Προς το περιεχόμενο

Αντιπροσωπείες ή ...πλαστοπροσωπείες???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Φιλαράκος πάει στην Eurosound (μετά από προτροπή μου-τι τόθελα/ ακόμα με βρίζεi..) να ακούσει τα Mackie..O υπάλληλος λοιπόν του βάζει να ακούσει ..ένα

824..(μάλλον είχε πάρει διαζύγιο απ το ζευγάρι του.. :lol: ) και περίμενε να του σκάσει παρά κάτι 3000 ¤...Έλεοςςςςς

(ούτε καν το mono στην κονσολίτσα του δεν πάτησε...stereo για κουφους απτο ένα αυτί...)

Παρακαλώ φίλοι μου,για καταθέστε τις εμπειρείες σας από τις ελληνικές αντιπροσωπείες μήπως και ντραπεί κανείς και σταματήσει να μας περναει για άσχετους και κοροιδα..:oops:

 

ΥΓ1 Του ζήτησε και το 826 που ευχαρίστως του έβαλε ν'ακούσει, μόνο που κι αυτό "δεν..γιόρταζε ποτέ" καθότι χωρισμένο κι αυτό το καημένο..

ΥΓ2 Για να μην κατηγορηθώ ότι μιλαω εκ του ασφαλούς και ανώνυμα,τα στοιχεία μου στην διάθεση όποιου τα ζητήσει.. :oops:

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε npap όρεξη να έχεις να διαβάζεις για το θέμα εδώ ¶ν και η κατάσταση κατα την γνώμη μου και σε πολύ λίγα μαγαζιά έχει αλλάξει προς το καλύτερο, δυστυχώς όμως σε πολύ λιγα. Οι αντιπρωσωπίες τον χαβά τους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

πω πωωωωωω...Τι διαβάζω :oops: .. εγώ fleamail δεν είχα πάρει χαμπάρι το..χάος,γιατί εδώ και χρόνια δεν αγοράζω από Ελλάδα ή το κάνω μέσω γνωστών και ουσιαστικά μου τα φέρνουν στο πιάτο... :( Μακαρίζω την τύχη μου..

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, επιτρέψτε μου λίγη φλυαρία. Αυτές οι συζητήσεις για τις ελληνικές αντιπροσωπείες μου θυμίζουν πάντα τις συζητήσεις για την εκάστοτε κυβέρνηση. Η κυβέρνηση λοιπόν είναι έτσι ή αλλιώς ή αλλιώτικη, πάντα κατώτερη από ότι θα έπρεπε, πάντα ακατάλληλη να χειριστεί κάποια θέματα, πάντα ανέντιμη κλπ κλπ κλπ. Ξεχνάμε μόνιμα ότι είναι εκλεγμένη κυβέρνηση, δηλαδή δεν θα ήταν εκεί αν οι περισσότεροι από εμάς είχαν ψηφίσει κάποια άλλη.

 

Το ίδιο ισχύει και με τις αντιπροσωπείες. Ο ημι-ηλίθιος υπάλληλος που δεν ξέρει τι πουλάει, γιατί το πουλάει και σε ποιον το πουλάει είναι (δυστυχώς) κάποιος από εμάς. Μένει στη θέση του επειδή δεν τον πλακώνουμε στο ξύλο για το ότι προσπαθεί να μας κοροϊδέψει. Το δε αφεντικό του, βρίσκει και τα κάνει αυτά που κάνει, δηλαδή αισχροκερδεί πάνω στην πλάτη μας.

 

Καμία ιδιωτική επιχείρηση δεν μπορεί να συνεχίσει να υπάρχει αν δεν έχει πελάτες. Αν υπάρχει, υπάρχει επειδή κάποιοι αγοράζουν και μάλιστα είναι περισσότεροι αυτοί που αγοράζουν από εκείνους που δεν το κάνουν. Αντί να τα βάζετε με τις αντιπροσωπείες (το οποίο είναι ο ορισμός του χαμένου χρόνου κατά τη γνώμη μου) βάλτε τα με τους φίλους σας, με τα κανάλια που θυμούνται το ίντερνετ κάθε φορά που κάποιος πεθαίνει ή κάποια βιάζεται και (κυρίως) βάλτε τα με την κακώς νοούμενη ανεκτικότητά μας.

 

Κάποτε είχα πάρει ένα synth της Alesis (το S4), το οποίο εμφάνισε ένα πρόβλημα αμέσως μόλις βγήκε από το κουτί. Επιστρέφω (ήμουν και κάπως αφελέστερος τότε) στον αντιπρόσωπο και ο υπάλληλος αναγνώρισε αμέσως το πρόβλημα. Ήμουν βέβαιος ότι σε λίγα λεπτά θα έφευγα από εκεί μέσα με ένα νέο synth. Όμως, όταν ήρθε ο αντιπρόσωπος στο δωμάτιο, άρχισαν να γίνονται διάφορα μαγικά: ο υπάλληλος κόλωσε, ξαφνικά δεν ήταν και τόσο βέβαιος ότι είχα δίκιο, ο αντιπρόσωπος έβρισε τον υπάλληλο, και μετά με έδιωξε από το μαγαζί στέλνοντάς με σε κάποιο service απ' όπου πήρα το επιδιορθωμένο όργανο αρκετές μέρες μετά.

 

Για να μην χάνετε χρόνο με τη σκέψη "ποιος έφταιγε περισσότερο" θα σας το πω: έφταιγα εγώ. Σήμερα αν γινόταν οτιδήποτε παρόμοιο θα τα έσπαγα όλα εκεί μέσα και μετά θα ζήταγα και καφέ για να ηρεμήσω. Και να σας πω κάτι; Θα είχα βρει το δίκιο μου.

 

Επειδή ο σημερινός αντιπρόσωπος της Alesis είναι ο ίδιος με τότε, η υπογραφή μου είναι στη διάθεση οποιουδήποτε θελήσει να με εγκαλέσει για αυτά που γράφω.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος! Δυστυχως ομως υπαρχουν πολλοι αφελης που δεν μπορουν να πληροφορηθουν για διαφορους λογους, δες μαμαδες, μπαμπαδες που γραφουν το παιδι τους στο ωδειο και πανε να του αγορασουν το πρωτο οργανο. Ειναι και πολλοι που φοβουνται περισσοτερο να κανουν απροσωπες αγορες απο το ιντερνετ και προτιμουν να τα σκανε παρα να νομιζουν οτι θα χασουν τα λεφτα τους, ξερω πολλους και οτι και να τους λες δεν αλλαζουν γνωμη. Προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι ο καλυτερος τροπος ειναι αυτο που ειπες φιλε Wow!. Δεν σου το αλλαζουω... να κανεις φασαρια, σου δινουν κατι για 1000 ευρω αντι για 500 που το ειδες στο ιντερνετ, οχι ευχαριστω θα το παρω απο το ταδε site που δεν το χειριζονται απατεωνες και το δινουν 500 ευρω. Προσωπο με προσωπο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Λοιπόν φίλοι μου.. ενώ η καρδιά μου επαναστατεί μ' όλα αυτά που διαβάζω εδώ μέσα και είμαι έτοιμος να κάνω παρέα στον eye να πάμε να τα σπάσουμε σ' οποιοδήποτε μαγαζί στα τυφλά (γιατί όπως υποψιάζομαι δεν υπάρχει αντιπροσωπεία που να μην έχει κάνει την πουστιά της), απ' την άλλη η λογική στα σχεδόν... σαράντα μου και η γυναίκα μου που αν πάω φυλακή δε θα μου φέρνει ούτε τσιγάρα, με όθησε να προτείνω κάτι που ίσως αν γίνει σωστά, επίμονα και όχι αποσπασματικά όπως μέχρι τώρα, τους γίνει πιο οδυνηρό... Καλώ τους διαχειριστές του noiz ν' αναπαράγουν σε επιστολές καταγγελίας όλες τις περιπτώσεις που έχουν ήδη καταγραφεί με post των μελών (αφού ζητηθεί βέβαια η άδειά τους) με παραλήπτες:

1. τις ίδιες αντιπροσωπείες

2. τα περιοδικά του χώρου προς δημοσίευση (Sound Maker, Μουσική, Hitech κ.λ.π.)

3. το ΙΝΚΑ

4. το ΣΔΟΕ (για έλεγχο τιμών)

5. ενημέρωση των μητρικών εταιρειών μέσω mail για τα κακώς κείμενα των αντιπροσώπων τους στην Ελλάδα

κι όπου αλλού μπορεί να σκεφτεί ο καθένας μας.

¶μεσα ίσως τ' αποτελέσματα να μην είναι ορατά. Σίγουρα όμως θα έχει γίνει μία αρχή που αν εξελιχθεί σε καθεστώς, μεσοπρόθεσμα θα έχει κάποια αποτελέσματα.

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν φίλοι μου.. ενώ η καρδιά μου επαναστατεί μ' όλα αυτά που διαβάζω εδώ μέσα και είμαι έτοιμος να κάνω παρέα στον eye να πάμε να τα σπάσουμε σ' οποιοδήποτε μαγαζί στα τυφλά (γιατί όπως υποψιάζομαι δεν υπάρχει αντιπροσωπεία που να μην έχει κάνει την πουστιά της), απ' την άλλη η λογική στα σχεδόν... σαράντα μου και η γυναίκα μου που αν πάω φυλακή δε θα μου φέρνει ούτε τσιγάρα, με όθησε να προτείνω κάτι που ίσως αν γίνει σωστά, επίμονα και όχι αποσπασματικά όπως μέχρι τώρα, τους γίνει πιο οδυνηρό... Καλώ τους διαχειριστές του noiz ν' αναπαράγουν σε επιστολές καταγγελίας όλες τις περιπτώσεις που έχουν ήδη καταγραφεί με post των μελών (αφού ζητηθεί βέβαια η άδειά τους) με παραλήπτες:

1. τις ίδιες αντιπροσωπείες

2. τα περιοδικά του χώρου προς δημοσίευση (Sound Maker, Μουσική, Hitech κ.λ.π.)

3. το ΙΝΚΑ

4. το ΣΔΟΕ (για έλεγχο τιμών)

5. ενημέρωση των μητρικών εταιρειών μέσω mail για τα κακώς κείμενα των αντιπροσώπων τους στην Ελλάδα

κι όπου αλλού μπορεί να σκεφτεί ο καθένας μας.

¶μεσα ίσως τ' αποτελέσματα να μην είναι ορατά. Σίγουρα όμως θα έχει γίνει μία αρχή που αν εξελιχθεί σε καθεστώς, μεσοπρόθεσμα θα έχει κάποια αποτελέσματα.

 

Έχεις δίκιο σε αυτό. Νομίζω πως είναι η μόνη λύση για να σταματήσει πια αυτή η κοροϊδία των αντιπροσώπων. Κανείς δεν υπόσχεται ότι θα βρούμε λύση, αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι θα δωθεί ένα γερό χαστούκι στους αντιπροσώπους.

i]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως η ικανοποίηση οτι θα τα "ακούσουν" θα είναι μεγάλη.

Ειδικά αμα τα "ακούσουν" απο τις εταιρίες που αντιπροσωπεύουν... συμφωνώ 100%. :wink:

 

Α! μου ήρθε μια ιδέα... να κολλάμε αυτοκόλλητα Thomann

στις τζαμαρίες τους. χεχεχε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Καλώ τους διαχειριστές του noiz ν' αναπαράγουν σε επιστολές καταγγελίας όλες τις περιπτώσεις που έχουν ήδη καταγραφεί με post των μελών (αφού ζητηθεί βέβαια η άδειά τους) με παραλήπτες:...

¶μεσα ίσως τ' αποτελέσματα να μην είναι ορατά. Σίγουρα όμως θα έχει γίνει μία αρχή που αν εξελιχθεί σε καθεστώς' date=' μεσοπρόθεσμα θα έχει κάποια αποτελέσματα.[/quote']

 

Το Noiz είναι μία ανοικτή επιστολή προς όλους!

Σας διαφευγει το γεγονός ότι είναι ένα site που διαβάζεται πέρα από εσας και από όσους ενδιαφέρονται να πάρουν τα μηνύματα του κοινού για το καλό των επιχειρήσεων τους.

Να είστε σίγουροι ότι το διαβάζουν αρκετοί εξ αυτών.

Παράλληλα μη ξεχνάμε ότι οι αντιπρόσωποι και τα καταστήματα δεν είναι κοινωφελή ιδρύματα αλλά εμπορικές επιχειρήσεις...

Το Noiz είναι ανοικτό βήμα και είναι ο μοναδικός χώρος που έχουν εκφρασθεί τα παράπονα των αγοραστών δίκαια και μη.

Το θέμα έχει καλυφθεί πάντως και παρ' ότι είχαμε θετικές αντιδράσεις, όπως σωστά λέτε κι εσείς, "μεσοπρόθεσμα το αποτέλεσμα θα φανεί".

Είναι από τα καλά της αναπόφευκτης παγκοσμιοποίησης.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου