Προς το περιεχόμενο

(πεταλώματα) ξεχωριστά πετάλια ή πεταλιέρα


boem

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έστω ότι δεν έχετε καθόλου effects και pedals για την κιθάρα σας και διαθέτεται ένα ποσό 400 - 500 ευρώ για να κάνετε την σχετική αγορά. Θα προτιμήσετε να αγοράσετε με αυτό το ποσό α)ξεχωριστά πετάλια ή β)κάποιο πολυεφφέ, πεταλιέρα, κτλ ?? ή μήπως κάποιον συνδυασμό αυτών των δύο??

 

Ναι ναι, το ξέρω ότι είναι θέμα γούστου και επιλογής μουσικής και θέμα ευκολίας και και και κτλ ,

εγώ εσάς ρωτάω να μου πείτε τη δική σας ενέργεια στη συγκεκριμένη περίπτωση.

8)

deja vu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν γνωρίζεις τι ακριβώς θες, είναι ενα καλό ποσό για κάποια καλά πετάλια.

 

Αν δεν ξέρεις και πολλά απο εφφέ, προτείνω την αγορά της πιο φθηνής πεταλιέρας της αγοράς και με τον καιρό, το ψάχνεις το θέμα λίγο παραπάνω...

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρταται απο το ποσα πεταλια θελεις και μονο. προσωπικα εχω και πεταλιερα(tonelab se) αλλα και μπολικα πεταλια και παιζω με ολα.

το μονο σιγουρο ειναι οτι η tonelab, ασχετα απ την ποιοτητα της, με βοηθησε πολυ να καταλαβω τι ακριβως χρειαζομαι απο εφφε.αν δεν ξερεις τι θελεις λοιπον, η λυση μιας αξιοπρεπους πεταλιερας θα ηταν οτι πρεπει.

απ την αλλη, με 500 ευρω μπορεις να παρεις μια αξιοπρεπεστατη πενταδα(+/-) απ τα "βασικα" σου πεταλια και να ειναι καλυμμενος.

 

με λιγα λογια πρεπει να μας πεις τι εχεις στο μυαλο σου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο μυαλό μου έχω ακριβώς αυτό που είπες, δηλαδή ότι με 500 ευρώ παίρνω μια αξιοπρεπέστατη πεντάδα και είμαι οκ. Εγώ έχω στο μυαλό μου συγκεκριμένα εφφέ που χρειάζομαι απλά αυτό που με προβληματίζει είναι μήπως κάνω χαζομάρα που δώσω τόσα λεφτά τη στιγμή που η πεταλιέρα μου δίνει περισσότερες δυνατότητες επιλογής και είναι πιο εύχρηστη. Ομως ο ήχος της είναι σχετικά χαμηλότερης ποιότητας.

Γι αυτό και ρωτάω τη δική σας γνώμη. Εσείς τι θα κάνατε?

 

 

(απλά τσεκάρω αν είστε της ποσότητας ή της ποιότητας!!! :lol: :lol: :lol: )

deja vu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ μου μυρίζει τσακωμός...:roll:

 

Εγώ κρύβομαι στο ανάχωμα και παρακολουθώ με ενδιαφέρον τρώγωντας ποπ-κορν! :lol: :lol:

Χωρίς πλάκα τώρα δεν υπάρχει τέτοιο κίνητρο εκ μέρους μου, με ενδιαφέρει όμως πάρα πολύ η γνώμη σας πάνω στο θέμα.

Τι λέει να δεις η παροιμία.. κάτι για το λίθο βαλέτω ?!!!

deja vu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(απλά τσεκάρω αν είστε της ποσότητας ή της ποιότητας!!! :lol: :lol: :lol: )

 

Δεν τίθεται θέμα ποσότητας ή ποιότητας.

 

Πετάλια παίρνει αυτός που ξέρει τι ακριβώς θέλει να "πειράξει" στον ήχο του. Αντίθετα η πεταλιέρα προορίζεται για αυτόν που ζητά μια συνολική λύση.

 

Εσύ τι ακριβώς θες;

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζομαι 4 -5 εφφέ όλο κι' ολο. Και αν σκεφτείς ότι δεν με ενδιαφέρουν και πολύ τα βρώμικα τότε η podxt live που είχα στο μυαλό μου, μου είναι μάλλον μη συμφέρουσα. Είναι όμως αυτά τα πάτα κόψε ράψε στείλε και γενικά η χρηστικότητα της που την κάνουν να κάθετε μπροστά μου. δεν είχα πεταλιέρα και μου ναι λίγο άγνωστο. δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει. κατάλαβες τώρα?

deja vu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου