Προς το περιεχόμενο

MM6 ή JUNO D


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ με τον SPEEDHEEL, το X-50 είναι πολύ πιο σοβαρό synth από τα άλλα δύο και δεν έχει μεγάλη διαφορά σε τιμή.

Αν πάλι επιμένεις σε Yamaha ή Roland, μάλλον το MM6 θα σου αρέσει παραπάνω γιατί έχει ένα σχετικά καλό σετ ήχων και είναι πολύ πιο καινούριο (καλό γιατί δεν πρόκειται να αλλάξει σύντομα). Υπόψιν, το MM6 έχει μηδαμινές δυνατότητες σε editing των ήχων του και των λοιπών παραμέτρων.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κατοχος του Juno-D θα σου πώ οτι πιθανα να σε ικανοποιήσει στους ηχους του για κάποιο καιρό...αλλά ειναι πολύ περιορισμενων δυνατοτήτων...Θα σου πρότεινα να ανεβασεις το budget σου και να κινηθεις σε κατι σε φαση korg X-50 (όπως είπαν και οι παραπανω...)...

 

Τα πρότεινα και σε φίλο ο οποίος το αγόρασε και εχει μείνει κατα-ευχαριστημενος...επισης ψαξε και για τιμες σε μεταχειρισμενα korg triton...Ειναι πιθανο να βρείς κατι σε καλη κατασταση και σε χαμηλές τιμές....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...
  • 1 μήνα αργότερα...

με την ξεροκεφαλιά μου δεν έχω πειστεί ακόμα, και συνεχίζω να προτιμώ το mm6 από οτιδήποτε έχετε προτείνει. αν έχει κάποιος το x-50 της Korg, ας ηχογραφήσει μερικά δείγματα, μερικές συγχορδίες, ή μερικά από τα preset, ή γενικώς ότι νομίζετε ότι αξίζει και ας τα ανεβάσει κάπου. Να μπορούμε και να συγκρίνουμε. Νομίζω πως θα ήταν χρήσιμο.

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου