Προς το περιεχόμενο

Τη γνώμη σας! Ηχογράφηση και Μίξη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ παιδιά για τα καλά σας λόγια, όντος υπάρχει ένα 80's κλίμα το οποίο θα το κοιτάξω. Ίσως λιγότερο reverb...

 

Όσο για τα πλήκτρα στο τέλος του κομματιού είναι αρμονίες και θα μπει και κιθάρα με το ίδιο θέμα, όντος είναι πολύ νεκρά αλλά αυτό έγινε εσκεμένα για να γεμίσει με κιθάρες μια τρίτη κάτω από αυτό που παίζουν τα πλήκτρα... Τότε θα τελειώσω και με τη μίξη οριστικά...

 

Φιλικά, Διονύσης. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε "FusionMalmo..." το κομμάτι σας είναι εξαιρετικό. :D Έτσι ρε, ορίστε μια σοβαρή εγχώρια progresive μπάντα! Πήξαμε στους thrash-death-black-άδες!!!

Για πες μου λίγο, το group σας είναι οι Spectrum; Η σελίδα σας στο myspace είναι αυτή που δίνεις παραπάνω;

 

Respect to: Fragile Vastness, Equal Vector, Wastefall, Art of Simplicity...

www.myspace.com/dizzydizign

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα προσθέσω αν μου επιτρέπεται, την πολυ καλή στερεοφωνική εικόνα του κομματιού, αν και το ευρος μπορουσε να μεγάλωσει λιιιγο ακόμα.

 

Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιησες για mastering?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε "FusionMalmo..." το κομμάτι σας είναι εξαιρετικό. :D Έτσι ρε' date=' ορίστε μια σοβαρή εγχώρια progresive μπάντα! Πήξαμε στους thrash-death-black-άδες!!!

Για πες μου λίγο, το group σας είναι οι Spectrum; Η σελίδα σας στο myspace είναι αυτή που δίνεις παραπάνω;

 

Respect to: Fragile Vastness, Equal Vector, Wastefall, Art of Simplicity...[/quote']

 

Ναι φίλε μου οι Spectrum είμαστε με myspace αυτό που δίνω παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα προσθέσω αν μου επιτρέπεται' date=' την πολυ καλή στερεοφωνική εικόνα του κομματιού, αν και το ευρος μπορουσε να μεγάλωσει λιιιγο ακόμα.

 

Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιησες για mastering?[/quote']

 

Το WaveLab 5 χρησιμοποιώ αλλά η στερεοφωνική εικόνα έχει φτιαχτεί εξ ολοκλήρου κατα τη διάρκεια της μίξης στο NUENDO. Κατά το mastering πρόσθεσα μόνο compression, limiting & dithering. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου