Προς το περιεχόμενο

cubase


kouk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό το έχω παρατηρήσει κι εγώ με τα σπασμένα,της steinberg ειδικα.

To cubase σπασμένο δεν μου έστεκε ποτέ καλά στον υπολογιστή πάνω από ένα μήνα,crashαρε και μάλιστα άσχημα,Μετά άπό σειρά uninstall-install του cubase τα πήρα και πηγαίνω και το αγοράζω.

Είναι σταθερότατο εδώ και 10 μήνες(δεν μου έχει κρασάρει ούτε μία φορα-άντε να ήταν μία φορά)

Αφου άρχισα να φαντάζομαι θεωρίες συνομωσίας με τη steinberg να διοχετεύει μέσω της H20 το Cubase με διάφορα bugs,ώστε σε 1 μήνα να έιναι νεκρό και να αναγκαστείς να το αγοράσεις μιας και το συνήθησες.

Όπως και να'χει όταν έχεις το original με μια βόλτα στο steinberg.net μπορεί και να λυθεί το προβλημά σου,κάτι το οποίο δε γίνεται όταν είσαι outlow

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα τότε γιατι μου τρέχει μια χαρά (σπασμένο ΠΑΝΤΑ) με Pentium M 1.5 GHz (laptop) και 512 Ram? 8) 8) 8)

 

Πόσα audio tracks γράφεις ταυτόχρονα και τι vsti effects χρησημοποιείς σ' αυτό το σύστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπασμενο Cubase SX2 σε Pentium Hyperthread 3.0GHz, 4GB Ram και κλασσικος SATA σκληρος με συγχρονη 7καναλη ηχογραφηση μεσω μιας ESI ESP1010 με compressors σε καθε καναλι και στο καναλι της φωνης μια σειρα απο effects και το μονο προβλημα που διαπιστωσα ηταν πως ο καφες του τραγουδιστη ηταν πιο γλυκος απ'ο.τι επρεπε..

Ειναι και θεμα συντηρησης, ρυθμισης και διαχειρισης του υπολογιστη..Δεν φταιει παντα το προγραμμα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι και θεμα συντηρησης, ρυθμισης και διαχειρισης του υπολογιστη..Δεν φταιει παντα το προγραμμα  ;)

 

+100

Μαγικές λέξεις, που ισχύουν όχι μόνο για αυτό το θέμα. Τα έχω ξαναπεί και αλλού.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου