Προς το περιεχόμενο

ποτε ξεκινισατε κιθαρα???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντως δεν υπαρχει προβλημα με το ποτε αρχισες. αφου αν δεν τα παρατησεις για γκομενεσ και μ@L@Κ1Ε$ ο χρονος θα περνα και εσυ θα εξελισεσσαι συνεχεια και οταν θα εισαι 35 θα εισαι παραπανω απο βιρτουοζος 

 

 

ασε που αμα εχεις ορεξη και μερακι κανεις θαυματα σε 2 χρονια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...για να γελάσετε...ξεκίνησα το 69-70 κλασσική για κανά 2 χρόνια, τα παράτησα όταν αρχίσαμε στο ωδείο θεωρία...ξανάπιασα ηλεκτρική το 76 μέχρι το 82 (που ακούγοντας Jeff Beck κατάλαβα ότι δεν θα γινόμουν ποτέ ούτε 15ος κιθαρίστας στο γρούπ του) και κόμπλαρα και τα πούλησα και τα παράτησα όλα...και ξανάρχισα το 2001 όταν ανακάλυψα το Garageband και τώτα είμαι με 5 κιθάρες...

 

Κάτι μου θυμίζει η ιστορία με το ωδείο-

κι εγώ το μίσησα όταν με γράψανε στην 3η δημοτικού πιάνο(εγώ το διάλεξα-είναι σαν την ΙΟΝ αμυγδάλου-η πρώτη αγάπη και παντοτινή) και θεωρία

Εγω πάντα μισούσα το Dicte και το solfege(ειδικά κάτι κλειδιά του Do όταν έκανα αρμονία)

Γι'αυτό παράτησα το πιάνο κατά την 2α Γυμνασίου(δεν το πούλησα όμως)-άκουσα κι αυτό τον υπέροχο ήχο της Distortioned κιθάρας και αποφάσισα να το γυρίσω στην ηλεκτρική(ερωμένη-Lacta) με μία κιθάρα μάρκας "Westsound" με τρεις μονούς μαγνήτες αρχικά κι εν συνεχεία με μία Ibanez RG270(έπαιζα για 5 χρόνια-μετά όμως κατά τη διάρκεια της φοιτητικής μου ζώης δεν ξαναέπιασα που λέει ο λόγος κιθάρα στα χέρια μου για 6 χρόνια) και πριν 2 χρόνια που ξανάρχισα να ασχολούμαι με τη μουσική-αντιλήφθηκα ότι και η ερωμένη(Lacta ή κιθάρα) και η σύζυγος(ΙΟΝ ή πιάνο) με έιχαν "εγκαταλείψει" και εγώ έχω καταδικαστεί στη μετρiότητα αλλά το αγαπημένο hobby είναι να αγοράζω κιθάρες και εφφε!!!!

 

You can't teach an old dog new trick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... και οταν θα εισαι 35 θα εισαι παραπανω απο βιρτουοζος  

 

...Eίμαι ήδη 47 έχω ελπίδες??? ( lol)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 (Για συγχορδιούλες μπας και πιάσουμε καμμία γκόμενα)

 

και στα

 

17 πιό σοβαρά. (διαπίστωσα ότι γκόμενα δεν βγάζεις μόνο με ακόρντα και είπα να μάθω να σόλάρω. ΣΚληρός ο ανταγωνισμός ρε παιδιά...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τπτ γτ ειμαι 14 3/12  ;D ;D ;D μλσ αρχισα . μαλλον τν τεταρτη θα κανω το knocking on heavens doors του θείου bob... τελσπα... u???

 

(σημ. και μενα ο father μου ειναι ροκας)

 

Άσχετο αλλα αν δεν ρωτήσω θα σκάσω:

Τα παιδιά αυτής της ηλικίας, που γράφουν έτσι (γμτ - τπτ - τν - μλσ) μιλάνε κιόλας έτσι???????!!!!!!!

 

Οχι, αλλα γραφουνε γρηγορα 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τπτ γτ ειμαι 14 3/12  ;D ;D ;D μλσ αρχισα . μαλλον τν τεταρτη θα κανω το knocking on heavens doors του θείου bob... τελσπα... u???

 

(σημ. και μενα ο father μου ειναι ροκας)

 

Άσχετο αλλα αν δεν ρωτήσω θα σκάσω:

Τα παιδιά αυτής της ηλικίας, που γράφουν έτσι (γμτ - τπτ - τν - μλσ) μιλάνε κιόλας έτσι???????!!!!!!!

 

Οχι, αλλα γραφουνε γρηγορα 8)

 

+10000

 

Εγώ στο msn με greenglish και περικοπές του στύλ (gtp, bb, tpt) γράφω πιο γρήγορα απ ότι σκέφτομαι!!!  :o :o :o :o :o :o :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στα

17 πιό σοβαρά. (διαπίστωσα ότι γκόμενα δεν βγάζεις μόνο με ακόρντα και είπα να μάθω να σόλάρω. ΣΚληρός ο ανταγωνισμός ρε παιδιά...)

 

Mε τα solo έβγαλες τίποτα;νομίζω ότι έτσι κι αλλιώς όλες οι γκόμενες θα περάσουν πρώτο χέρι από τον lead vo-(ψωλ)-ist και μετά από τον κιθαρίστα-αν περάσει!!!(εκτος αν ανακαλύψουν πρώτα τον ανθεκτικό drummer-βλέπε Tommy Lee)

Πως ένιωσες όταν αντιλήφθηκες ότι οι γκόμενες συνήθως δεν ξεχωρίζουν την κιθάρα από το μπάσο;

(-γιατί αυτή η κιθάρα είναι πιο μακρουλή και παχύτερη απ΄την άλλη-εκεί το μυαλό τους αυτές-ρε εγώ κάνω τέχνη!!!!

  -ωραίο κ :-X :-Xλο έχει αυτός με τη μακρουλή κιθάρα)

 

Και να παραπέμψω στο ΘΕΟ Γιοκαρίνη και ΤΟ τραγούδι:"Κιθαρίστας ή ντράμμερ;"

 

 

 

P.S please ρε παιδιά ας αλλάξει κάποιος moderator το "ξεκινίσατε" με "ξεκινήσατε" γιατί δεν αντέχω άλλο είμαι και ψυχανάγκας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με τις συντομογραφίες και τα greeklish είναι ότι οι περισσότεροι από αυτούς που τα χρησιμοποιούν ξεχνανε να γραφουν σωστα και ορθογραφημένα. Και στο noiz η κατάσταση ειναι πολύ καλή. Που να δειτε σε κατι αλλα φορουμ με αυτοκίνητα που συμμετέχω τι γινεται... Βλεπησ κατη πρματα αντυ γηα λεξοισ κε φρυκαρησ κανονηκα! :o :o

Αυτό για τη γρήγορη γραφή πάντως ισχύει, αν και με λίγο γράψιμο παραπάνω συνηθίζεις και γραφεις ταχυτατα και ολόσωστα

 

Σχετικα με το θέμα μας τώρα ξεκινησα να παίζω στα 20 μου.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό για τη γρήγορη γραφή πάντως ισχύει, αν και με λίγο γράψιμο παραπάνω συνιθίζεις και γραφεις ταχυτατα και ολόσωστα

 

Και αυτο σωστο, αλλα κοιτα που δεν εχεις συνηθισει ----"συνιθίζεις"  :P :P

:D :D :D

 

Υ.Γ το avatar σου μου "τρωει" την ψυχη. :D :D :D :D :D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό για τη γρήγορη γραφή πάντως ισχύει, αν και με λίγο γράψιμο παραπάνω συνιθίζεις και γραφεις ταχυτατα και ολόσωστα

 

Και αυτο σωστο, αλλα κοιτα που δεν εχεις συνηθισει ----"συνιθίζεις"   :P :P

:D :D :D

 

Υ.Γ το avatar σου μου "τρωει" την ψυχη. :D :D :D :D :D

 

 

 

 

έλεος!!!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου