Προς το περιεχόμενο

info για yamaha clavinova clp-120


schaitas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερει κανεις τιμες πανω κατω απο μεταχειρισμενο clavinova yamaha clp 120 ή καποιο συγγενικο μοντελο yamaha clavinova? Καινουριο ειχε γυρω στα 1600 euros. μεχρι ποσο μπορω να το βρω μεταχειρισμενο? please help

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω clavinova εδώ και 4-5 περίπου χρόνια. Το έχω σκυλομετανιώσει. Όχι επειδή είναι γενικώς κακό όργανο. Απλά σκέψου το με τα ίδια λεφτά (ειδικά για κάτι μεταχειρισμένο) παίρνεις ένα workstation synth 88πληκτρο.

 

Έτσι:

 

1ον: Έχεις τα 88 βαρυκεντρισμένα πληκτρα του πιάνου (γι αυτό πιστεύω θες να πάρεις clavinova)

 

2ον: Έχεις την αβάντα των πλούσιων ήχων και των δυνατοτήτων ενός Workstation.

 

3ον: Δεν είναι ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ, ΒΑΡΥ ΜΠΑΟΥΛΟ που δεν μεταφέρεται. Το clavinova είναι έπιπλο. Είναι όλο ξύλο και μέσα κούφιο. 2 πλακέτες.

 

Αυτά απο έναν παλιό, που όποτε κοιτάω το Clavinova μου (για το οποίο έσκασα 3200 ευρώ τότε) λέω: "Γιατι να μην είναι ένα 88πληκτρο Motif ή Triton Extreme?"

 

Αν πάλι θες με τρέλα clavinova, έλα πάρε το δικό μου 1000 ευρώ. Είναι το CVP-201

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται ότι είστε όλοι μαζόχες...

ΤΟ CLAVINOVA ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΗΔΗ 4 ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΠΛΗΚΤΡΑ. Το έχω πεί πλειστάκις...

Εντάξει το όργανο δεν πουλείται στ σοβαρά, μου χρειάζεται άλλωστε γιατι θα ξαναρχίσω μαθήματα πιάνου. Το είπα για να δώσω έμφαση στο πόσο άχρηστο είναι.

Αν ποτε πουληθεί, θα μπεί κανονικά στις αγγελίες.

Μόνο αν έχετε να προτείνετε κάτι σε ανταλλαγή με 88πληκτρο με καλο κλαβιέ ειμαι μέσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται ότι είστε όλοι μαζόχες...

ΤΟ CLAVINOVA ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΗΔΗ 4 ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΠΛΗΚΤΡΑ. Το έχω πεί πλειστάκις...

Εντάξει το όργανο δεν πουλείται στ σοβαρά...Το είπα για να δώσω έμφαση στο πόσο άχρηστο είναι.

 

Περιμενε να πουληθει... :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και λέμε για κλαβινόβες να πω κι εγω τον πόνο μου.

 

Δε μπορώ να βρώ το δικό μου με τίποτα στο ιντερνετ.

Είναι το CLP-121S (το S ίσως είναι και 5).

Το ψάχνω κανα χρόνο στο ίντερνετ και ούτε μια εικόνα δεν έχω βρει. Μόνο το μάνουαλ βρήκα κατα τύχη καποτε και μετά το ξαναέχασα.

 

Αν το βρει κανείς και μπορεί να μου πει που και ΠΩΣ το βρήκε θα του είμαι ευγνώμων.

Τουλάχιστον να ξέρει κάποιος σε τι τιμή παίζουν τώρα.

Έχει πάνω από 10ετία που το πήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και λέμε για κλαβινόβες να πω κι εγω τον πόνο μου.

 

Δε μπορώ να βρώ το δικό μου με τίποτα στο ιντερνετ.

Είναι το CLP-121S (το S ίσως είναι και 5).

Το ψάχνω κανα χρόνο στο ίντερνετ και ούτε μια εικόνα δεν έχω βρει. Μόνο το μάνουαλ βρήκα κατα τύχη καποτε και μετά το ξαναέχασα.

 

Αν το βρει κανείς και μπορεί να μου πει που και ΠΩΣ το βρήκε θα του είμαι ευγνώμων.

Τουλάχιστον να ξέρει κάποιος σε τι τιμή παίζουν τώρα.

Έχει πάνω από 10ετία που το πήρα.

 

Tσιμπα το :wink:

http://manualnguide.com/download/manual-guide/yamaha-clp-121s-digital-piano-owners-manual.html

 

http://www.usersmanualguide.com/yamaha_audio/clavinovas_(digital_piano)/clp-121s

http://fr.audiofanzine.com/produits/index' date='idproduit,18616,mao,yamaha_clavinova_clp121.html

[url']

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου