Προς το περιεχόμενο

Τι συνδεση εχετε στο internet?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Thanks Pickinman, το πρόβλημα που εχω ειναι αποδεδειγμένα απο την VDSL, εξάλλου ασχέτος τι λεω εγώ οι ίδιοι μου το είπαν. Ας το πουμε πολύ απλά φαινόμενο crosstalk, ώσπου να τα σετάρουν σωστά θα υπαρχει θεμα για πολυ κοσμο. Δεν αφορά όλες τις γραμμες αλλα αν στο κουτι που φεύγει η γραμμη του vdsl είναι δίπλα στην δική μου την έκατσα.  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Διάβασα τα πρώτα δυό τρία πόστ για να μη σεκλετιστώ περισσότερο και θα επιβεβαιώσω όσα γράφονται και αν γράφονται περί φόρθνετ, τελλάς και χολ για την αθλιότητα των υπηρεσιών τους και της εξυπηρέτησης πελατών.. >:(

Οτε και πάλι οτε κι ας μας γδέρνει.... Βέβαια οι broadband συνδέσεις, οι πάροχοι και τα κόστη είναι άλλη μια πονεμένη ιστορία της ελληνικής πραγματικότητας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τηλεπικοινωνίες ειδικότερα, όπως και πολλά άλλα στη χώρα μας, είναι σε κακό χάλι. Και δε φταίει η κρίση, πάντα έτσι ήταν και ακόμα και αν δεν είχαμε κρίση, πάλι έτσι και χειρότερα θα ήμασταν. Δυστυχώς έχουμε ένα καρτέλ και στην κινητή (άλλη πονεμένη ιστορία οι τρεις "σωματοφύλακες" της κινητής τηλεφωνίας, ας μη μιλήσω καλύτερα...) έτσι και στην σταθερή τηλεφωνία που μας πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

 

Θα συμφωνήσω όμως περί ΟΤΕ και υπόλοιπων εταιριών. Αν και η προσφερόμενη σύνδεση είναι αναντίστοιχη με το τι πληρώνεις (προσωπικά έχω ConnX, πληρώνω 24άρα και ουσιαστικά έχω 8-10άρα), τουλάχιστον δεν είχα ποτέ μου αποσυνδέσεις, ούτε προβλήματα με την τηλεφωνική μου γραμμή, πλην ελαχιστότατων περιπτώσεων. Απλά η κατάσταση θα μπορούσε να ήταν πολύ καλύτερη, αλλά ξέροντας και οι του ΟΤΕ ότι οι υπόλοιποι δεν το έχουν το άθλημα, με τέτοια προβλήματα και ελλιπέσταστη εξυπρέτηση πελατών, γιατί να αγχωθούν και να αναβαθμίσουν τις υπηρεσίες τους;

 

Άσχετο: το project με τις οπτικές ίνες, που έχουν σκάψει το σύμπαν (κι εδώ στο Βόλο τα ίδια πριν 2-3 χρόνια), και ενώ μας είχαν υποσχεθεί αναβάθμιση στις τηλεπικοινωνίες, υψηλές ταχύτητες κλπ, και τελικά δεν έχουμε δει ακόμα τίποτα, τι έγινε; Το πήρε κι αυτό το Εύρηκα λόγω κρίσης;  ??? ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, κοίτα... είμαστε κι οι Έλληνες ολίγον....γίδια σαν καταναλωτές! Παντογνώστες και ξερόλες, ανενημέρωτοι και χωρίς καμμία παιδεία. Πολύ κρίμα ρε γαμώτο. (μάλλον είμαι οφ τόπικ  ::) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ημουν στον ΟΤΕ και ημουν ευχαριστημενος οσο εμενα στο κεντρο, αλλα ειναι πολυ ακριβος, τον επελεξα γιατι απο τη στιγμη που εκανα την αιτηση ειχα ιντερνετ μεσα σε 5 μερες, ενω με τη hol περιμενα 4 μηνες και δεν εμφανιστηκαν ποτε. Οταν μετακομισα στα νοτια προαστια ειχα προβληματα με τον ΟΤΕ και αποφασισα να παω στη CYTA. Ειμαι 1 χρονο εκει και δεν εχω κανενα προβλημα, η μεταβαση απο ΟΤΕ στη CYTA εγινε αυτοματα και δεν εμεινα καμια μερα χωρις ιντερνετ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβοπληρώνω connx τα τελευταία χρόνια για να μην έχω τα τραγελαφικά που συμβαίνουν κατά καιρούς σε άλλους φίλους μου.

Αν έχω ακούσει καλά λόγια τελευταία για άλλη εταιρεία είναι η cyta.

 

Εχω 24άρα,είμαι κοντά στο dslam της περιοχής μου και το router μου στο downstream γράφει λίγο παραπάνω από 18,οπότε είμαι καλά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου