Προς το περιεχόμενο

Σύγκριση Musicman, Jackson, ESP, Ibanez


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι σωστά. Τα έγραψα κάπως μπερδεμένα αλλά καλά το κατάλαβες. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι όταν συνδέεις δύο βήσματα η κιθάρα λειτουργεί διαφορετικά απο όταν συνδέεις μόνο το ένα βύσμα και η έξοδος πιέζο προσαρμόζεται στις δύο διαφορετικές καταστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ήρθε η κιθάρα και έχω μείνει! Πρώτον το χρώμα είναι χίλιες φορές πιο ωραίο από τις photos που είχα δει! Ο ήχος είναι πάρα πολύ ευέλικτος, ο neck με τον bridge δεν έχουν τεράστια διαφορά, αλλά η μεσσαία θέση βγάζει τελείως διαφορετικό ήχο! Τα πιέζο είναι πολύ καλά, το μόνο μειονέκτημα είναι ότι ακούγεται πολύ το τρίξιμο των χορδών άμα παίζω δυνατά... Γενικά έχω πορωθεί! Και η ταστιέρα μ αρέσει πολύ! Είναι πολύ καλύτερη κατασκευή από την jem. Οι μαγνήτες έχουν πολύ περισσότερο γκάζι και πολύ "σκάσιμο", εκτός από τη μεσσαία θέση που κόβει πολύ. Το τρέμολο μ αρέσει πάρα πολύ, γιατί κάνει ότι και το floyd rose, και γλιτώνεις τον κόπο της αλλαγής χορδών και είναι και πιο σταθερό, και σαφώς περισσότερο sustain, αφού δεν έχει και lock στο nut και είναι και πολύ μικρότερο και σταθερότερο το τρέμολο! Τα locking tuners είναι πολύ καλή φάση γιατί ότι και να κάνεις το κούρδισμα παραμένει! Γενικά δεν νομίζω να βρώ άλλη κιθάρα να μου ταιριάζει τόσο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλωσήρθες στον κόσμο της Musicman. Το πολύ πολύ να καλομάθεις και να μήν μπορείς να παίξεις με άλλη κιθάρα μετά. Αν μπορείς βγάλε φώτο να δούμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

καλόπαιχτη φίλε! όλα τα λεφτά είναι. δεν σε πρόλαβα όμως...

θα σου έλεγα να πας γιαυτήν  ;):

 

http://www.jpmregister.com/images/jpm1.jpg

 

την είχα παλιά το 1999 και την πούλησα. το μετάνιωσα την ίδια μέρα... ακόμα κλαίω... :'( :'( :'( :'( :'(

 

είναι αυτό ακριβώς που έψαχνες.

 

εύχομαι η αγορά σου να σε ικανοποίησε 1000%!!!

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου