Προς το περιεχόμενο

Χαλασμένο πλήκτρο...


ikon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα.

 

Έχω αυτό το ρημάδι και μου έχει σπάσει τα.... νεύρα.

 

edirol_pcrm1.jpg

 

 

'Ενα πλήκτρο δεν λειτουργεί καλά, πρέπει να το πιέσω πολύ δυνατά για να ακουστεί. Έχει νόημα να το ανοίξω μπας και έχει φύγει τίποτα, ή να το σουτάρω όπως είναι απο το παράθυρο;

 

Το σπαστικό είναι ότι είναι σχεδόν αχρησιμοποίητο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μάλλον είναι "κουσούρι" των κλαβιέ της Edirol. Έχω το PCR-30 εδώ και 3 χρόνια και μου παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα σε 2 πλήκτρα πλέον. Γενικά αν το ψάξεις λίγο θα δεις ότι είναι σύνηθες φαινόμενο. Αν ισχύει ακόμα η εγγύηση του θα σου πρότεινα να το στείλεις πίσω όπως είναι!

Peace, Love, death metal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το είχα παραγγείλει απο thomann και το έστειλα πίσω ακριβώς για τον ίδιο λόγο.

το τελευταίο πλήκτρο έπρεπε να το πατήσω πολύ δυνατά και για 1-2 sec για να στείλει midi πληροφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα.

 

Έχω αυτό το ρημάδι και μου έχει σπάσει τα.... νεύρα.

 

edirol_pcrm1.jpg

 

 

'Ενα πλήκτρο δεν λειτουργεί καλά' date=' πρέπει να το πιέσω πολύ δυνατά για να ακουστεί. Έχει νόημα να το ανοίξω μπας και έχει φύγει τίποτα, ή να το σουτάρω όπως είναι απο το παράθυρο;

 

Το σπαστικό είναι ότι είναι σχεδόν αχρησιμοποίητο...[/quote']

Αν δεν ισχύει η εγγύηση, και έχεις ξαναπιάσει κατσαβίδι στη ζωή σου :wink: θα σου πρότεινα να το ανοίξεις πολύ προσεκτικά και να δοκιμάσεις να καθαρίσεις τις επαφές του, τα σημεία δηλαδή που "πατάει" το χαλασμένο πλήκτρο. Αν έχεις και 5 γνώσεις απο ηλεκτρονικά μπορείς να δεις μήπως έχει καμιά ψυχρή κόλληση, δηλαδή αν έχει "σπάσει" κάποια απο τις κολλήσεις.

 

Καλή επιτυχία

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπακαλίστικο αλλά.....

Έχω ένα μίντι αγνώστου προελεύσεως και την είχε ακούσει το πρώτο του ντο.Έπρεπε να το "χτυπάω" για να πιάσει και πάλι έβγαζε ότι νάνε δυναμικές και έκανε 2-3 χτυπηματα μαζί.

 

Το άνοιξα και έχει μια υποδοχή που δίνει δυναμικές και μια που δίνει εντολή για το συγκεκριμένο πλήκτρο πάνω του σε λαστιχένια "κουμπάκια.

 

Για να γιάνει, αφού το δοκίμαζα 500ώρες για να δώ τι παίζει με το πρόβλημα, στούμπωσα ένα μικρό κομματάκι απο χαρτοπετσέτα και τώρα όχι μόνο πιάνει, αλλά έχει και καλύτερες δυναμικές απο όλα τα άλλα πλήκτρα.

 

Και ο θεός βοηθός αγόρι μ'......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι στο παίξιμο του αλλά στην πληροφορία που στέλνει.Την στέλνει πολύ πιο καλά και νορμάλ ανάλογα με τη δύναμη που του βάζεις πράγμα που πρίν δεν έκανε.

 

Καλό είναι......Στο πουλάω κι άμα θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου