιά σου μπάντα γιάννη οπως και σενα σε θυμαμαι φατσικά. Κρίμα που οι OMG είχαν τα 2 τραγικά συμβάντα. Πολύ καλα παιδιά. Ημουν και είμαι fan.

HDP πολύ ενδιαφέρον σχήμα θα σας δώ λογικά στο guru :)

ammond - fender rhodes - farfisa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.s. Ως τακτικός στον Βλάσση ξέρω πολύ καλα την παλιά σου μπάντα γιάννη οπως και σενα σε θυμαμαι φατσικά. Κρίμα που οι OMG είχαν τα 2 τραγικά συμβάντα. Πολύ καλα παιδιά. Ημουν και είμαι fan.

HDP πολύ ενδιαφέρον σχήμα θα σας δώ λογικά στο guru

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

Αστα modboy, αυτά είναι τα τραγικά της ζωής και όλα τ' άλλα (καλή ώρα τα hammond) είναι απλώς οδοντόκρεμες. Εκλαιγε πολύς κόσμος όταν πέθανε ο Αλέξης και ο Θέμης και μας τσάκισε εντελώς όλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης πολύ ωραίος ήχος το hipstairs project, uplifting! Για ειδοποίησε για κανα liveάκι, θέλω να 'ρθω να σας δω (σας κάναμε και add)

ΒΤW, neeq ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια - τα 2 tracks είναι Korg CX3 και τα άλλα δύο original Hammond

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου