Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου PC


SPYROID

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω έναν γνωστό που μπορεί να αγωράσει για λογαριασμό μου Hardware για PC (και όχι μόνο) από γνωστό κατάστημα στο οποίο εργάζεται στην μισή τιμή.Σκέφτηκα μήπως ήρθε η ώρα να αντικαταστήσω το Πιτσι μου και σκέφτηκα να ρωτήσω μήπως υπάρχουν κάποια στάνταρ που πρέπει ή ΔΕΝ πρέπει να αγοράσω από θέμα CPU, Motherboard κ.λ.π.

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έναν γνωστό που μπορεί να αγωράσει για λογαριασμό μου Hardware για PC (και όχι μόνο) από γνωστό κατάστημα στο οποίο εργάζεται στην μισή τιμή.Σκέφτηκα μήπως ήρθε η ώρα να αντικαταστήσω το Πιτσι μου και σκέφτηκα να ρωτήσω μήπως υπάρχουν κάποια στάνταρ που πρέπει ή ΔΕΝ πρέπει να αγοράσω από θέμα CPU' date=' Motherboard κ.λ.π.[/quote']

 

Το ποσοστό κέρδους με το οποίο λειτουργούν τέτοια καταστήματα δεν είναι σε καμία περίπτωση 50%. Μήπως σε παραμυθιάζουν;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έναν γνωστό που μπορεί να αγωράσει για λογαριασμό μου Hardware για PC (και όχι μόνο) από γνωστό κατάστημα στο οποίο εργάζεται στην μισή τιμή.Σκέφτηκα μήπως ήρθε η ώρα να αντικαταστήσω το Πιτσι μου και σκέφτηκα να ρωτήσω μήπως υπάρχουν κάποια στάνταρ που πρέπει ή ΔΕΝ πρέπει να αγοράσω από θέμα CPU' date=' Motherboard κ.λ.π.[/quote']Υποθέτω πως το θες για ηχογραφίσεις(και όχι μόνο).Πάρε καλή κάρτα ήχου(καμιά εξωτερική πχ),σχετικά καλή κάρτα γραφικών(εκτος και αν το θες για παιχνίδια),motherboard που να έχει πάνω sata drivers(για να μην τρέχεις αργότερα) και το σημαντικότερο ΔΥΝΑΤΟ ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ.Πες περισσότερα για για την χρήση που το θες ώστε να βοηθήσουμε περισσότερο

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστω και οτι είναι -30% αυτό έχει σημασία; απλά να μου πείτε τι να προσέξω απο θέμα ασυμβατώτητας π.χ. Να πάρω Intel ή AMD και ποιόν και σε ποιό motherboard;

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To PC θα είναι κυρίως για μουσική αλλά και για κάποια παιχνίδια ενίωτε. Κάρτα ήχου θα βάλω από το παλιό Μ-audio audiophile 2496 για αρχή.

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά θα του τα δώσει χονδρικής ρε παιδιά.Το είχα κάνει και γώ αυτό.Δεν υπάρχει άλλη περίπτωση.

 

Intel συνιστούν 28 κατασκευασταί υπολογιστών.Με λίγο μαλακτικό 2 Gb ράμ στα περισσότερα mhz που θα βρείς και ένα m/b "πουσαρισμένο'' για multimedia εφαρμογές θα χεις καλές πλύσεις.Τώρα για το στίψιμο θές και ένα μεγάλο γρήγορο σκληρο(sata 2) δίσκο.Για το στέγνωμα καλή είναι η m-audio σου.A και το λάστιχο για το νερό μην ξεχάσεις να είναι μεγάλο(ίσα με 500+watt) και αθόρυβο.

 

Θα σε ζηλεύει και η γειτόνισα η αρχιπλύστρα του είδους.

 

Υ.Γ.(όλα αυτά στα ψέματα ε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά θα του τα δώσει χονδρικής ρε παιδιά.Το είχα κάνει και γώ αυτό.Δεν υπάρχει άλλη περίπτωση.

 

Intel συνιστούν 28 κατασκευασταί υπολογιστών.Με λίγο μαλακτικό 2 Gb ράμ στα περισσότερα mhz που θα βρείς και ένα m/b "πουσαρισμένο'' για multimedia εφαρμογές θα χεις καλές πλύσεις.Τώρα για το στίψιμο θές και ένα μεγάλο γρήγορο σκληρο(sata 2) δίσκο.Για το στέγνωμα καλή είναι η m-audio σου.A και το λάστιχο για το νερό μην ξεχάσεις να είναι μεγάλο(ίσα με 500+watt) και αθόρυβο.

 

Θα σε ζηλεύει και η γειτόνισα η αρχιπλύστρα του είδους.

 

Υ.Γ.(όλα αυτά στα ψέματα ε)

:D Σωστός χαχα

Κάπως έτσι το φανταζόμουν

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χονδρική θα στο δώσει με μείον 30 - 40 % από την λιανική???

Από που ψωνίζει ρε φίλε χονδρική? Από την Λαική της Taiwan?

μήπως αντί για TFT LCD, του δίνουν τίποτα Trip LSD? Κάτι άλλο παίζει... πιθανόν κάποια εξαρτήματα στοκ ή κάτι άλλο.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως προς το θεμα του επεξεργαστη τα πραγματα ειναι εντελως σχετικα. αποψη μου, μην ρωτας κανεναν κ επελεξε μονος σου, γιατι οι αποψεις διυστανται και πιο πολυ θα μπερδευτεις παρα θα βγαλεις ακρη(ως προς το cpu παντα.)

 

απο κει και περα, αυτη την περιοδο οι μνημες ειναι φτηνες, οποτε μπορεις να βαλεις στα 800 Mhz.

 

αν δεν παιζεις παιχνιδια, παρε μια απλη καρτουλα γραφικων, αλλα , αποψη μου, μην αρκεστεις σε οn board κλπ με shared memory κλπ.δωσε 30 ευρω για μια pci-e και τελειωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου