Προς το περιεχόμενο

Behringer usb guitar


pacoman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά σε όλους.Αγόρασα πρόσφατα την iaxe 393 με σκοπό να οδηγώ τίς ηχογραφήσεις στο cubase(sx3).

Δυστυχώς δεν έχω μπορέσει να βρω τίς ρυθμίσεις που χρειάζονται ώστε να λειτουργήσει το πράγμα.Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ το GR-1 χωρίς κανένα πρόβλημα επικοινωνίας,αλλά με τα προβληματάκια που,όσοι ασχολείστε θα ξέρετε,εξ ου και η αγορά τής behringer.

Έχω κάνει εγκατάσταση τών drivers,μπορώ ν' ακούσω το audio σήμα τών combos,πού υπάρχουν στο cd rom,με την κανονική έξοδο τής κιθάρας,όχι όμως με το usb καλώδιο.

Χρησιμοποιώντας μόνο το usb,υπάρχρι ένδειξη στα led τού combo ότι το σήμα μπαίνει αλλά δεν υπάρχει ήχος.

Δοκίμασα διάφoρες ρυθμίσεις στο audio-midi settigs αλλά τίποτα.Η κάρτα ήχου μου είναι μια M Audio Delta 1010,που μέχρι τώρα δουλεύει μια χαρά.

Αυτό όμως που με ενδιαφέρει(και ο λόγος για τον οποίο αγόρασα την κιθάρα)είναι το πώς θα μπορέσω να δουλέψω τίς midi πληροφορίες στο cubase.Σαν πηγή ήχων χρησιμοποιώ το Kontakt.

 

Αν σάς έδωσα να καταλάβετε:roll: και μπορείτε να βοήσετε,σάς είμαι υπόχρεως. :wink:

moto perpetuo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yeah no midi kardia moy.Βαλτη για audio κανονικά με την έξοδο που έχει την κλασσική και γράφε.Το usb είναι μπλέξιμο.Ρίξτη χίμα στην κάρτα ή με ένα προενισχυτή κονσόλας ή οτιδίποτε και παίξε.Το usb θα το πρότεινα για λάιβ καταστάσεις γιατί γλιτώνεις αρκετά μηχανήματα.

 

Βάλε κ ένα guitarig ή amplitube και είσαι θεός.

 

Αα για να ακούσεις με το usb έχει άλλη έξοδο δίπλα στο usb που σου δίνει την κιθάρα.Βασικά λειτουργεί σαν κάρτα ήχου αυτο το πραγματάκι, δηλ. μπορείς να ακούς απο εκεί ότι παίζει σε asio εκείνη τη στιγμη που την έχεις συνδεμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκρισή σας και κατά δεύτερον ποιανού κεφάλι να σπάσω τώρα....το δικό μου ή τού πωλητή; :evil:

 

Όταν την αγόραζα,τού τόνισα επανειλημμένως το σκοπό που τήν ήθελα και η απάντησή του ήταν ότι γίνεται η δουλειά μου.

 

Τέλος πάντων,σε λίγο θα γελάσουμε τηλεφωνικώς και από Δευτέρα από κοντά.Γκρρρρ!

moto perpetuo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου